Προς το περιεχόμενο

πιάνο + έγχορδα


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα εκπλαγείς! Η μουσική ήταν εξαιρετική σε games τουλάχιστον 20ετία τώρα!!

Και όσο εξελίσσονταν τα μέσα αναπαραγωγής ανέβαινε δραματικά και το επίπεδο.

Τα παιχνίδια της blizzard συνοδεύονται με ξεχωριστό soundtrack στις σπεσιαλ εκδόσεις εδώ και χρόνια!!

 

Ρίξε μια ματιά κ εδώ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=156925.0

 

Harris έχουμε έναν ντράμερ εδώ μέσα...!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Αριστούργημα. Αριστούργημα….Αριστούργημα! Καταρχάς οφείλω να ομολογήσω ότι ΖΗΛΕΥΩ αυτό που κάνεις μουσικά Νικόλα. 2 Δουλειές με εξιτάρουν μουσικά (και θα ήθελα να τις κάνω αν μπορούσα). Δεν με ενδιαφέρουν Live , Δίσκοι, Groupies…Sex and drugs and rock n’ roll! Για αυτά είναι ο Papadopoulos και ο Νέστωρ! 1. Θα γούσταρα να γράφω μουσική για documentaries /video games κ.λ.π ή 2. να παρουσιάζω gear (demo). ΜΠΡΑΒΟ!!!! To game δεν το ξέρω…αλλά με έβαλε πολύ στη φάση του "alone in the dark" της Infogrames (μιλάμε για πώρωση το 1992). Καλή επιτυχία…γατί σου αξίζει!

 

Καλλιανιδη ΑΠΟΛΥΕΣΑΙ!

Εδω υπαρχει ευαισθητο σκηνοθετικο ματι...

 

Καμία αντίρρηση. Get yourself a pretty damn good lawyer και θα τα πούμε το ακροατήριο του Δικαστηρίου περί της αποζημιώσεως απόλυσης. Με Harley Benton θα παίζεις μόνο από εδώ και τούδε ωρέ. Θα στα πάρω όλα! 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν κρινω απ τις μουσικες που χω πετυχει σε απλα-γελοια 2D games στο ιντερνετ,ειμαι σιγουρος οτι θα εκπλαγω.Τις προαλλες επεσα σ ενα που χε μια country-bluegrass επενδυση,να σου πεφτουν τα σαγονια..

Ασε που εχασα τον υπνο μου σκεπτομενος τι ξυλα και μαγνητες να χε η τελε που ακουγα... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Starcraft που λυσσάξαμε σε άλλο τόπικ είχε εκτός από το ambient soundtrack επιπλέον τραγούδια που γράφτηκαν για να παίζουν σε jukebox σε ένα συγκεκριμένο δωμάτιο που πήγαινε ο ήρωας να πιεί το ποτό του! ;D

 

Σόρυ Νικόλα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

και εγώ λίγο off topic, sorry Νικόλα επίσης.

ο Joe Satriani έγραψε το soundtrack για το racing video game NASCAR 06: Total Team Control

και για  το Sega Rally Championship.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αντίρρηση. Get yourself a pretty damn good lawyer και θα τα πούμε το ακροατήριο του Δικαστηρίου περί της αποζημιώσεως απόλυσης. Με Harley Benton θα παίζεις μόνο από εδώ και τούδε ωρέ. Θα στα πάρω όλα!  

Νατονεεε... ;D

Ουτε χορδη απο τη στρατ μου.

Θα κανονισω με τον  προσωπικο μου pretty damn good lawyer  

για αποζημιωση να παρεις ενα joystick για να παιζεις pacman τις ωρες που θα κανω

ποιοτικες ταινιες με σκηνοθετη το Νεστορα. ;D ;D ;D

Σταματω εδω μη ξεσκισουμε το θεμα του Νικολα,αρκετα εχουμε καταστρεψει...

 

Παρε με να μου πεις για την τελε οταν την παραλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

σιγά μη με πειράξει που συζητάτε για διάφορα. Στο κάτω κάτω, ας πάει όπου νά'ναι η συζήτηση! ;)

 

Τώρα...

 

Σταύρο (και οι υπόλοιποι): Αν το καλοσκεφτείς, αφού υπάρχει το mp3 (και το ogg *αχεμ* που είναι σαφώς καλύτερο) ένα παιχνίδι μπορεί να έχει ότι μουσική γουστάρει (και Beattles άμα λάχει...). Ο μόνος περιορισμός που υπάρχει είναι στο budget. Σε μία ταινία, για παράδειγμα, το budget για ΟΛΑ τα ηχητικά, αν θυμάμαι καλά είναι ανάμεσα στο 2-5% του γενικού budget. Άρα αν μία ταινία έχει 5,000,000$, τότε κοιτάμε ένα μικρούλη 10,000$-25,000$ για όλο τον ήχο. Ένα sountrack θέλει (πες) 5-7 μέρες στην Πράγα για να ηχογραφηθεί, άρα δε βγαίνει με τέτοιο budget. Θες τουλάχιστον μία μετρίου αναστήματος ταινία με budget τα 20,000,000$+ για να σου βγει καλά.

 

Στα παιχνίδια, από την άλλη, τα πράγματα είναι πιο ηλεκτρονικά, αλλά και τα budget φτάνουν πολύ παραπάνω, ή η ομάδα είναι πολύ μικρότερη: Για μία ταινία θες ηθοποιούς, οπερατέρ, σκηνοθέτες, μπούμερ, μακιγιάζ, ρούχα, σκηνικά, κλπ... Πολλούς ανθρώπους! Σε ένα παιχνίδι θες μια ομάδα για Modelling, μια για animation, μια γα BGs, μια για audio, για coding και τους voice acting, κλπ (που είναι κλάσματα πιο φθηνό από το κανονικό acting). Κάθε ομάδα μπορεί να είναι και 1 άνθρωπος μόνος του να δουλεύει σαν το σκυλί (ειδικά στο audio). Αλλά τα άτομα και πάλι είναι λιγότερα.

 

Τα οικονομικά, από την άλλη, βαράνε γερά: Αν βάλεις κάτω το 2008 το WoW είχε πάνω από 10,000,000 συνδρομητές! Αν υπολογίσεις πόσα δίνουν αυτοί οι άνθρωποι ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ, έχεις ένα μεγάλο κρατίδιο στα χέρια σου, οικονομικά. Αν βάλεις τα 10,000,000 κόσμο να πολεμήσουν για σένα, τότε έχεις το μεγαλύτερο στρατό του κόσμου, κοκ. Καμία ταινία, κανένα franchise δε φτάνει αυτά τα νούμερα, ούτε στα όνειρά του!

 

Τέλος πάντων, τα παιχνίδια υπάρχουν, προχωράνε, είναι τεράστια βιομηχανία και πάνε πολύ πολύ καλά!

 

Λάκη: Έχω παίξει και ξαναπαίξει το Alone in the Dark πόσες και πόσες φορές. Ακόμη και τώρα καμμιά φορά, ξυπνάει μέσα μου η ανάγκη να το ξαναπαίξω, αλλά ούτε με DosBox δε παίζει στους Η/Υ μου πλεόν! :(

 

Σας ευχαριστώ όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νικόλα όταν κυκλοφορήσει το game, please let me know.Με ενδιαφέρει πραγματικά.

 

Τώρα με την ανοχή σου, θα μου επιτρέψεις να δώσω μερικές απαντήσεις επί προσωπικού.

 

Νατονεεε... ;D

Ουτε χορδη απο τη στρατ μου.

Θα κανονισω με τον  προσωπικο μου pretty damn good lawyer  

για αποζημιωση να παρεις ενα joystick για να παιζεις pacman τις ωρες που θα κανω

ποιοτικες ταινιες με σκηνοθετη το Νεστορα. ;D ;D ;D

Σταματω εδω μη ξεσκισουμε το θεμα του Νικολα,αρκετα εχουμε καταστρεψει...

 

Ρε θα σου πάρω τη Strat για joystick για να παίζω Milli Vanilli στο Guitar Hero και να φτάσω «τελική πίστα» όπου θα shred-άρω το «Kiss Me» του Andrew Ridgeley (ναι και οι Wham Rocked). Andrew Ridgeley - Kiss Me - Son of Albert..Και συ θα παιδεύεσαι με τον Lars  “4W Drive” Trier  να πάρετε καμία επιδότηση από το κέντρο κινηματογράφου να γυρίσετε κάνα πλάνο 8)

 

Παρε με να μου πεις για την τελε οταν την παραλαβεις.

 

Εννοείται! Αφού τη γνωρίσω με τις αδελφούλες τις here, θα την κάνω μια εκδρομή προς Kαβάλα…να γνωρίσει και την εξαδέλφη της τη Srat.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συ θα παιδεύεσαι με τον Lars  “4W Drive” Trier  να πάρετε καμία επιδότηση από το κέντρο κινηματογράφου να γυρίσετε κάνα πλάνο 8)

...με τη Monica Belucci. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikolas εντυπωσιάστηκα από τον πολύ ρεαλιστικό ήχο των εγχόρδων και γενικά από την όλη παραγωγή.

Μπράβο!!!

 

Άντε να δω πότε θα περάσω από το στούντιο μια μέρα.

Είμαστε και γείτονες.

Ντροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου