Προς το περιεχόμενο

Strat neck ζητα ταυτοτητα....


playloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλτατοι,

 

λοιπον, εκει που εψαχνα τα πραγματα μου, επεσα πανω σε αυτο το "παιδι" που ειχα ξεχασμενο για μηνες.

Λεω να το μετατρεψω σε stratproject. Θα ηθελα οι "ειδικοι" (η και οι οχι τοσο) να βοηθησουν στην ταυτοποιηση του εν λογω.

Το πλατος του στο socket (αν διαβαζω καλα) ειναι 2.2. Ειναι λιιιιιγο πιο φαρδυ απο την αλλη αμερικανα μου '86 (η αγαπημενη μου strat).

Βασικα αυτο που λειπει ειναι ενα alderακι φινο, τα υπολοιπα υπαρχουν σχεδον ολα...

Αλλα πρωτα πρεπει να της κανω "εξακριβωση" ΜΗΝ ψωνισω κανα λαθος σκαφος και δεν ταιριαζει στις διαστασεις

 

ΥΓ. Απ οτι ειδα στο site της Fender πρεπει να ειναι του '96 αλλα παραπανω στοιχεια δεν δινει (αν ειναι κουρδισμενο κλπ  :D)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μπρατσο σου ειναι απο american std του 1996 και ταιριαζει ανετα σε ΟΛΑ τα aftermarket σωματα με fender specs(all parts,rockinger,warmoth,usc,κτλ).

 

Το πολυ πολυ να χρειαστει να τριψεις λιγο το neck pocket για να χωρεσει ή να εχεις ενα μικρο neck gap (φανταζομαι να ξερεις οτι αυτο το μπρατσο εχει ξανατρυπηθει και τοποθετηθει σε καποια αλλη κιθαρα)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν είναι mexico? Γιατί αυτό το χαρτάκι "ημερολογίου" το έχω δει σε πολλές μεξικάνες fender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολυ πολυ να χρειαστει να τριψεις λιγο το neck pocket για να χωρεσει ή να εχεις ενα μικρο neck gap (φανταζομαι να ξερεις οτι αυτο το μπρατσο εχει ξανατρυπηθει και τοποθετηθει σε καποια αλλη κιθαρα)

 

Ναι, ετσι ηταν οταν το ανταλλαξα. Λες να χω κανα problemo?

Καμμια "πηγη" με καλα και φτηνα σωματακια εχουμε η να ακολουθησω την "πεπατημενη"?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, εκει που εψαχνα τα πραγματα μου, επεσα πανω σε αυτο το "παιδι" που ειχα ξεχασμενο για μηνες.

Λεω να το μετατρεψω σε stratproject.

 

ειναι που με "ετρωγε" μονο εμενα... ;D ;D ;D ;D ;D

ΣΙΓΑ μη δεν εκανες partscaster!! ετσι ετσι!!!

:P :P :P :P

 

σοβαρα τωρα εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το rockinger σωμα. θα σου προτεινα να το παρεις σε natural χωρις βερνικια , και να το "χαρακωσεις". ερχομαι να σε βοηθησω κιολας τωρα που πηρα το "κολάϊ".χεχε

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και να το "χαρακωσεις"

 

Ρε ανωμαλε, κιθαρα θελω να κανω οχι σαμουραι χεχεχεε. Βλεπω τωρα ενα Candy Apple και μου...φωναζει. Λες?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τις κάψω τις strat μου... Άμα είναι να παίζει και ο Playloud στρατ... την κάτσαμε...  :P

Warmoth αρχηγέ... Έτοιμη, βαμμένη... Δεν σε βλέπω έτοιμο για πειραματικές δημιουργίες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να τις καψεις δεν τις δινεις σε μας? Εχω ηδη 2 ('73, '86) αλλα δε με πειραζουν κανα 2 ακομα......

Η warmoth ξυριζει ρε.....

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου