Προς το περιεχόμενο

Μικρά ταλέντα-Νέοι Satriani...


kotsos_007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν πέτυχα την σωστή κατηγορία, αλλα ήθελα να τονίσω το γεγονός του ταλέντου ορισμένων παιδιών που τις περισσότερες φορές βλέπουμε μέσα απο το youtube... εμένα το ματάκι μου έχει κολλήσει σε ορισμένα ταλέντα, γτ για να παίξεις αυτά που παίζουν πρέπει πραγματικά να υπάρχει ταλέντο, όπως Gustavo Guerra, oi Fun Two, Matt Rach, Cesar Huesca...  Σκεφτόμουν το εξής γεγονός, έξω απο ένα μουσικό σχήμα πως μπορούν να διακριθούν φυσιογνωμίες και άτομα σαν αυτά που πραγματικά έχουν να προσφέρουν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον... ;D

 

Σκεφτόμουν το εξής γεγονός, έξω απο ένα μουσικό σχήμα πως μπορούν να διακριθούν φυσιογνωμίες και άτομα σαν αυτά που πραγματικά έχουν να προσφέρουν;;

 

Τι εννοείς? πως μπορούν να γίνουν γνωστοί καλλιτέχνες αποφεύγοντας την ενσωμάτωση σε μια μπάντα και τον περιορισμό της προβολής του ατόμου τους μέσα σ'αυτήν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς... δλδ το να αναδειχτεί ένας άνθρωπος αποκλειστικά και μόνο σαν κιθαρίστας και όχι σαν κιθαρίστας σε μία μπάντα... π.χ. o vai στο πλαι του zappa αναδείχτηκε, o slash απο τους guns n' roses... αλλα αυτόνομα μπορούν να κλείσουν πες σε μία δισκογραφική, μόνο σαν τραγούδια με κιθάρα.... πως θα ναι η μουσική τους πορεία σαν μόνοι τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι αυτο παει με το υψος και την φυσικη κατασταση του καθενος.Βεβαια θα βοηθουσε αν μας ελεγες και τι μαγνητες φοράει.

 

Τωρα που πηρες κεθαρονι σκεφτεσαι να υπογραψεις σολο καριερα στη heaven κωστακούυυυλη??Για πες για πες..... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλλα αυτόνομα μπορούν να κλείσουν πες σε μία δισκογραφική, μόνο σαν τραγούδια με κιθάρα.... πως θα ναι η μουσική τους πορεία σαν μόνοι τους...

 

Δύσκολο, δεδομένου ότι υπάρχει γενικά μικρή αγορά για να υποστηρίξει τέτοια πράματα. Δηλαδή αρκετός χώρος μέσα στον οποίο μπορούν να δωθούν ευκαιρίες σε ταλαντούχους νέους και να πετύχουν. Και δεν εννοώ να πουλήσουν, αλλά να τους ακούσει όσο περισσότερος κόσμος γίνεται  ;)

Πάρε πχ τον Eric Morgrain και τους άλλους σαν αυτόν (Andy McGee κλπ). Καταλήγεις τελικά να βλέπεις στο γιουτιουμπ και να χαίρεσαι που βγαίνουν τέτοια ταλέντα.

Α, off-topic, αλλά πατήστε Air Tap και δείτε στο γιουτιουμπ το βιντεάκι "Air Tap!" όσοι δεν το έχετε δει... :) :) :)

Πωπωωω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα με προορίζει διάδοχο του ο Satriani...  δεν θέλω δεσμεύσεις trigga... να μ πείς εφόσον πιάνω κιθάρα στα χέρια μου, πως είναι δυνατόνα να μην αναδειχτώ αλλα, είναι πολύ μικρά όλα αυτά μπροστά στο μεγαλείο μου οπότε δεν ασχολούμε κάν.... triggούλη... Και μετά την δόση αυτοσαρκασμού.... Πιστεύω οτι τέτοια παιδιά, εάν δεν ενσωματωθούν ή εάν δεν δημιουργήσουν ένα γκρούπ, θα χαθούν... εξαιρέσεις αποτελούν κιθαρίστες που δουλεύουν αυτόνομα... για γνωστούς ανατρέχω σε steve vai, santana, steve ray vaughan που και πάλι αν και καθαρόαιμοι ελεύθεροι κιθαρίστες τα περισσότερα κομμάτια τους αποτελούν ολοκληρωμένα τραγούδια με στίχους και ερμηνείες άλλων καλλιτεχνών... Έχω δει οτι τέτοιοι κιθαρίστες- μικροί satriani βγάζουν cdακια, το θέμα είναι οτι ποιός τους αναλαμβάνει... κ μάλλον το cd ένα θα είναι για το καθέναν, γτ στο δεύτερο δεν νομίζω να συντελέσει κανένας... Κι όμως είναι τόσο όμορφοι ήχοι... δεν υπάρχουν άτομα-δισκογραφικές-παραγωγοί που να ασχολούνται με τέτοια projects?....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου