Προς το περιεχόμενο

Rock opera...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζεται αυτές τις μέρες στην Αθήνα μια rock θεατρική παράσταση (Ονόματα κ διευθυνσεις δεν αναφέρω να μην θεωρηθεί διαφήμιση). Πήγα χθές και εντυπωσιάστηκα .... 30 μελής ορχήστρα Live και 30 μελής ομάδα ηθοποιών σαν χορωδία ,

μελωδικά περάσματα με φλάουτα, ανατριχιαστικά βιολιά , και ορμητικές κιθάρες 8).

Κ όλα αυτά με πολύ ικανοποιητικό ήχο...

το έργο βέβαια είναι πολύ παλιό και οι περισσότεροι το έχουν ακούσει αλλά η ελλήνική του απόδοση ήταν φανταστική.

πραγματικά άξιζε τα λεφτά του... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Παίζεται αυτές τις μέρες στην Αθήνα μια rock θεατρική παράσταση (Ονόματα κ διευθυνσεις δεν αναφέρω να μην θεωρηθεί διαφήμιση). Πήγα χθές και εντυπωσιάστηκα .... πραγματικά άξιζε τα λεφτά του... :D

Δεν τίθεται τέτοιο θέμα.

Αν κάτι αξίζει τα λεφτά του να λέγεται!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω αν είναι καλή η παράσταση , αλλά κατά τύχη από πρόταση που έκαναν σε ένα φίλο μου έμαθα πόσο θα πλήρωναν τους μουσικούς και στεναχωρήθηκα για ακόμα μια φορά που ζω στην Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θύμισες τώρα! Το 1977 αν δεν κάνω λάθος, όταν είχε ανέβει πάλι η ίδια παράσταση στην Αθήνα, στην πλατεία αμερικής, στο ΡΑΔΙΟ ΣΙΤΙ. Τότε την μουσική επιμέλεια την είχε κάνει ο Μίμης Πλέσσας (στα ντραμς ήταν ο γυιός του), και την διεύθηνε ο Μάικ Ροζάκης. Πολλά γνωστά μετέπειτα ονόματα ξεπήδησαν από αυτή την παράσταση. Αν και είμουν μικρός (β λυκείου) θυμάμαι πόσο καλή ήταν η απόδοση του έργου μουσικά και φωνητικά. Μιας και το πρωτότυπο το είχα δει ήδη τότε εφτά φορές!!! στον κινηματογράφο, (και δεν ξέρω και εγώ πόσες μέχρι σήμερα), μπορούσα να κάνω εύκολα την σύγκριση. Και μπορώ να πω ότι άγγιζε την τελειότητα του πρωτότυπου. Σε εκείνη την παράσταση πήγα μόνο τρεις φορές και ακόμα και σήμερα μετανιώνω που δεν πήγαινα τουλάχιστον μέρα παρά μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου