Προς το περιεχόμενο

πιάνο + έγχορδα


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ένα πολύ ρομαντικό κομμάτι, από μένα (από αυτά που συνηθίζω τέλος πάντων).

 

Για ένα παιχνίδι.

 

πιάνο: Garritan Steinway Professional

έγχορδα: Audiobro LASS (LA Scoring Strings)

sequencer: Cubase 5.1 (δεν έχω το 6 ακόμη...)

 

Αυτά...

harris_office_final.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πανω που πηγα να κλεισω τα ματια για να το απολαυσω χωρις εξωτερικα οπτικα ερεθισματα,τελειωσε...

Μου αρεσε!

Ωραιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παιχνίδι δεν ξέρω αν κάνει, αλλά για μια αισθηματική κομεντί γυρισμένη τέλη φθινοπώρου με αρχές χειμώνα, με φυλλα να πέφτουν, βροχή και αργή κίνηση της κάμερας, κάνει σίγουρα. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παιχνίδι δεν ξέρω αν κάνει, αλλά για μια αισθηματική κομεντί γυρισμένη τέλη φθινοπώρου με αρχές χειμώνα, με φυλλα να πέφτουν, βροχή και αργή κίνηση της κάμερας, κάνει σίγουρα. ;)

Παντα το πιστευα οτι εισαι μια ευαισθητη ψυχη,λατρης του Ρομερ και του Γκονταρ

κι ας εμπλεξες με Σκανδιναβικη αδιαφορια.. ;D ;D ;D

Καλλιανιδη ΑΠΟΛΥΕΣΑΙ!

Εδω υπαρχει ευαισθητο σκηνοθετικο ματι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα το πιστευα οτι εισαι μια ευαισθητη ψυχη,λατρης του Ρομερ και του Γκονταρ

κι ας εμπλεξες με Σκανδιναβικη αδιαφορια.. ;D ;D ;D

Καλλιανιδη ΑΠΟΛΥΕΣΑΙ!

Εδω υπαρχει ευαισθητο σκηνοθετικο ματι...

Παρεπιπτόντως είδα προχθές το 6th sense (με Bruce Willis) και συγκλονίστηκα. Και σε τέτοιου είδους ταινία θα έδενε. Αν θυμάμαι καλά ο συνθέτης της μουσικής της ταινίας ήταν ο James Newton Howard.

Nικόλα βάλε μπρος για μουσική ταινιών.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αληθεια ειναι οτι αυτο

Ένα πολύ ρομαντικό κομμάτι, από μένα

 

Για ένα παιχνίδι.

 

 

ειναι λιγο οξυμωρο...  :-\

Σα να λεμε,εφαγα ελαφρα αποψε,μουσακα με φετα. ;D

Οντως σε ταινια πηγαινει πιο πολυ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μαμώτο... έχασα την απάντηση :(

 

Πάμε πάλι.

 

Εύη: Συνήθως αποφεύγω να βάλω τα παιχνίδια που δουλεύω γιατί πέραν του NDA, είναι και λίγο spamming και δεν το θέλω. Αλλά το παιχνίδι αυτό θα αργήσει να κυκλοφορήσει, οπότε. Πρόκειται για ένα ψυχολογικό θρίλερ, το "Out of Time", όπου υπάρχει ο Harris, ο ψυχίατρος του ήρωα και στο γραφείο του παίζει αυτή η μουσική...

 

Ναι, είναι λίγο μικρό, αλλά αφού είναι για παιχνίδι, και μάλιστα μία σκηνή μόνο, δεν έχει νόημα να πάει παραπέρα.

 

Επίσης να σημειώσω ότι το κομμάτι είναι ΠΟΛΥ κλεμμένο από Chopin, λιγότερο από Beethoven, και με ένα μικρό σημείο (πιο πολύ για πλάκα), δικό μου... Ακούστε το παρακάτω: http://www.youtube.com/watch?v=rNUOIzCeSIY. Δε μοιάζει πολύ με το δικό μου; Επίσης υπάρχει αυτή η συγχορδία η Λαb-Ντο-Φα#, που παίζει πολύ στα έργα του Beethoven, αλλά όχι του Chopin.

 

Τέλος, Νέστωρα: Δε με ενδιαφέρει η μουσική για ταινίας, τόσο όσο για τα παιχνίδια. Μπορεί να ακούγεται παράξενο, αλλά είναι καθαρά επιλογή μου το να κυνηγάω παιχνίδια, παρά ταινίες. (Τέλος πάντων, αν μου ζητήσει ο spielberg μουσική δε θα πω και όχι ντέ...  :P)

 

EDIT: Βρε Σταύρο, αφού δε ξέρεις το παιχνίδι... Που ξέρεις τι γίνεται εκεί μέσα; Δεν είναι όλα PC Man και τουβλάκια που πέφτουν στο κεφάλι trolls, που κάνουν ντου για να ανέβουν level, και να τρέξουν πιο γρήγορα προς το αστεράκι. (<----  ??? ??? ??? ::))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Σταύρο, αφού δε ξέρεις το παιχνίδι... Που ξέρεις τι γίνεται εκεί μέσα; Δεν είναι όλα PC Man και τουβλάκια που πέφτουν στο κεφάλι trolls, που κάνουν ντου για να ανέβουν level, και να τρέξουν πιο γρήγορα προς το αστεράκι. (<----  ??? ??? ??? ::))

 

Eχεις δικιο,ειμαι εντελως ασχετος απο παιχνιδια,δεν ξερω που εχει φτασει το πραγμα με αυτα...ωστοσο ειπα να ριξω μια δοση χιουμορ η οποια δεν ειχε να κανει καθολου με την ποιοτητα του κομματιου,ουτε με τον προορισμο του. ;)

Παντως η αληθεια ειναι οτι εκπλησσομαι θετικα με το οτι υπαρχει μουσικη παραγωγη σε υψηλα επιπεδα,για games.

It's a new world..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου