Προς το περιεχόμενο

M-Audio Fast Track Pro vs Ultra


BILLYDELUXE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

Μια βοηθεια θέλω!

 

Ειμαι ανάμεσα σε αυτές τις δυο κάρτες

 

FAST TRACK PRO

www.thomann.de/gr/maudio_fast_track_pro.htm?sid=5cac84f3b128636a6a8275f055b114a6

 

FAST TRACK ULTRA

www.thomann.de/gr/maudio_fast_track_ultra.htm

 

Μιας και έχουν αρκετη διαφορά στα λεφτα..θέλω να ρωτίσω

 

Η διαφορά τους ειναι μονο οτι η ULTRA έχει παραπάνω κανάλια?

 

Αυτο που με ενδιαφέρει ειναι η ποιοτητα του προενισχυτή, ειναι καλήτερη στην ULTRA???...ή ειναι ίδια...μιας και δεν με ενδιαφέρει να ηχογραφώ συνχρόνος πολλά κανάλια με σημφέρει η PRO???

 

Σε τι ειναι καλήτερη η ULTRA ? ? ?

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και αυτήν σκέφτομαι..

FOCUSRITE SAFFIRE 6 USB

www.thomann.de/gr/focusrite_saffire_6_usb.htm

 

αλλα έχω μπερδευτει και δεν ξέρω ποια να διαλέξω...

 

Θέλω να ηχογραφώ φωνη με ενα RODE NT1,ποιά να προτημίσω?

 

Αν έχετε και κάποια αλλη προταση ,δεκτή..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου,

τσέκαρε την Komplete Audio 6 της Native Instruments.

Πολύ καλή ποιότητα, drivers συμβατοί με τα πάντα.

http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/komplete-audio-6/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτως οτι η ultra εχει περισσοτερα καναλια απο την pro ο λογος που κοστιζει τα.......καποια ευρω παραπανω ειναι η δυνατοτητα δειγματοληψιας......

η pro εχει 44,1 khz

και η ultra 96 khz στα 24 bit και οι 2

τον ιδιο προενισχυτη εχουν........(αυτο το λεω γιατι καποιος που την ειχε την pro σε αλλο θρεντ το ειχε εκφρασει......μαλακια μου βεβαια γιατι δεν μπορω να κανω recall ποιος και που το ειχε πει)

 

ερωτηση στην ερωτηση - γιατι σε ενδιαφερει να εχει καλο προενισχυτη ?

 

η focusrite ειναι αξιπρεπεστατη για τα λεφτα της και ειναι καλυτερη επιλογη απο την pro

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit:

πολυ καλη επιλογη με εξαιρετικο preamp και κοντα στα λεφτα που θες να δωσεις ειναι και αυτη http://www.thomann.de/gr/roland_ua_55_quad_capture.htm επισης δινει και δωρεαν προγραμμα το SONAR X1 LE

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η διαφορά μεταξύ των 2 M-Audio είναι τα περισσότερα κανάλια. Οι προενισχυτές είναι οι ίδιοι αφού είναι η ίδια σειρά.

Γιατί δεν διαβάζεις τα σχετικά άρθρα για τις κάρτες πριν διαλέξεις;

 

Ο προενισχυτής είναι σημαντικό τμήμα αφού θα συνδέσεις μικρόφωνο. Ψάξε λίγο το φόρουμ, νομίζω πως κάποιοι δεν έμειναν ευχαριστημένοι σε αυτό τον τομέα από τις συγκεκριμένες κάρτες που όμως φημίζονται για τους οδηγούς τους.

 

Εν ολίγοις φρόντισε να δώσεις τα λεφτά σου για χαρακτηριστικά που χρειάζεσαι και όχι για επιπλέον ευκολίες. Η Native Instruments και η Tascam πχ που αναφέρθηκαν έχουν καλούς προενισχυτές και οδηγούς.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά μεταξύ των 2 M-Audio είναι τα περισσότερα κανάλια. Οι προενισχυτές είναι οι ίδιοι αφού είναι η ίδια σειρά.

 

H Fast Track Ultra εχει προενισχυτες με τεχνολογια Octane (4 preamps with award-winning M-Audio Octane™ technology). Δεν εχω εμβαθυνει ωστε να γνωριζω ποια πλεονεκτηματα παρεχει η συγκεκριμενη τεχνολογια, αλλα ειναι βεβαιο οτι δεν εχουν τους ιδιους προενισχυτες οι δυο καρτες.

 

Υ.Γ. Σορυ για την ελλειψη τονων στο κειμενο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα specs η Ultra δειχνει να εχει πιο "δυνατο" microphone preamp circuit, τοσο απο αποψη του ιδιου του preamp οσο και του input circuitry. Η διαφορα στα χαρτια υπαρχει, δε ξερω ομως κατα ποσο θα γινεται αντιληπτη στο τελικο αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Fast Track Ultra εχει προενισχυτες με τεχνολογια Octane (4 preamps with award-winning M-Audio Octane™ technology). Δεν εχω εμβαθυνει ωστε να γνωριζω ποια πλεονεκτηματα παρεχει η συγκεκριμενη τεχνολογια, αλλα ειναι βεβαιο οτι δεν εχουν τους ιδιους προενισχυτες οι δυο καρτες.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η pro είναι usb1.1 audio interface ενώ η ultra usb2.0.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν ολίγοις φρόντισε να δώσεις τα λεφτά σου για χαρακτηριστικά που χρειάζεσαι και όχι για επιπλέον ευκολίες. Η Native Instruments και η Tascam πχ που αναφέρθηκαν έχουν καλούς προενισχυτές και οδηγούς.

πoια tascam ?

η roland που του προτεινα την βρισκεις καπου ελλειπη ? (ρωταω απλα)

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η pro είναι usb1.1 audio interface ενώ η ultra usb2.0.

1.1 usb εχουμε να δουμε απο το 2002 !!! ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου