Προς το περιεχόμενο

Funkοκατάσταση..


mastixas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω ειμαι με τα φιλαρακια μου και παιζουμε κομματια των peppers.. Τραγουδιστης δεν υπαρχει.. μας τελειωσε. Δείτε και πειτε μου την γνωμη σας, καλή ή κακή δεκτή :D

 

[flash=200,200]http://www.youtube.com/watch?v=rO4WXAVC_bU

 

[flash=200,200]http://www.youtube.com/watch?v=eRK8xRTIQCQ&feature=user

 

[flash=200,200]http://www.youtube.com/watch?v=vKuA0A7Vit4&feature=user

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίοι παιδιά!!!

Μπράβο, και εμείς τα ίδια παίζουμε.Μπορείς να μου πεις λίγο πέρι κιθαριστικού εξοπλισμού και πιο συγκεκριμένα τι πετάλια έχεις.

Ωραία ιδέα το phaser στο σολο του ντανι καλιφορνια, θα στην κλέψω θα βάζω και εγώ από εδώ και πέρα!!! ;D :)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλοί είστε αλλά δεν παίζετε ως μπάντα.

 

Ο καθένας παίζει μόνος του.

 

Αν δεν δέσει ο μπασίστας με τον ντράμερ - όπου είναι και το μεγαλύτερο πρόβλημα - δεν θα αποκτήσετε groove. Από εκεί και πέρα, ότι και να κάτσει από πάνω, απλώς δεν θα ακούγεται καλά.

 

Προσπαθήστε να δέσετε και αφήστε στην άκρη τι ακριβώς παίζουν οι RHCP. Θα τα βρείτε μετά αυτά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το παρατήρησα και εγώ αυτό!!! ;D

Μάλλον ήθελε παραπάνω παραμόρφωση η κιθάρα, και το wah ανοιχτό(εγώ τουλάχιστον έτσι το κάνω).

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλοί είστε αλλά δεν παίζετε ως μπάντα.

 

Ο καθένας παίζει μόνος του.

 

Αν δεν δέσει ο μπασίστας με τον ντράμερ - όπου είναι και το μεγαλύτερο πρόβλημα - δεν θα αποκτήσετε groove. Από εκεί και πέρα, ότι και να κάτσει από πάνω, απλώς δεν θα ακούγεται καλά.

 

Αυτό πιστεύω είναι θέμα προβών και χρόνου.Ειδικά αν τα παιδιά είναι φίλοι οπότε περνάνε και ώρα μαζί άρα και παραπάνω πρόβες  δεν θα αργήσει να έρθει.

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έρθει ποτέ αν δεν το βάλεις κάτω να το ψάξεις, όσες πρόβες και να κάνεις και όσες μπίρες και να πιεις παρέα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω πως είναι τόσο τραγικά τα πράγματα στην συγκεκριμένη περίπτωση,ίσως να μην έχω και την εμπειρία να κρίνω αλλά δεν μου φάνηκε τόσο υπερβολικό το πρόβλημα... :-\

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια φατε το μετρονομο καταρχην.Κατα δευτερον φαινεται σαν να παιζετε σε διαφορετικα δωματια οποτε δεν ακουτε ο ενας τον αλλο.

Δεν ξερω τι να σας προτεινω ωστε να φυγει αυτο.Υπαρχει φαρμακο στο προβλημα?Με το practice απο μονοι σας έρχεται αυτο ή μαπα?

Θα πω λαθος αν αυτο το χεις ή δεν το χεις?Μπορει να το βελτιωσει καποιος με καποιον τροπο αυτο?ΜΑκαρι να μπορεσετε να βρειτε ακρη ωστε να ικανοποιείστε ακομα περισσοτερο απο τωρα.

 

Οι ειδικοι τι προτείνουν εκτος απο ariel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου