Προς το περιεχόμενο

Τροπος παραλαβης απο Thomann


airborne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστω πολυ ολους παιδια!Πρωτη φορα αγοραζω απο εξωτερικο και μου ειναι λιγο ξενη ολη η διαδικασια.

 

Παντως απο πλευρασ Thomann ολα εγιναν με ταχυτατες διαδικασιες. Αντε να δουμε τι θα κανουν απο εδω οι "δικοι μας"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω την εντύπωση πως τους τελευταίους μήνες κάτι πάει να γίνει και με την ελληνική αγορά, όσο αφορά τις τιμές. Βέβαια απέχουμε αρκετά από την ξένη. Εκτός από τις τιμές όμως, υπάρχει και το θέμα τις ποικιλίας προϊόντων και καταστημάτων... Πάντως είμαι αισιόδοξος... προς το παρόν Γερμανοί, ¶γγλοι και Γάλλοι παίζουν μπάλα στην ευρώπη :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως τους τελευταίους μήνες κάτι πάει να γίνει και με την ελληνική αγορά' date=' όσο αφορά τις τιμές. :D[/quote']

Συμφωνώ!

www.myspace.com/michalismusic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγώ μια χαζή ερώτηση περι τρόπων αποστολής του τόμαν, που παρ'όλο που παρακολουθώ καιρό τώρα τα αντίστοιχα θέματα θεν έχω καταλήξει σε σίγουρο συμπερασμα. Με τι μέσο έρχονται τα πράγματα από γερμανία? Αεροπλάνο, τρένο ή φορτηγό? Μήπως το επιλέγεις κατά την παραγγελία? Δεν έχω παραγγείλει ποτέ και δεν ξέρω... Αν τα στέλνει με αεροπλάνο, δεν παίζει να πάθει ζημιά, μια κιθάρα ας πούμε, από τις θερμοκρασίες στις οποίες θα βρεθεί κατά το ταξίδι?

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως τους τελευταίους μήνες κάτι πάει να γίνει και με την ελληνική αγορά' date=' όσο αφορά τις τιμές. Βέβαια απέχουμε αρκετά από την ξένη. Εκτός από τις τιμές όμως, υπάρχει και το θέμα τις ποικιλίας προϊόντων και καταστημάτων... Πάντως είμαι αισιόδοξος... προς το παρόν Γερμανοί, ¶γγλοι και Γάλλοι παίζουν μπάλα στην ευρώπη :D[/quote']

 

Εχεις δικιο. Συγκεκριμενα εχω παρατηρησει οτι ενας απο τους "μεγαλους" αντιπροσωπους εχει ριξει αρκετες απο τις τιμες του ωστε να προσεγγιζουν λιγο πολυ αυτες του Thomann. Κρατω μια επιφυλαξη βεβαια για το αν αυτο θα ειναι προς το συμφερον των τακτικων πελατων τετοιων καταστηματων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

By the way, το δεμα απο Thomann μου ηρθε τη Δευτερα κατα τις 17.00. Απο καθαρη τυχη ημουν στο σπιτι εκεινη τη στιγμη. Αυριο, μεθαυριο περιμενω τη δευτερη παραγγελια μου, γενικα ειμαι παραπολυ ευχαριστημενος. Συνεπεις και γρηγοροι. Αντε κ στα δικα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι, από τις 20κάτι Σεπτεμβρίου σου ήρθε τη Δευτέρα??

 

lol!Οχι, θελω να πω οτι στην ουσια εκανε 2 εργασιμες απο τη μερα που εκανα τη παραγγελια.

 

By the way, θελω να πω οτι παλι εδω στην Ελλαδα καναμε το θαυμα μας. Και εξηγουμαι: Στην παραγγελια που εκανα την Tεταρτη που μας περασε ο Thomann εστειλε αμεσως την παραγγελια μου. Το δεμα λοιπον εφτασε Ελλαδα,συμφωνα με τον αριθμο που μου εδωσαν, στις 4 το πρωι την Παρασκευη. 9.10 ηταν στο κεντρο των ταχυμεταφορων ΕΛΤΑ. Παρολα αυτα οι κυριοι οχι μονο δε μου το παρεδωσαν την ιδια μερα αλλα με ενημερωσαν οτι απο την Τριτη πρεπει να το περιμενω πλεον γιατι τη Δευτερα απεργουν!

 

Δε μου αρεσει το ranting αλλα γιατι μου εχει καρφωθει εμενα τωρα στο μυαλο οτι καποιοι υπαλληλοι καθισαν κ τα εξυσαν την Παρασκευη,δεν ξερω(ξερετε, γνωστες ατακες, "Ωχ μωρε...Παρασκευη ειναι τη Δευτερα απεργουμε...).

 

Ισως και να κανω λαθος αλλα εκνευριζομαι αφανταστα οταν βλεπω οτι ο Γερμανος σε 2 μερες σου εχει στειλει το προϊον απο Γερμανια κ αυτο καταληγει σε σενα με 4 μερες καθυστερηση για μια αποσταση μιας ωρας το πολυ λογω των ΕΛΤΑ...

 

Αυτα απλα για να ξερουμε. Ακομα τα πραγματα στην Ελλαδα πανε με ρυθμους χελωνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε Vrass ακόμη και με αεροπλάνο να τα φέρνει, έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος από τις διαφορές θερμοκρασίας ή πίεσης....

 

Κάθε φορά που έρχομαι Ελλάδα (επειδή σπουδάζω εξωτερικό) φέρνω μαζί και τη κιθάρα μου, την οποία εννοείται πως παίρνω μαζί μου στο αεροπλάνο μέσα....ΔΕΝ την αφήνω με τις αποσκευές....Εδώ και τέσσερα χρόνια που έρχομαι δεν έχει πάθει τίποτα.....ούτε σκέβρωση, ούτε τίποτα...άρα θεωρώ πως κίνδυνος δεν υπάρχει...

 

αυτά... :)

 

Πιστεύω να σε βοήθησα... ;)  :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

 

Αυτό το parcel number, αν το χρησιμοποιήσεις στο tracking system των Ταχυμεταφορών των ΕΛΤΑ θα σου δείξει πού είναι το δέμα ;)

 

http://www.elta-courier.gr/trackit/

 

φιλε elavd εκανα αυτο ακριβως που ειπες!(μιας κ που περιμενω ΜΕΡΕΣ >:( το δεμα απο τιν Θωμα) απο τις 14-12 το εχει στειλει!

κ μου λεει οτι το δεμα στις 20-12 εφτασε στο υποκαταστημα ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

επειδη πρωτη φορα παραγγελνω απο εξω ξερει κανεις που σκατα ειναι το δεμα τωρα? επεισης πιο να παρω να βρισω που αργει τοσο?

ευχαριστω! ;D

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου