Προς το περιεχόμενο

black metal


fotio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και γαμω τα live θα ειναι..

belphegor

mordor

enshadowed

mortal torment

dominate

 

Οσο για immortal dimmu και satyricon γινε πιο σαφης...

αυτες οι μπαντες εχουν αλλαξει αρκετα...

Αν θες παλιο raw ηχο μια χαρα εισαι και με το boss απλα χωσε πολλα treble και κοψε μπασσα(με μπολικο gain)

Αν θες τεχνικο ηχο dimmu δηλαδη απο Enthrone darkness triumphant και μετα παρε το Metal Master της Digitech η την kvlt πεταλιερα του abbath behringer x vamp...

τωρα για satyricon και emperor δεν ειμαι σιγουρος αλλα και σε αυτους τα ιδια θα ισχυουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω παντως (εκτος απο το οτι δε μ αρεσει η μουσικη) ΕΝΑ προβλημα ειχα παντα με αυτες τις μπαντες. ΠΟΤΕ δεν μπορουσα να διαβασω τα ονοματα στα ποστερ των συναυλιων και στα μπλουζακια. Μιλαμε για εμετιλα. Ουτε χιουμορ κανω

 

Δειτε και μονοι σας

 

http://img192.imagevenue.com/img.php?image=59205_Belphegor_live_122_247lo.jpg

 

τωρα δε μου πεφτει λογος και ειμαι και πουρος αλλα μια και το φερε η κουβεντα

 

Musicmaker στο πα κι αλλου, μονο με μενα θα μπορεσεις να κανεις μπαντα  :D

 

Μηπως να ξανασκευτω το θεμα "υπάρχει θεος" μπας κ σωθω απ τα τερατίκια?Ξυλο,μπουκαλια στα κεφαλια,stage dive κ μεταλ μπύρα της amstel το λαιβ ε?Να παρω τον παπου μου να ρθούμε?Καμμια πεντατονική με βιωμα θα χει ή παιζουν τα δικα τους τα παιδια?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να ξανασκευτω το θεμα "υπάρχει θεος" μπας κ σωθω απ τα τερατίκια?Ξυλο,μπουκαλια στα κεφαλια,stage dive κ μεταλ μπύρα της amstel το λαιβ ε?Να παρω τον παπου μου να ρθούμε?Καμμια πεντατονική με βιωμα θα χει ή παιζουν τα δικα τους τα παιδια?

 

αυτό είναι thrash  ;D

 

 

 

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ελα θα εχει ξυλο,αλκοολ,αρκετα καρφια,αρκετους μαλλιαγκουρες,μποτες στο κεφαλι , stage diving με ανεγκεφαλους που φορανε παντου καρφια, headbaging.

Δικα τους θα παιζουν τα παιδια οποτε θα γινει χαμος.Συνενοησου με το myspace των belphegor γιατι διοργανωνουν και μεταφορες για καπη για να μην ταλαιπορηται αδικα ο παπους σου , κριμα ειναι!!

θα δινουν και δωρο κιθαρα jackson με τις υπογραφες τους τι αλλο θες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξεις blackmetal δεν χρειάζεσαι ούτε εξωτικές κιθάρες, ούτε μπουτικ πετάλια, το μόνο που χρειάζεσαι είναι ατελείωτο ΜΙΣΟΣ.

 

Abruptum2.jpg

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς και ατελείωτο Corpsepaint  ;D ;D

gorgoroth.jpg

Α ναι, και ανάποδους σταυρούς/πεντάλφες καθώς ΚΑΙ πολλά καρφιά. (μακρύ μαλλί δεν το αναφέρω, είναι αυτονόητο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης απαραίτητο στοιχείο στο είδος παίζει και η πλήρης γνώση πόσες εκκλησίες κάηκαν, στη δεκαετία στη Νορβηγία, και πόσοι φόνοι ιδεολογικοί-θρησκευτικοί-γκομενικοί καταγράφηκαν.

 

Πάντως κακά τα ψέματα δεν φτιάχνεις τον ήχο μόνος. Πρέπει να συμμετέχει όλο το γκρούπ στην καφρύλα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιτζικια βάλε με κομμένα μπάσα και ρίξε και ριβερμπ και θα 'σαι μια χαρά.

Και για τούμπανα βάλε ταπεράκια!

 

Τώρα που το σκέφτομαι στο amplitube metal βάζοντας τον peavey με κομένα τα μπάσα του και ολίγον ριβερμπ έβγαλα αρκετά πειστικό ήχο

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου