Προς το περιεχόμενο

Πετάλια-προενισχύσεις?


NoIzY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμέτρητα σαν την άμμο της θαλλάσης!

 

by the way m8ie, τι ψάχνς? Σε τι ενισχυτή? Τι στύλ σε ενδιαφέρει? Θες να αγοράσεις? Τι κόστος είναι αυτό που θέλεις να βάλεις ως ανώτερο όριο αν πρόκειται για αγορά?? Τι ήχους έχεις στο μυαλό σου? Τι μουσικές επιρροές έχεις?

 

Ολίγον γενική η ερώτηση σου....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο ότι η ερώτησή μου ήταν γενική αλλά δεν πίστευα πως υπάρχουν τόσα πολλά..

 

Κοίτα, θέλω να το συνδέσω κατευθείαν σε τελική ενίσχυση, να είναι λαμπάτο, να κοστίζει μέχρι 500ε.. Μέχρι εδώ τι μπορώ να βρω? Επίσης, να έχει καλά καθαρά και καλούς high-gain ήχους..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα γινεται πολυ ντορος για το fat foot του telegun (ενα search θα σου δωσεις αρκετες πληροφοριες για το εν λογω preamp)

Εγω προσωπικα θα σου προτινα το tubetoner της engl αλλα δεν παραγεται πλεον  :-\

 

ΥΓ αλλα γιατι αποκλειστικα προενισχυτη σε μορφη πεταλιου...αν πηγαινες σε rack οι επιλογες σου θα ηταν αν μη τι αλλο περισσοτερες

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plusyear, o e530 είναι η αμέσως επόμενή μου επιλογή! ;)

Απλά μου αρέσει η ιδέα του πεταλιού-προενίσχυση και γι αυτό θέλω να δω τι επιλογές υπάρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plusyear, o e530 είναι η αμέσως επόμενή μου επιλογή! ;)

Απλά μου αρέσει η ιδέα του πεταλιού-προενίσχυση και γι αυτό θέλω να δω τι επιλογές υπάρχουν...

τοτε εισαι εδω...

engl e430 (aka tubetoner)  ;)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fat foot του telegun είναι πραγματικά απίστευτο, ειδικά αν θες πετάλι, αλλά από κεί και πέρα θα συμφωνήσω με τον plusyear για τον Engl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου