Προς το περιεχόμενο

Strat neck ζητα ταυτοτητα....


playloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H Warmoth φίλε δίνει ποιότητα και τα σώματά της είναι Licensed by Fender οπότε γλυτώνεις οποιαδήποτε ασυμβατότητα. Πέραν του ότι δεν ξυρίζει. Μια χαρά τιμές έχει.

 

O Bonamassa έχει μια ζουζουνί στρατ. Γι' αυτήν λες; Πάντως και ο ίδιος ο Bonamassa λέει ότι τη σιχαίνεται και βρίζει τους μακάκες που τον έβγαλαν στο youtube με αυτήν και τώρα όλοι τον δουλεύουν.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζουζουνί ξεζουζουνί ειμαι τρελλο ποζερι και κανω ασχημιες (η ομορφιες). Α, και ο Bonamassa στο DVD οταν επαιζε τις Beckιες με αυτη την κιθαρα δε μου φαινοταν ΚΑΘΟΛΟΥ σπασμενος

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορι μου,η γκολντσπαρκλια σκοτωνει!

 

Μη τους ακους,φτιαξε μια και θα εχεις και την ΚΑΛΥΤΕΡΗ παρεα

 

l_39a1f47daa46e72e5f8545662c4c11d2.jpg

 

 

http://www.myspace.com/jameswilsey

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπαπαπαπαπα, αυτες ειναι ομορφιες. Ρε Νικο μονο σε μενα φαινεται η βλαχια και η βιντατζιλα συνεφο με το χρυσομωρο? (οχι οτι με πειραζει, το σκαφος επαραγγελθει ηδη, μονο που ειναι ash, προβλημα?)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την γκόμενα πρέπει να την βάλουν να διαφημίζει Baja Tele... Τέτοια μπαχατέλα που είναι... Μουαχαχαχαχα... Χιούμορ...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπαπαπαπαπα, αυτες ειναι ομορφιες. Ρε Νικο μονο σε μενα φαινεται η βλαχια και η βιντατζιλα συνεφο με το χρυσομωρο? (οχι οτι με πειραζει, το σκαφος επαραγγελθει ηδη, μονο που ειναι ash, προβλημα?)

 

Ακου. Θα σου μιλησω σαν πατερας :)

 

Αν και το παλευεις προς τον σωστο δρομο τελικα παραμενεις αισθητικα φαουλ. Το χρυσο (ειδικα το sparkling), ειναι μακραν ο,τι καλυτερο μπορει κανεις να ποθησει και ας μη το ομολογει σε κανεναν. Τελεια και παυλα (σημειωση: αν καποιος διαβαζει και διαφωνει, ας κλεισει ΤΩΡΑ τον browser του. Δεν κανουμε εδω υποκειμενικη συζητηση, εκφραζω παγκοσμιες συμπαντικες, αντικειμενικες αληθειες). Αλλα οχι σε στρατ. Σε τελε αποκλειστικα. Στον τελευταιο επισημα αναγνωρισμενο προμαχωνα του κιτς. Η τελε εχει την αισθητικη της νταλικας. Γαιδουρινες αντοχες, απλη κατασκευη, με μεγαλες ευθειες επιφανειες που μπορει ο φορτηγατζης να ζωγραφισει αλογα, το ονομα του με στρας να τις βαψει χρυσες κλπ και να ειναι ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ. Βασικα κανεις δεν κοροιδευει οταν τον προσπερναει στην Εθνικη ενα χρυσο τριαξονικο τιγκα στις εικονες των pinup girls, αλογων, ωκεανων κλπ.

 

Το κακο ειναι αυτο που πας να κανεις εσυ. Επειδη το ειδες στην νταλικα (τελε), θεωρεις οτι ταιριαζει και στα Λαντα (τις στρατ)? Τα χρυσαφια πανε με μασημα/φτυσιμο καπνου, μποτες, σπιρουνια, καπελα, τιραντε μακω, μουστακλα, χαιτουμπα, αγροτικο, μακρια νυχια κλπ. Δηλαδη στις τελε. Μονο εκει ειναι οριτζιναλ και ταιριαζουν.

 

Ναι στο χρυσο, οχι στην στρατ.

 

 

Εκ του Συλλογου για την προστασια του δικαιωματος της τελε ως αποκλειστικης κιθαρας βαφης sparkling gold

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να βγαλω το τηλεσκοπιο που εβαλα για να διαβασω αυτα που μου εγραψες...... ααααχ ωραιαααα,

Οχι ρε evris, μην ξηγιεσαι.... Δεν ειδα ΚΑΜΜΙΑ τελε με sparkling gold. Μονο strat εχω δει, αληθεια. Δεν πτοουμαι με τιποτα. Κι αμα ειναι και ετοιμο το project (θ αργησει κανα 2βδομαδο το κοβω) ΜΠΟΡΕΙ να ανεβασω καμμια φωτο να κραζουν ελευθερα κι αυτοι που κρυφολειγουρευονται (ξερεις τωρα και καλα, εισαι γυφτος, χειροτερο δεν εχω δει, εγω ντρεπομαι με τετοια,  κι αλλα τετοια ομορφα  :D)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να βγαλω το τηλεσκοπιο που εβαλα για να διαβασω αυτα που μου εγραψες...... ααααχ ωραιαααα,

Οχι ρε evris, μην ξηγιεσαι.... Δεν ειδα ΚΑΜΜΙΑ τελε με sparkling gold. Μονο strat εχω δει, αληθεια. Δεν πτοουμαι με τιποτα. Κι αμα ειναι και ετοιμο το project (θ αργησει κανα 2βδομαδο το κοβω) ΜΠΟΡΕΙ να ανεβασω καμμια φωτο να κραζουν ελευθερα κι αυτοι που κρυφολειγουρευονται (ξερεις τωρα και καλα, εισαι γυφτος, χειροτερο δεν εχω δει, εγω ντρεπομαι με τετοια,  κι αλλα τετοια ομορφα  :D)

 

Ο Johnny Hiland (ενας χοντρος καντρας, αμερικανος του Νοτου με προφορα, μεγαλα δακτυλιδια, χρυσο ρολοι και καπελο και καρω πουκαμισα και νυχια πλαστικα προσθετικα τα οποια επιδεικνυει με χαρα στο instructional DVD του) παιζει με μια τετοια, for starters. Εντυπωσιακο ως συνολο. Αν ηταν λεπτος με επωνυμο σακακι και ειχε μια Ibanez και επαιζε κοματια των αφων Κατσαμπα δεν θα ηταν το ιδιο... Ακομα και στην φωτο που παρατεθηκε, παλι καπελο και καντρι πουκαμισο πλαισιωνουν την στρατ. Οποτε, γιατι να μην το εχεις στο original οργανο που ειναι γεννημενο να ειναι χρυσο?

 

 

Το λεει αλλωστε και ο ποιητης...

 

 

Το χρυσο σαν το ποθεις

στρατ και θα χαραμιστεις

τα ταμπου να τα αφησεις

τελε και θα ευτυχισεις

 

(Καβαφης, Αλεξανδρεια Αιγυπτου, 1922)

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου