Προς το περιεχόμενο

Τροπος παραλαβης απο Thomann


airborne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες καλημερα!

 

Γνωριζω οτι το θεμα με τον Thomann εχει εξαντληθει απλα θα ηθελα μια διευκρινιση απο όποιον γνωριζει.

 

Την Τεταρτη έκανα μια παραγγελία. Πεμπτη μου ειχαν στειλει mail οτι τα πραγματα πακεταρονται και αργοτερα ειδα οτι η παραγγελια εχει σταλει στη διευθυνση μου.

 

Λογικα Δευτερα πρεπει να μου εχουν ερθει(ε, και να αργησουν και λιγο...). Αυτο που δε γνωριζω είναι με ποιον τροπο θα τα παραλαβω. Θα μου ερθει ειδοποιητηριο σπιτι (οπως συστημενο) η θα μου παραδοσει το πακετο κουριερ?Ρωταω γιατι συνηθως λειπω απο το σπιτι και αν προκειται να συμβει το δευτερο πρεπει να εχω το νου μου μην ερθει το πακετο.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α, και μια που το ανοιξα το ατιμο να ρωτησω και κατι αλλο: Ποσο χρεωνομαστε απο Ελλαδα για ενα τηλεφωνημα στη hotline του Thomann, γνωριζει κανεις?Οσο ενα τηλεφωνημα στη Γερμανια ή υπαρχει ειδικη χρεωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Airborne εάν σου έχουν στείλει το tracking number της ups, καλό θα ήταν να παρακολουθείς κάθε τόσο την εξέλιξη της παραγγελίας σου μέσω αυτού. Συνήθως, μετά από δυό τρεις μέρες που έχει φύγει το προϊόν, σου λέει ακριβώς ποια μέρα θα φτάσει. Αν εκείνη τη μέρα περιμένεις στο χώρο αποστολής, από 11:00 μέχρι 15:00 θα είσαι οκ πιστεύω. Πάντως η ups αν δε σε βρει τη πρώτη μέρα θα αφήσει ένα σημειωματάκι που θα λέει πως θα περάσει ξανά την επόμενη και τη μεθεπόμενη. Για το τηλεφώνημα δεν γνωρίζω, εγώ πάντα με mail επικοινωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραλαβει τον τελευταιο μηνα 3 δεματα απο thommann και τα 3 μου ηρθαν με τις ταχυμεταφορες των ΕΛΤΑ.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Airborne εάν σου έχουν στείλει το tracking number της ups' date=' καλό θα ήταν να παρακολουθείς κάθε τόσο την εξέλιξη της παραγγελίας σου μέσω αυτού. Συνήθως, μετά από δυό τρεις μέρες που έχει φύγει το προϊόν, σου λέει ακριβώς ποια μέρα θα φτάσει. Αν εκείνη τη μέρα περιμένεις στο χώρο αποστολής, από 11:00 μέχρι 15:00 θα είσαι οκ πιστεύω. Πάντως η ups αν δε σε βρει τη πρώτη μέρα θα αφήσει ένα σημειωματάκι που θα λέει πως θα περάσει ξανά την επόμενη και τη μεθεπόμενη. Για το τηλεφώνημα δεν γνωρίζω, εγώ πάντα με mail επικοινωνώ.[/quote']

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε MPal!

 

Ενα parcel number καταφερα να βρω μονο. To tracking number της φορτωτικης που μπορω να το δω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έρχονται με το Πορτα-Πορτα των ΕΛΤΑ, εκτός απο 1 περίπτωση που ήταν κάτι αρκετά ακριβό και ήρθε με UPS.

Τις περισσότερες φορές μου αφήνουν μία ειδοποίηση και πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να συνενοηθούμε για την ώρα παράδωσης. Αλλα επειδή είναι κοντά μου τα Πορτα πάω και το παίρνω μόνος μου. Συνήθως έρχεται μετά απο 5 εργάσιμες, αν και μια φορά ήρθε σε 3 μέρες. Νομίζω ότι η καθυστέρηση είναι στην Ελλάδα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα parcel number καταφερα να βρω μονο.

 

Αυτό το parcel number, αν το χρησιμοποιήσεις στο tracking system των Ταχυμεταφορών των ΕΛΤΑ θα σου δείξει πού είναι το δέμα ;)

 

http://www.elta-courier.gr/trackit/

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα parcel number καταφερα να βρω μονο.

 

Αυτό το parcel number' date=' αν το χρησιμοποιήσεις στο tracking system των Ταχυμεταφορών των ΕΛΤΑ θα σου δείξει πού είναι το δέμα ;)

 

http://www.elta-courier.gr/trackit/[/quote']

 

Να'σαι καλα!

 

Το δοκιμασα και μου λεει οτι δεν υπαρχουν αντικειμενα. Ειναι κακο αυτο? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα.

 

Ξαναδοκίμασε αργότερα σήμερα ή και αύριο. Το ίδιο μου είχε κάνει κι εμένα.

 

Πάντως υπάρχει πιθανότητα να στο έχουν στείλει και με UPS οπότε να το λάβεις μέσω Speedex.

 

Για να δεις μήπως ισχύει αυτή η εκδοχή δες την εναλλακτική μέθοδο:

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=127841#127841

 

;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Airborne για να μην έχεις tracking number τότε θα σου έρθει μάλλον με ΕΛΤΑ και όχι με UPS (με UPS γίνεται με το τρόπο που σου είπα μέσω tracking number το οποίο στο στέλνει με mail το κατάστημα, όταν πάρει τα προϊόντα η ups), οπότε angelos και elavd σε κάλυψαν. Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα που δεν υπάρχουν ακόμα αντικείμενα στο site. Μάλλον δεν θα τα έχουν παραλάβει ούτε αυτοί ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου