Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ήχου


busted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην πετας τσαμπα το λεφτό τοτες φιλε.Αν δεν εχεις σκοπο εξωτερικης ηχογραφησης με μικροφωνα-κιθαρες-μπουζουκια-κλαρινα και φαρφίσες ασε κ τα maudio και τα malakaudio για αλλη φαση.Συνδεσε αν θες το συνθ σου για να παιζεις ή δωσε γυρω στα 100-150 κ παρε ενα usb midi keyboard ωστε μετα αν δεν γουσταρεις να μπορεσεις να το δωσεις καπου.Το ανταπτορακι που λεω πιο πανω μπορει να εχει κ προβληματα αλλα μετα.Δεν το χω δοκιμασει αλλα γνωριζω την υπαρξη του.

 

Εντιτ:Τωρα που το ξανασκεφτομαι αν φτασεις σε αγορα midi klavie ισως να παιρνες μια καρτα ηχου απ αυτες που αναφερονται γιατι με +καποια ευρω τις φτανεις ολες απο τα 100-150.Εκει μετα θες μονο καλωδιο για το συνθ.

 

Δεν καταλαβαινω τιποτα... Δηλαδη μου λες να μη παρω καρτα ηχου; το Midi keyboard που κολλαει; Τι να το κανω; ???

Πραγματικα εχω διαβασει το κειμενο σου 5 φορες και παλι δεν καταλαβαινω...

-- eLectRicitY --

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

λοιπον η creative καλη ειναι για τη δουλεια που θελεις,εχει και panel οποτε μπορεις να συνδεσεις το συνθ κατευθειαν.ποιοτητα στην αναπαραγωγη λογικα θα εχει για reason plug ins κτλ.αφου ειπες εχεις και τα ηχεια 5.1 καλυτερα να παρεις μια τετοια για να τα αξιοποιεις κιολας.οι αλλες καρτες audio production σε αυτη τη κατηγορια τιμης ειναι στερεο και για να συνδεσεις το συνθ θα χρειαζοταν κονσολα-μικτη πρωτα( εκτος αν εχεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω τιποτα... Δηλαδη μου λες να μη παρω καρτα ηχου; το Midi keyboard που κολλαει; Τι να το κανω; ???

Πραγματικα εχω διαβασει το κειμενο σου 5 φορες και παλι δεν καταλαβαινω...

 

Εεεεεε που ειναι το δυσκολο να καταλαβεις ρε συ.

Αναλογα με τις αναγκες που ειπες οτι δεν τις εχεις μην παιρνεις ουτε creative λεω.

Το midi keyboard κολλαει στο οτι τωρα δεν εχεις να συνδεσεις το συνθ και πρεπει να παρεις ανταπτορα midi-usb.Αυτο εχει κανα 50.Στη θεση απ αυτο που μπορει να χει κ προβληματα με ασυμβατοτητες,drivers κτλ.(δεν το ξερω γιατι δεν το χω δουλεψει) λεω να παρεις ενα midi καινουριο που εχει κ usb συνδεση.Λογικα ομως ανεβαινει το budget και δεν ειναι καλη λυση.Οποτε πας στην καρτα ηχου που προτεινονται και πολλες εδω.

 

Πες μου οτι δεν ξανακαταλαβες......

 

Αυτα που λεει ο Costas_SD ειναι κι αλλο προβλημα για σενα αφου δεν εχεις μηχανηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ.. το φάγαμε το παιδί τσάμπα νομίζω και χωρίς λόγο. Αντι να του πουμε καταρχάς να ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ εντελώς την creative ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ αφου ειναι κατώτερη απο τις άλλες κάρτες μουσικής και έχει και 190 ΕΥΡΩ!!! , εμείς του είπαμε να μείνει στην creative γιατι ειναι απλή και δεν χρειάζεται καποια καλή καρτα (που αν σε 2 μήνες θελήσει να γράψει κιθάρες με amplitube θα μας βρίζει όλους για το μάσημα της creative). Ιδια τιμή ήταν.. παρτην και αστην να υπάρχει. Anyway..

H σωστή πρόταση που ποτέ δεν έγινε είναι " ΑΝ ΤΟ ΘΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ SYNTH ΠΑΡΕ ΤΗΝ CREATIVE AUDIGY ME 20 EURO ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...".

Ελπίζω να του είπε κάποιος στο μαγαζί να πάρει την audigy και να γλιτώσει 170 ευρώ.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε tugito, θα διαφωνήσω. Ο άνθρωπος ήταν από την αρχή "ψημένος" να πάρει την Creative. Και μάλιστα τη συγκεκριμένη, το panel με τα connectors και τα σχετικά είδε και γούσταρε, όχι την PCI κάρτα.

Άλλωστε, κάποιοι από εμάς του πρότειναν τις άλλες κάρτες που ανέφερε. Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε, άρα;

 

Και για να πούμε την αλήθεια, για κάποιον που θα χρησιμοποιήσει είναι ωραία τα κόλπα που έχει η συγκεκριμένη (πανάκριβη) έκδοση. Είναι μουράτη, βολική και αρκετά πλούσια σαν πακέτο. Δεν έχει και πολύ νόημα να πάρεις την Audigy του 20ρικου όταν είναι το panel που σε κάνει να θέλεις να πάρεις την Audigy, σωστά; ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάντως η creative η audigy μου'χει βγάλει την πίστη στις ηχογραφήσεις και χαλαρά θέλω απλά να την πετάξω. Για χρήση ως απλή κάρτα ήχου είναι μια χαρά κάρτα, αλλά ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο και να δουλέψω έχω παντού παράσιτα, καθυστερήσεις, μασήματα, κοψίματα και δεν συμμαζεύεται... Το panel της ακριβής δεν νομίζω ν'αλλάζει κάτι απ'αυτά πάντως... USB interface και ξερό ψωμί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

USB interface και ξερό ψωμί...

 

Μην κολλάς μόνο στο usb, καθώς οι κορυφαίες εξωτερικές σκάνε με firewire.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ειδος που μιλατε τωρα αν εχεις καλη pci νομιζω δεν συγκρινεται με εξωτερικες.Εχει να τρωει λιγοτερους πόρους και ειναι πιο γρηγορα σε latency.(κατεβαινει πιο πολυ δηλαδη)

 

Η m-audio 24/96 πχ που εχω ειναι απ τις πατατες και δεν χρειαζεται πολυ να το καταλαβεις γιατι μπαζει απο παντου θορυβο..Πιανει απ το κουτι και τα ανεμιστηρια και το μεταφερει.Και αυτο λογω των φτηνων υλικων κατασκευης της.Αυτο που λεω δε θυμαμαι αλλα καπου το διαβασα και ελεγε οτι διαφερουν σε μονωση τα υλικα μεταξυ τους.Φαινεται απολύτως λογικο αυτο για το κοστος της που ειναι στα 70-80 ευρω τωρα.Υπαρχουν ομως καρτες αλλες διαμαντια σιγουρα.Αναφερω την περιπτωση μου για να δειξω οτι ισως οι φθηνες υλοποιησεις εχουν αυτο το ατου σε εξωτερικες.

 

Δηλαδη της επαιρνεις με 20-30 ευρω παραπανω αν στο μελλον θα ειχες και αναγκη.Σε rec και αναπαραγωγη ειναι σιγουρα καλυτερη απ την ψωροκωσταινα την creative.Αλλα ολο το πακετο της δεν σου κανει εσενα και φαινεται να κανες καλη επιλογη για τα μετρα σου χωρις να κοιταξεις μακροπροθεσμα ομως που ισως ειναι και μια προοπτικη του εαυτου σου και κρινεις οτι δεν θα τη χρειαστεις.Μεγιες απο μενα και καλο ξεπάτωμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου