Προς το περιεχόμενο

Φρέσκο μέλος-Παλιός επισκέπτης-αναγνώστης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και γεια χαρά σε όλους. Μόλις χθες γράφτηκα μέλος αλλά διαβάζω τα posts σας εδώ πολύ καιρό. Θέλω και γω να μοιραστώ τις εμπειρίες μου (τις κιθαριστικές) και να βοηθήσω όπου μπορώ, είτε αυτό λέγεται, αναζήτηση τέλιου ήχου (εδώ γελάνε) ή αναζήτηση της τέλιας κιθάρας (και εδώ μάλλον ξαναγελάνε). ¶βυσσος ο κόσμος της κιθάρας φίλοι μου, δυστυχώς όσο ασχολούμαι τόσο το συνειδητοποιώ και εγώ. Τώρα μερικά λόγια για μένα:

Παίζω από 3η γυμνασίου, αλλά μόνος χωρίς μαθήματα κτλ. Τώρα πια έγινα 30 χρονών και το πήρα απόφαση να ξεκινήσω και ιδιαίτερα για να ξεκολλήσω (και όντως δουλεύει). O εξοπλισμός μου είναι:

Gibson Les Paul Standard (Η γυναίκα μου)

PRS Custom 24 (Ο έρωτάς μου)

Fender Jap "Strat" (Η πρώτη μου)

Washburn EA16 (Είμαι και λίγο σαβουρογ...ης)

LANEY Chrome-o-zone

Roland GP-100

Tech 21 Trademark 10

Το "Nuno" για όσους αναρωτηθούν, οφείλεται στον Nuno Bettencourt, κιθαρίστα των Extreme (Τώρα κάνει solo καριέρα στην...Ιαπωνία), o οποίος μου άλλαξε την αντίληψη που είχα σχηματίσει κάποτε περί ηλεκτρικής κιθάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pardon?

Μάλλον τα χουμε ξαναπεί και κάπου αλλού, με άλλα usernames.

Δεν γινόταν να μην την πάρω. Την πήρα και αποτελεί την καλύτερη αγορά της ζωής μου μέχρι στιγμής.

Βέβαια όπως ξέρεις αυτά είναι προσωπικά γούστα και επειδή εμένα μου κάνει αυτό δεν σημαίνει οτι μπορεί να γενικευτεί. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως όρισες και επίσημα λοιπόν :D

 

καλως σε βρηκαμε nuno... :wink:

γουσταρω πολυ τον εξοπλισμο σου αλλα ρε....δεν εχεις suhr κιθαρα :lol: :D :P (πλακα κανω :wink: )

 

Τι απογοήτευση ε;; :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Bettencourt είναι κάτσε-καλά...

όχι και σαβουρογ...μιά οι Washburn,οι αμερικάνικες είναι κάτσε καλά (τουλάχιστον η Ν4 που έχω πιάσει)

nuno αν παίζεις σαν τον nuno,σου χαρίζουμε μια κινέζικη telecaster για να καθαρίζεις τα δόντια σου μετα το φαγητό :D

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nuno αν παίζεις σαν τον nuno' date='σου χαρίζουμε μια κινέζικη telecaster για να καθαρίζεις τα δόντια σου μετα το φαγητό :D[/quote']

 

κορυφαιο... :lol: :lol: :lol: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για το warm melcoming.

Ο πραγματικός Nuno είναι όντως (τουλαχιστον ήταν, γιατί οι τελευταίες φήμες τον θέλουν να παραπέει από το αλκοόλ και τα drugs, έπαιξε και στην Φρανκφουρτη στο Musikmesse) πολύ καλός, με καταπληκτικό δεξί χέρι.

Και τα μισά να έπαιζα θα μουν τρισευτυχισμένος. Οπότε η κινέζικη tele μπορεί να περιμένει κάποια χρόνια ακόμα..

Όσο για την Washburn μίλησα μόνο για την δικιά μου (ΕΑ16) και όντως έχω δίκιο στον ισχυρισμό μου.

Thanx again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου