Προς το περιεχόμενο

home studio help...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους.Θα χρειαστω τη βοηθεια και τις αποψεις σας για την επιλογη καρτας ηχου και monitor.Eχω στο μυαλο μου την Tascam US-1641 και την      e-mu 1616 και απο monitor η τα M-Audio BX-5A η τα P8A της phonic.Τα χρηματα που διαθετω για την καρτα ηχου και monitor ειναι 700-750€

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Φιλικα Γρηγορης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την 1641 μπορώ να σου πω "χτύπα τη άφοβα"

για monitor είναι λίγα τα χρήματα που δίνεις αλλά αν θες κάτι απ αυτά τα 2 τότε πάρε tascam

βέβαια υπάρχουν και μεταχειρισμένα που σίγουρα στα ίδια χρήματα θα βρεις κάτι καλύτερο από

tascam

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ'αρχας πρεπει να μας πεις ποσα καναλια σε ενδιαφερει να ηχογραφεις ταυτοχρονα..ποσες εισοδους χρειαζεσαι.Αν χρειαζεσαι λιγα τοτε μια πολυ καλη επιλογη ειναι  native instruments audio control 1,με πολυ καλους convertor k  προενισχυση στα 250 περιπου ευρω..με παραπανω εισοδους ,με καλυτερες προενισχυσεις απο αυτες τις tascam ειναι η maudio fast track ultra...350 euros.Αρα σου μενουν 400-500 ευρω για ηχεια.θα προτεινα ανεπιφυλαχτα σε αυτη την κατηγορια τιμης τα samson rubicon 6a h ta 8a.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζομαι πολλα καναλια γιατι θα ηχογραφω (μονος) την κιθαρα και τα υπολοιπα οργανα με midi keyboard.Οποτε λεω να τσιμπησω την 1616 EMU.Πιστευω ειναι καλη επιλογη.Τωρα απο monitor επειδη δεν το ψαχνω και πολυ πιστευω με τα M AUDIO STUDIOPHILE BX5a DELUXE θα ειμαι οκ...Και ειμαι στα 600€.Δεν ειναι καλη επιλογη λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koita...αν δεν θες πολλα καναλια η καλυτερη επιλογη σου απο θεμα σταθεροτητας-convertors-προενισχυτη...εχω στησει παααρα πολλες καρτες και αυτη ξεχωριζει....εχει και εισοδο hiz για κιθαρα..κ midi.

 

  τα bx5 δεν ειναι η καλυτερη επιλογη...τονιζουν πολυ τα χαμηλα ...αν θες οπωσδηποτε 5-αρια  προτιμησε  τα tascam...εγω σου προτεινω το 8-αρι samson rubicon 8a  οπου παιρνεις το ζευγαρι γυρω στα 400 ευρω απο ελλαδα.Ειναι πολυ καλο και ισορροπημενο ηχειο...για να παρεις κατι καλυτερο πρεπει να ξεφυγεις αρκετα...σε αυτα κατεληξα και εγω...και εχω ακουσει ολα τα ηχεια της κατηγοριας σε μαθητες μου -πελατες μου κ.τ.λ.....εχουμε λοιπον 400 και 250 η καρτα..εισαι στα 650 περιπου. ;) ;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου