Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης για ακουστικη κιθαρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας. ειμαι λιγο ασχετη κ θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα γιατι αποφασισα να παρω ενισχυτη. η κιθαρα μου ειναι ακουστικη.υπαρχουν ειδικοι ενισχυτες για ακουστικη κ αλλοι για ηλεκτρικη κιθαρα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

υπαρχουν ειδικοι ενισχυτες για ακουστικη κ αλλοι για ηλεκτρικη κιθαρα??

 

Φυσικά...

 

Πες μας, αν θες, και το budget σου...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ τα χρήματα που μπορείς να διαθέσεις...

 

Επίσης, καλό θα 'ταν να αλλάξεις και τον τίτλο σε κάτι πιο κατατοπιστικό, πχ "ενισχυτής για ακουστική κιθάρα"... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιά χρήση θέλεις τον ενισχυτή; Γιατί αν τον θες για πρόβα με ηλεκτρικά όργανα, θες μπόλικα watt για να ακούγεσαι σωστά (αν δεν έχετε μικροφωνική για να συνδέσεις εκεί την κιθάρα σου).

 

Υποθέτω ότι μιλάμε για ηλεκτρακουστική κιθάρα; Ή ακουστική με μικρόφωνο;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιά χρήση θέλεις τον ενισχυτή; Γιατί αν τον θες για πρόβα με ηλεκτρικά όργανα, θες μπόλικα watt για να ακούγεσαι σωστά (αν δεν έχετε μικροφωνική για να συνδέσεις εκεί την κιθάρα σου).

 

Υποθέτω ότι μιλάμε για ηλεκτρακουστική κιθάρα; Ή ακουστική με μικρόφωνο;

συνηθως για το σπιτι αλλα σ λιγο καιρο θα παρω μερος μαζι με αλλα παιδια σε διαγωνισμο και θα χρειαστω οπως καταλαβαινεις... ηλεκτροακουστικη εχω. οταν λες μικροφωνικη τι εννοεις? (καλα ειμαι ΤΕΛΕΙΩΣ ασχετη :o)ευχαριστω για την βοηθεια :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ κιόλας που πετάγομαι, αλλά η γνώμη μου είναι πως (ειδικά σε επίπεδο αρχάριου) δεν χρειάζεσαι ενισχυτή.... ακουστική κιθάρα παίζεις, αν έχει ένα στοιχειώδες σύστημα για να μπορεί να συνδεθεί σε κάποιο μηχάνημα (και όχι να παιζεις με μικρόφωνο) τότε μια χαρά παίζεις live.... και φυσικά για τη μελέτη στο σπίτι, δεν χρειάζεσαι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ κιόλας που πετάγομαι, αλλά η γνώμη μου είναι πως (ειδικά σε επίπεδο αρχάριου) δεν χρειάζεσαι ενισχυτή.... ακουστική κιθάρα παίζεις, αν έχει ένα στοιχειώδες σύστημα για να μπορεί να συνδεθεί σε κάποιο μηχάνημα (και όχι να παιζεις με μικρόφωνο) τότε μια χαρά παίζεις live.... και φυσικά για τη μελέτη στο σπίτι, δεν χρειάζεσαι τίποτα.

"ακουστική κιθάρα παίζεις, αν έχει ένα στοιχειώδες σύστημα για να μπορεί να συνδεθεί σε κάποιο μηχάνημα (και όχι να παιζεις με μικρόφωνο) τότε μια χαρά παίζεις live.... "τι εννοεις?αν θα εχει εκει στο διαγωνισμο?δεν εχει.εγω πλεον αποφασισα πως θα αγορασω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου