Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για Dave Mustaine 'United Abominations'


rhcpgiannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα Νοιζαδες.

 

Αρχικα θα ηθελα να σας πω οτι ειμαι λατρης των megadeth και των v style κιθαρας. Μετα απο αρκετη σκεψη και απο διαφορα αλλα μοντελα που ειδα οχι μονο dean οπως το παρακατω κατελιξα και μετα απο παιξιμο κιολας με την σιγγεκριμενη σε αυτην την κιθαρα σε σχετικα καλη τιμη. Θα ηθελα να μου πειτε εντυπωσεις, γνωμες. Καθε προταση δεκτη.

DEAN: http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=243&Product=101380#

 

Ευχαριστω Γιαννης

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φτηνες κιθαρες . πιφφφφφφ  ;D

 

 

μαζεψε τα λεφτα σου και παρε μια dean mustaine v που ειναι στις αγγελιες ( προσοχη δεν ειναι δικια μου ουτε το παιδι φιλος μου ).

 

Τωρα σε σχημα v φυρω στα 500-600 εγω θα διαλεγα bc rich , αυτες με το περιεργο widow deep set neck νομιζω λεγονται v jr. φανταστικη κιθαρα και σε καλη τιμη πηγαινε στον doremi και παιξε σιγουρα με μια

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σεβαστο οτι εισαι λατρης των megadeth και των FV αλλα δεν ειναι λίγο ''ανωριμο - επιπόλαιο'' να πάρεις αυτή την κιθαρα σου λόγο λατρείας προς το κύριο mustaine και τη μπάντα του...?

 

δε ξερω πολλά απο κιθάρες καθοτι ειμαι ντραμμερ αλλα αν αφησουμε το κομματι του mustaine και αφησουμε το κομματι της FV πιστευω οτι σιγουρα θα βρεις κατι καλυτερο σε αυτο το σχήμα...

 

δε φανταζομαι να πιστευεις ότι ο mustaine παίζει με τη συγκεκριμενη κιθάρα...?

 

γιατι και η pearl ειχε βγαλει δίκασσο σετ Joey Jordison Signature Kit Limited Edition με 1400 ευρω αν θυμαμαι καλα αλλα ο Joey χρησιμοποιει άλλη σειρα της Pearl χιλιαδων ευρω

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαση αυτου που ειπε ο beeros να ξερεις και οτι ο mustaine ξεκινησε με κατι bcrich bich , μετα τον ειδαμε με jackson king , μετα πηγε στις esp (axxiom) και τωρα ειναι στην dean.(αν εχω ξεχασει κατι ενδιαμεσο διορθωστε με )

 

επισης ενας αλλος συμφορουμιτης πουλα μια rr24 αμερικανα(η γιαπωνεζα σιγουρα) 800 ευρα και λεει τιμη συζητισιμη. Μην το σκεφτεσαι .Σηκω απο κρεβατια,ντιβανια,πολυθρονες και βρες λεφτα και παρτην !( επισης ουδεμια σχεση με το παιδι)

 

ψαξε γενικοτερα στις αγγελιες και θα βρεις καλυτερα οργανα απο αυτη την made in μπαγκλαντες dean με τα ηλεκρικα του datsun και δεν συμμαζευεται.

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Disclaimer: Τα παρακάτω είναι προσωπική μου γνώμη και μπορείτε να τα αγνοήσετε κατά βούληση.

 

 

Πρώτον. Σχεδόν όλες οι γνωστές εταιρίες που βγάζουν τέτοια σχήματα βγάζουν κι εντελώς crappy και κακοφτιαγμένες κιθάρες. Ειδικά δε στη budget κατηγορία βγάζουν αίσχη με χορδές. Εξαιρώ την RR3, όπου και πάλι δεν δικαιολογώ την τιμή της, αλλά είναι τουλάχιστον μια κατηγορία πάνω από τις υπόλοιπες (Dean, BC Rich κλπ.). Από V θα προτιμούσα επίσης κάποια (Korea) Schecter ή έστω τη Vortex (Fernandes), όπου είναι επίσης απ'τα καλύτερα μοντέλα.

 

Δεύτερον. Προσωπικά μ'ενοχλεί απίστευτα το neck dive, και απορώ πως παίζουν ακόμα κιθαρίστες (και μπασσίστες κλπ.) με εντελώς unbalanced όργανα. Δεν είμαι ούτε shredder (ούτε καν κοντά), αλλά είναι κάτι το οποίο μπορεί άνετα να σου καταστρέψει το χέρι, ειδικά αν το συνδυάζει κάποιος με το παίξιμο με την κιθάρα-σπασουάρ. Οπότε, αν και λατρεύω τις RR τύπου V, μόνο και μόνο το neck dive θα με απέτρεπε από την αγορά κάποιου extreme σχήματος.

 

Συμπέρασμα. Αν σώνει και καλά θες V, τότε μην κολλάς με το τι χρησιμοποιεί ο Mustaine (θυμήσουν ότι έχει περάσει από όλες τις εταιρίες) και απλά πάρε κάτι που αξίζει. Πάνω απ'όλα, πάνε δοκίμασέ τις όλες και αποφάσισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κοιτα και στο ebay εκει μπορεις να βρεις τρελλες ευκαιριες

 

ενα φιλαρακι εχει παρει 3 jackson made in USA σε γ*** τις καταστασεις σε ξεφτιλισμενες τιμες (400$ πχ) και μιλαμε για τρελλα κιθαρονια

 

τα φτηνα signature μοντελα σε ολα τα οργανα δεν ειναι καλης ποιοτητας, μπορει να κανουν τη δουλεια τους αλλα αργοτερα ισως το μετανιωσεις. για μενα ειναι για να ψαρωνουν οι πιτσιρικαδες

 

ξερεις τι ξυλα, μαγνητες, χορδες κτλ χρησιμοποιει ο mustaine...αστο...ανεβαινει η τιμη κατα 2000 ευκολα...εκτος απο super κιθαρα εχε υποψη σου εχει και αναλογο rig

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα μπορω να πω με αποθησατε απο αυτη την αγορα κοιταξα και αυτην: http://www.thomann.de/gr/jackson_js32t_king_v_bk.htm (προτεινω φτηνες κιθαρες γιατι δεν εχω μεγαλο budget)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(προτεινω φτηνες κιθαρες γιατι δεν εχω μεγαλο budget)

 

Η καλύτερη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι να περιμένεις να μεγαλώσει το budget σου και να πάρεις κάτι που αξίζει. Γιατί μετά άμα πιάσεις και τη μοντάρεις για να τη φέρεις στα μέτρα σου, πληρώνεις άλλη μια τέτοια και παίρνεις μια πολύ καλύτερη εξ'αρχής. Κι είναι σίγουρο ότι θα θέλεις να τη φτιάξεις. Αλλαγή μαγνητών και ηλεκτρικών, ένα καλό set-up με fret levelling, crowning, dressing που συνήθως όλες αυτές το χρειάζονται εξ'αρχής, αλλαγή nut, αλλαγή κλειδιών, strap-locks (που θα τα χρειαστείς  ;))...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου