Προς το περιεχόμενο

Gibson SG Classic Custom "Guitar Of The Week Number 38"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλορίζικη στο φίλο σου  ;)

 

Η κιθαρα αυτη τη στιγμη βρισκεται στο...χειρουργειο για να ...εξαλειφθουν τα uber kitsch χρυσα πλουμιδια της (ολο το hardware θα αλλαχτει με nickel & θα μπουν locking Grover tuners & stetsbar tremolo) οποτε συντομα θα επιστρεψω με φωτο μετα την εγχειρηση.   

 

uber kitsch? Ρε συ Guitar of the Week είναι...αμαρτία μεγάλη αυτή που κάνεις. Κάτι ήξερε και ο Goldfinger, παρόλο που στάθηκε άτυχος στο τέλος έγινε λάθος με το σενάριο  :)

 

Εγώ πάντως αναλαμβάνω να μεταφέρω τα "άχρηστα" πλέον χρουσά εξαρτήματα σε σωστό waste disposal facility, στείλε ένα πμ...  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.αμαρτία μεγάλη αυτή που κάνεις.

 

εμενα μου αρεσουν και ας ειναι kitsch (ετσι κι αλλοιως ολες οι Gibson  kitsch ειναι... ;D) δεν αρεσουν ομως δυστυχως στον ιδιοκτητη της :P

(φυσικα και δεν θα πεταχτουν μια και σε περιπτωση που πουληθει θα πρεπει να ειναι σε 100% original κατασταση)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν η συγκεκριμενη αρκει για να δωσει αφεση αμαρτιων στη Gibson.....θα μπορουσα κατηγορηματικα να πω κατι τετοιο αν εβλεπα σταθερα καλη ποιοτητα και σε μη limited edition οργανα της (να αναφερω ενδεικτικα τις σειρες studio, classic, standard).....

 

+1 στο να φυγει ολο το χρυσαφικο απο πανω της........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα χρυσα,δεν θα τα πειραζα! Λογω λευκου pickguard, και αν το χρωμα της κιθαρας ειναι οπως στη φωτογραφια.(Με το χρονο κι ολας θα γινει SUPER !!! ) Aλλιως ... ε ... μια SG ... ακομα! Οπως και ν`αχει  μ`γεια και καλοπαιχτη!!! :D :D :D

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο SG! Οι classic 57 και 57 plus, είναι εκπληκτικοί μαγνήτες! Και εγώ σε περίπτωση που την έπαιρνα σαφώς δεν θα άλλαζα τίποτα πάνω της... θα την έκανα να δείχνει "¨φθηνότερη", είμαι αντίθετος στο gold hardware, όμως εκεί που πρέπει να μπαίνει σαφώς ομορφαίνει τα πράγματα...... και αυτό το SG είναι πραγματικά πανέμορφο!

 

Αν ήταν επετειακή Fender strat (ή και καλά guitar of the month, limited) και να τις άλλαζα τα φώτα, ακόμα και μανίκι τέλε να έβαζα δεν θα σήμαινε και πολλά... μάλλον ομορφότερη θα γινότανε... (λέμε τώρα)

 

Εδώ όμως προσφέρεται κουκλί από "μαμά".... τσάμπα κόπος και χρήμα... άλλωστε είναι "limited" και όχι μόνο απλά πρέπει να έίναι αλλά και να δείχνει....

 

Μεγειές πές του Νίκε!! Καλή επιλογή...

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου