Προς το περιεχόμενο

Διαφορά τιμής Epiphone με Gibson Explorer...Δικαιολογειται??


ratlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο σημείο αυτό warhead, θα πρέπει να σε ενημερώσω ότι ο κόσμος είναι λιγότερο αγνός από ότι φαντάζεσαι. Στην πραγματικότητα ΕΙΜΑΙ όλα αυτά τα άτομα και επιπλέον είμαι ο trigga, ο FatalV, και μάντεψε ποιοί άλλοι.  :)

 

χεχε ΚΑΛΟ

Γενικά, το σεβασμό των άλλων τον κερδίζεις σε κάθε περίπτωση, δεν τον απαιτείς a priori και μάλιστα όταν κάνεις ό,τι μπορείς για να φτάσεις στο αντίθετο αποτέλεσμα.

 

Σωστά, άλλα προφανώς το να μην ασπάζεσαι τις απόψεις κάποιου δεν σου δίνει το δικαίωμα να τον κοροιδεύεις.

Στην χειρότερη τον αγνοείς, στην καλύτερη εξηγείς γιατί διαφωνείς.

Άλλωστε στην συγκεκριμένη περίπτωση το μέλος είπε κάποια πράγματα που μόνο ανυπόστατα δεν είναι.

 

Προφανώς εξαιρούνται όσοι κόσμια εξέφρασαν τις απόψεις τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

den kserete me poious exw doulepsei egw kai se ti alnbum exw gkanei paragwges kai ayta, ta opoia einai kai apodeiktika gia tis gnwseis mou mpla mpla mpla.

 

ps.dwro mia sokolatina bitter an breite ton xristi.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, άλλα προφανώς το να μην ασπάζεσαι τις απόψεις κάποιου δεν σου δίνει το δικαίωμα να τον κοροιδεύεις.

Στην χειρότερη τον αγνοείς, στην καλύτερη εξηγείς γιατί διαφωνείς.

Άλλωστε στην συγκεκριμένη περίπτωση το μέλος είπε κάποια πράγματα που μόνο ανυπόστατα δεν είναι.

Ώπα, σε χάνω. Θα σε παρακαλούσα (χωρίς πλάκα) να μου παραθέσεις 1-2 πράγματα που είπε ο τύπος και είχαν κάποιο σοβαρό υπόβαθρο.

 

Πέραν αυτού, αρκετοί παρέθεσαν αντίλογο στις απόψεις του, με τη διαφορά ότι το έκαναν με επιχειρήματα και με λογική, κοινώς προσπάθησαν να του εξηγήσουν τη διαφωνία τους. ;)

Και με τη δική σου λογική, ο τύπος μπήκε φουριόζος και πέταξε στα σκουπίδια τις απόψεις όλων των υπολοίπων, ουσιαστικά χλεύαζε τους πάντες και τους θεώρησε πρωτάρηδες και άσχετους. Είχε το δικαίωμα;

 

ΕDIT: Κακώς το συνεχίζω κι εγώ. Δεν πρόκειται να πω κάτι άλλο επί του θέματος, νομίζω ότι όποιος έχει μάτια και μυαλό, διαβάζει και καταλαβαίνει. Peace everyone! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλή φαίνεται αλλά η τιμή πλέον δεν είναι 435 αλλα 500+ και δεν είναι άμεσα διαθέσιμη !!!

 

Sorry αυτή εδώ έχει 435, αλλά επίσης δεν είναι άμεσα διαθέσιμη (δηλ. μάλλον 1+1 βδομάδα χρόνος αποστολής):

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_futura_custom_ex.htm

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνήτες δεν επιλέγονται τυχαία σε κάποια μοντέλα...

 

ο 500Τ και 498Τ (διορθώστε με αν δεν θυμάμαι καλά τον δεύτερο) είναι κεραμικοί μαγνήτες, της Gibson.

 

Έχουν υψηλή έξοδο και τα πάνε εξαιρετικά καλά με τα γκάζια. Όποιος έχει στο μυαλό του πανέμορφα καθαρά, λαμπερά σε στύλ ενός σκάφους Gibson με bbers, ή PAF κλπ απλά δεν του κάνουν ούτε οι μαγνήτες ούτε η κιθάρα (explorer / Flying V / και παλιότερα οι Gibson LP classic)

 

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν είναι πάρα πολύ καλοί μαγνήτες. Αρκετά καλοί θα έλεγα με ένα μειονέκτημα. Δεν είναι ευέλικτοι σε διάφορα ηχοχρώματα και εφέ από πετάλια / πεταλιέρες.

 

Κάνουν όμως σίγουρα κάποιες δουλιές εξαιρετικά καλά..... έχουν απίστευτο όγκο, χρώμα, και γκάζια.... σε ένα full tube gain / high gain amp, σπέρνουν... πολλοί τους προτιμούν.

 

+1, για μένα είναι top γκάζια στη Flying V faded 8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω απόρησα αλλά άκουσα διαφορά 496(?)/500 και bb3 από φτηνη και ακριβή, φορεμένοι στο ίδιο όργανο [epi LP standard & Jack&Danny (κινέζικη) LP standard copy].  ::) :-\ :-* :)

 

Δε σε κατάλαβα στο παραπάνω  :-\

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε κατάλαβα στο παραπάνω  :-\

 

σετ 496/500 απο gibson 3k και gibson <1k (2 σετ) φορεμενοι σε epi lp (με διαφορα μηνων). το ιδιο με bb3 (σε J&D).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ξερω τι που λετε για...συκα ,σταφιδες και...γλυκο ...κρασι  (τα θελε η μαμακα σου τα θελες και εσυ... ;D) απλα προειδοποιω οτι το επομενο μυν. που θα ειναι γραμμενο με GREEKLISH θα σβυστει  αμεσως..

 

κλεινω τωρα γιατι εχω αφησει την τελε μου αποτιστη....και κραταω αυτη την εβδομαδα και μια στρατ του Taq & αν τη βρει ξεραμενη τη βαψαμε....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω γέλασα πολύ ομολογώ... αλλά τσαντίστικα κιόλας... κάτι τέτοιοι τύποι που άρχισαν να παίζουν κιθάρα πριν λίγο καιρό και ξαφνικά τα ξέρουν όλα με εκνευρίζουν... Βγάζουν το κακό όνομα για εμάς τους νέους παίχτες... πάντως, σύμφωνα με το Hammet και με άλλους φυσικά, οι κιθάρες του γίνονται καλύτερες με τα χρόνια... μάλλον ο φίλος μας ξέρει καλύτερα... η μάλλον ο Hammet έχει θερμοκήπιο κιθαρών...

 

 

 

Υ.Γ. δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά εγώ είμαι ένα παιδαρέλι, 17 ετών, και παίζω 1.5 χρόνο αυτοδίδακτος... οπότε μην λέμε βλακείες για παππούδες με 15 κιθάρες... άλλο η εμπειρία και άλλο οι γνώσεις, για το δεύτερο χρειάζεται απλά καλό ψάξιμο...

Gibson Les Paul Goth: Dream guitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου