Προς το περιεχόμενο

Stella -Δειγμα 1 λεπτου


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλετε να μπειτε στον μαϊσπέϊς να ακουσετε ενα μικρο δείγμα απο τη στέλλα ?

 

myspace.com/triggams

 

Τελειωσα ενα βιβλιο που διαβαζα και εμαθα καποια πραγματα πανω στην αρμονια κ την προσεγγιση στο σολο.Τα δοκιμασα λιγο στο δειγμα αυτο που εχει και πολυ ωραια αρμονια και σχετικα πολυπλοκη για το θεμα.Εμαθα οτι οι περισσοτεροι κανουν προσεγγισεις στην V και τονιζουν περισσοτερο αυτή.Το βιβλιο ηταν του pass(ε κλασσικα τι αλλο θα εκανα) και αυτη την προσεγγιση απ οτι ακουω την χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι.Η αλλη ειναι του martino που τα βλέπει ολα μινόρε και προσεγγιζει με μινορε.Θελω να τον δω λιγο σιγα σιγα κι αυτον μπας κ γινει τπτ με το σκεπτικο του.

 

Οσοι εχουν ορεξη εκτος της ακροασης μπορουν να πουνε και τπτ αλλο πανω στην αρμονια και σ'αυτο που λεω πανω.Ξερω οτι ο spy θα μου αναλύσει πραγματα οπως παντα.Τωρα αν alter,less40 και λοιποι εχετε ορεξη πειτε τπτ πανω σ'αυτο, περιμενω και εσας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σ το σολο ειναι υπεροχο αληθεια!

δλδ το ακουω συνεχεια!

μπραβο ρε Trigga!  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και το tripjazz τραβάει πάνω πράμα..Το ζητάει ο οργανισμός του.. :) Πολύ πιο ωραίο σόλο στ αυτιά μου..+10

edit το μισό noiz στους τοπ,thanx που μας έχεις κι εμάς (διαδικτυακή ση-φα κι έτσι)  8)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok κυριοι, ευχαριστω για τα καλα λογια...

 

pascal το κλασσικο Joe Pass on the guitar.Το μονο με αναλυση και γραμμενο και σε ταμπλατούρα.Τα αλλα που εχει ειναι πολυ θεωρια και παρτιτούρα.Το συγκεκριμενο ειναι γυρισμένο κ σε βίντεο.Αν ψαξεις δεν ειναι πολλα ολα τα βιβλια-βιντεο για τον απειρο pass.

 

Βελτιώνεσαι...αρχίζεις και έχεις θέμα, τώρα χρειάζεσαι και αλλαγές.

Αρχη, μεση, τελος στο κομματι εννοεις εσυ παλι ε?Το συγκεκριμενο ειναι δειγμα χωρις αρχη και τελος γιατι εχω στο μυαλο μου να συζητησουμε με τους γνωστες σ'αυτα που λεω.Αν εχουν κατι αλλο να προτείνουν ή καποιο τρικ ή εστω κατι.Ακομα αν συμφωνουν ή βλεπουν κατι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχη, μεση, τελος στο κομματι εννοεις εσυ παλι ε?

Όλα τα κομμάτια έχουν (ακόμα και τα πιό περίτεχνα) τι να κάνουμε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λεω οτι εχεις λαθος ρε αλλα εδω δεν εστησα κομματι καινουριο για να υπαρχει αρχη μεση και τελος.Το σολο εχεις αρχη κ τελος πως το ακους εσυ και βλεπεις πως δεν εχει τπτ?Δεν μπορω να καταλαβω οτι στο συγκεκριμενο δεν εχω μερη απλα οτι δεν υπαρχουν τα απειρα ρυθμικα μοτιβα σε φρασεις και διαφορετικο παιξιμο (οκταβες,ακκορντοσολα) για να αλλαξει το θεμα αλλα σκεψου οτι δεν μπορω μεσα σε 1 λεπτο να παιξω οτι ξερω και δεν ξερω.

 

Καταλαβα τι εννοεις ή απανταω σε κατι αλλο ρε μαραθωνι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα ότι αρχίζεις και σκέφτεσαι θέμα (αυτό τουλάχιστον άκουσα και ελπίζω να μην το έκανες καταλάθος). Άρα πάμε καλά. Αλλά είπα ότι για να γίνει το κομμάτι ενδιαφέρον πρέπει να σε στείλει και αλλού (αλλαγή) ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου