Προς το περιεχόμενο

Διαφορά τιμής Epiphone με Gibson Explorer...Δικαιολογειται??


ratlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νίκο σε πληροφορώ ότι εγώ Ferrari πήγα να πάρω αλλά όταν μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω 26 μήνες αποφάσισα να πάρω Toyota...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

SF συμφωνώ εν μέρει, όπως και συ θα συμφωνήσεις φαντάζομαι πως όσο ανεβαίνει η απόδοση σε σχέση με την τιμή αυξάνει με μικρότερο ρυθμό. Σε όλους αρέσει η χλιδή αλλά αν δυο όργανα έχουν τον ίδιο ήχο το σκέφτεσαι να τα σκάσεις για τη χλίδα και μόνο.

 

...ΤΟΥΟΤΑ που σιγουρα εχουν τραγικα καλυτερη σχεση τιμης/αποδοσης ;D)

 

+1000 ! Tα TOYOTA δεν καταλαβαίνουν χριστό! Νόμιζα και γω πως κάτι έκανα που πήρα Golf, και τώρα κάθομαι και ασχολούμαι με τα υπερπανάκριβα ανταλλακτικά της VW  >:(

 

Εμπιστεύσου το γιαπωνέζο, ξέρει τι κάνει!   ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και συμφωνω,αλλα παντα θα υπαρχουν ανθρωποι που θα προτιμουν το "κατι παραπανω" της μαρκας,δεν ειναι αλλωστε τυχαιο οτι οι μοναδικες κιθαρες που διατηρουν την αξια τους ειναι 3-4 μεγαλες μαρκες ;)

 

καλα ρε συ VW πηγες και πηρες αυτα ειναι πιο ευαισθητα και απο βελονες πικ απ!!λιγο δυνατα να φταρνιστεις και φευγει το καπω... ;D ;D ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε συ VW πηγες και πηρες αυτα ειναι πιο ευαισθητα και απο βελονες πικ απ!!λιγο δυνατα να φταρνιστεις και φευγει το καπω... ;D ;D ;D  

 

Αστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θεωρεί ο καθένας σα μάρκα, το hype+marketing ή το tried+tested, π.χ. το Corolla έχει proven track record 42 ετών για αξιοπιστία, χαμηλό κόστος συντήρησης και παραδειγματική ποιότητα κύλισης!!!

 

Συμπέρασμα: άσε την Explorer και πάρε Corolla  :P :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατ’εμε θα δεις διαφορα από Epiphone σε Gibson και αυτο εχει να κανει με τη γενικοτερη ποιοτητα κατασκευης, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν υπαρχουν και εξαιρετικες Epiphone. Σαφως υπαρχει επιπλεον mojo οσον αφορα τις Gibson αλλα ειναι εν μερει δικαιολογημενο.

 

Σχετικα με το οτι οι emg ακουγονται ιδια σε ολες τις κιθαρες ειναι ακομα ενα urban legend που εχει αναπτυχθει και λεγεται κατα κορον σε διαφορα φορουμ (και εκτοτε επαναλαμβανεται απο τους εκαστοτε αναγνωστες τους) ομως η προσωπικη μου εμπειρια απο χρονια χρησης των emg μου λεει αλλα....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατ’εμε θα δεις διαφορα από Epiphone σε Gibson

 

Να προσθέσω ότι η Epiphone χρησιμοποιεί metric spacing ενώ η Gibson είναι με imperial units οπότε αναπόφευκτα το καθένα έχει το δικό του χαρακτήρα, εγώ προτιμώ το spacing της Gibson πάντως μου είναι πιο βολικό.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομως η προσωπικη μου εμπειρια απο χρονια χρησης των emg μου λεει αλλα....

 

ναι ρε αρχηγε μου ΠΛΑΚΑ κανω ;D ;D (πως τους μπορεις ομως ρε παιδι μου... ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει οντως για καποιες χρησεις να ειναι λιγο.....απαισιοι (δνε θα τους χρησιμοποιουσα ποτε για να παιξω blues πχ η vintage καταστασεις) αλλα απο την αλλη για καποιες αλλες χρησεις εινια εξαιρετικοι (οπως για οσους παιζουν με πολλα γκαζια η εχουν 47 πεταλακια η racks). Νομιζω πως οι περισσοτεροι τους αντιπαθουν επειδη εχουν συνδυασει την emg με τον 81 (που οντως εχει εντελως "αφυσικη" χροια) χωρις να εχουν ακουσει καποιους αλλους πολυ καλους μαγνητες της (οπως πχ ο 85 h o 60)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου