Προς το περιεχόμενο

Τεραστιος κιθαριστας-τεραστια πεταλιερα!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βραστα και αστα,που να δεις πως ενοιωσα εγω οταν μου ειπε οτι ακουγανε τον δισκο μας με τα...παιδια...(τη μπαντα του Alan Jackson δηλ. :o :o ολα τα τερατα)  μεσα στο αεροπλανο καθως πηγαιναν στις Μπαχαμες για να ηχογραφησουν το νεο αλμπουμ του :P :P 

 

"nice guitars man....." μου ειπε...

 

"yeah right..." του ειπα και ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει... ;D ;D

 

Μιλαμε για φανταστικο και εξαιρετικα προσιτο ανθρωπο,σε απλα ελληνικα και μαμω τα παιδια δηλαδη....απλα σε κανει να νοιωθεις παντελως αστειος ως "κιθαριστας"  (ευτυχως δεν εκανα το λαθος να του συστηθω ως τετοιος αλλα ως songwriter & για αυτο ισως δεν εσκασε στα γελια με το παιξιμο μου ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"nice guitars man....." μου ειπε...

 

"yeah right..." του ειπα και ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει... ;D ;D

 

χεχε... ωραιο quote!  ;)  :)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νιωθω οτι ξερω μονο το ριφφ του σμοκ ον δε γουωτερ...  :-[  :-[  :-[

 

Στην ΜΙ χορδή το ξέρεις ή έχεις προχωρήσει και στην αποκάτω χορδή ?

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην ο τεχνικος του τον λατρευει μια και εχει γινει πλουσιος απο αυτον (μονο και μονο τα πεταλακια που πουλαει εξαιτιας του θα στειλουν μεχρι και τα δισεγγονα του στο ...κολλεγιο.. ;D)

 

κατα δευτερον πρεπει να καταλαβεις οτι ΠΟΤΕ δεν χρησιμοποιει ο Brad OΛA τα πεταλια ταυτοχρονα αλλα οτι απλα ΠΡΕΠΕΙ να τα εχει ολα στη διαθεση του μια και καθε μερα καλειται να καλυψει στο στουντιο οτιδηποτε ΕΙΔΟΣ μουσικης υπαρχει μια και ειναι ο νουμερο 1 session κιθαριστας της Αμερικης.

 

κατα...τριτον η πεταλιερα του ειναι παρα πολυ ΑΠΛΗ,μερικα πεταλια και ενα μεγαλο control strip (σιγα τα ωα δηλαδη μπροστα στα midi τερατα και τα racks που χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι session players)

 

Αλλωστε οτιδηποτε ακους στα περισσοτερα country,jazz videos που λινκαρα δεν ειναι παρα ενας κομπρεσσορας και λιγο delay ;)

 

Εννοειται οτι δεν χρησιμοποιει ολα τα πεταλια ταυτοχρονα (αυτο ελειπε ;D). Αλλα, ειναι κοντα 20 πεταλια, και να τα συνδεσεις μεταξυ τους, την σειρα που θα τα συνδεσεις, να τα συνδεσεις πανω σε αυτο το control strip, ε, δεν ειναι λιγο καπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ειναι,ειναι εξαιρετικα απλο,ακομα και ενας ....πιθηκος με διανοητικο προβλημα ;D θα μπορουσε να τα συνδεσει ολα αυτα μεσα σε μιση ωριτσα.. ;D

 

& σιγα τα πολλα  πεταλια ασε που ειναι ολα run of the mill και τιποτα το ειδικο.

 

200711_alist_1.jpg

 

 

 

 

 

εδω εγω ειχα καποτε ολα αυτα ο BRENT θα κολλησει? ;D

 

87442904933d3e5d682134ce5332b9eabaefde928ad7c74c4c52638a.jpg

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τεραστιος κιθαριστας-αορατη πεταλιερα!

 

 

 

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πρεπει να καλυψεις τις αναγκες των παραγωγων απο ελαφρια τζαζ μεχρι hard rock οχι δεν ειναι πολλα....

 

αν εισαι κιθαριστας που του αρεσει να πειραματιζεται με ηχους και "ατμοσφαιρες" δεν ειναι πολλα.

 

αν απλα θες να παιζεις το σμοκονδεγουοτερ ;D στην κρεββατοκαμαρα σου τοτε να ειναι παρα πολλα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου