Προς το περιεχόμενο

Funkοκατάσταση..


mastixas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίοι παιδιά!!!

Μπράβο, και εμείς τα ίδια παίζουμε.Μπορείς να μου πεις λίγο πέρι κιθαριστικού εξοπλισμού και πιο συγκεκριμένα τι πετάλια έχεις.

Ωραία ιδέα το phaser στο σολο του ντανι καλιφορνια, θα στην κλέψω θα βάζω και εγώ από εδώ και πέρα!!!

 

Κατι που δεν ανεφερα ειναι οτι εγω παιζω την κιθαρα ::)

 

Εξοπλισμός:

-Fender Stratocaster Highway - απειραχτη

-Μarshall MG30dfx

-Βoss gt-8 , την οποία συνδέω στο CDin του ενισχυτη και οχι στο input

 

Σωστος όσων αφορά το σολο εβαλα μαζι με το distortion και phaser σε πολυ μικρο rate. Ισα ισα να το καταλαβαινεις και μπορω να πω ότι μου αρεσει το αποτέλεσμα. Σαν "ουα"  έχω το ιδιο της πεταλιερας σε πρωσομοιωση "cry baby".

 

O ήχος προσωπικά δεν με ενθουσιαζει και σιγα σιγα ψάχνομαι και εγώ ο κακόμοιρος να μπω στα μονοπάτια της λάμπας και της αναλογίλας. . ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες σας ευχαριστω για την γνώμη σας . Η αληθεια ειναι οτι λόγο σπουδων βρισκόμαστε καθε Πασχα και λαμπρη με αποτελεσμα να μην γνωριζόμαστε τοσο καλα και να μην βελτιωνόμαστε γρηγορα.

 

Αυτο με την επικοινωνία μας σαν μπαντα με εβαλε σε σκέψεις. Αν υπαρχει καποιος τρόπος να δεσουμε μεταξυ μας περισσότερο θα ήθελα να μου τον αναφέρετε. Μετρονομο ποτε δεν χρησιμοποιησαμε αλλα κινουμαστε με βαση το αυτι , κατι που δεν έχει παντα καλα αποτελεσματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχει καποιος τρόπος να δεσουμε μεταξυ μας περισσότερο θα ήθελα να μου τον αναφέρετε.

 

 

Χμμμ...

 

mammut_matterhorn_10.2mm_x_60m_dry_rope_reviews_551838_300.jpg

 

 

Πέρα απο την πλάκα ο μόνος τρόπος είναι να παίζετε πάρα πολλές ώρες μαζί...

 

Δεν ξέρω αν εκτός απο το να βγάζετε κομμάτια άλλων τζαμάρετε κιόλας...

Αν όχι, αρχίστε το αμέσως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και άλλος ένας άνθρωπος που συμφωνεί μαζί μου!!! :)

Επίσης αν δεν τζαμάρετε αρχίστε να το κάνετε εξάλλου οι Peppers βαζίζονται πάντα κατα 90% σε αυτό!!! ;)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου