Προς το περιεχόμενο

Τι είναι το scene στο Korg nanoKONTROL


pianistas78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το nanoPAD,

αποδειχτηκε "μεγαλυτερο" απ'οτι περιμενα! :D

Χρειαστηκε "κατεβασμα" driver και editor απο την Korg για να δουλεψει καλα,

(δεν περιλαμβανεται cd η dvd,αλλα ο πρωτος driver "φορτωνει" με την πρωτη συνδεση,ισως ισχυει και για το Κontrol)

αλλα συνηθως τιποτα δεν δουλευει σωστα χωρις νεο driver απο αυτον που συνοδευει την οποια συσκευη,

οποτε δεν ειναι ελαττωμα αυτο.

 

Αν κρινω απο το Pad,συστηνω ανεπιφυλακτα και τις αλλες συσκευες της σειρας! :)

(με την προυποθεση οτι ολα ειναι ρυθμισμενα σωστα,χωρις πχ. conflicts μεσα στο συστημα που κανουν μια

συσκευη να δυσλειτουργει,με αποτελεσμα ο απλος χρηστης να νομιζει οτι φταιει η ιδια η συσκευη,και μετα

να βριζει οποιον του την προτεινε!! ;D)

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • 3 μήνες αργότερα...

Επαναφέρω το θέμα, εγώ θέλω απλά κάτι για να ανεβάζω faders του μικτη του cubase και για να πατάω στοπ, play και τέτοια. Αυτό τα έχει αυτά και έχει 60 ευρώ μόνο!

Οπότε ρωτάω. Δουλεύει κανονικά με cubase sx3 ή να περιμένω να αγοράσω το cubase 5 που το σκέφτομαι; Δουλευει για αυτό που θέλω; Αν έχω πχ 16 κανάλια στο project μου πως πάω τα faders από το 9-16?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει με ολα τα cubase. Εχω και το nanopad και το kontrol. Οι scenes ειναι αυτο που αλλοι controllers λενε Banks. Δηλαδή 1 "γκαμα" διαφορετικων ρυθμισεων που μπορεις να εχεις για τα ιδια faders/knobs/buttons κλπ.

Εχεις πχ στη scene 1 τους faders στα καναλια 1-9, και στη scene 2 οι ιδιοι faders, αντιστοιχουν στα 10-18 πχ, ή σε ο,τι αλλο θες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου