Προς το περιεχόμενο

Tascam US-1641 και Sonar 7


Gommer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά.Θα ήθελα κάποια ΄βοήθεια για το Sonar 7 και την Τascam US-1641.Στην αρχή είχα αρκετά DROP OUTS.Με update των drivers και firmware κάπως μειώθηκε αυτό..Καμιά λύση για λίγα drop outs???

Επίσης, δεν μπορώ να ρυθμίσω το Sonar για 24 Bit read/write.Mono 16 bit.

Χρησιμοποιώ Laptop 2.GHZ Core Duo,2GB ram,και τον δίσκο που έχει μέσα,disabled την κάρτα ήχου.

 

Ααα παρεπιπτόντος, sto Sonar οταν πάω να διαλέξω να παίζει η κάρτα με τους ASio drivers τα drop outs αυξάνονται δραματικά.

Θέλω να γράφω δεκα κανάλια audio ταυτοχρονα στα 48KHZ 24bit χωρίς plug ins ή vst

 

Γενικώς επειδή είμαι καινούργιος στο Sonar αλλα μου αρέσει, υπάρχει κανένας γενικός κανόνας στο σετάρισμα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να "βγάλεις" την επιλογή 64 bit double precision engine απο το Options-audio.

Επίσης,στην ίδια οθόνη, επέλεξε ΑSIO panel και ο υπολογιστής θα σου δείξει το control panel της κάρτας σου.Πρόσεξε τα buffer sizes του Sonar και της κάρτας σου να είναι ίδια.Εάν όχι,βάλε τα ίδια εσύ στο  Option-Audio-Advanced στα "κουτάκια"

Playback I/O buffer size και Record I/O buffer size.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhanks για την απάντηση.Δοκίμασα αυτά που μου είπες αλλά δεν είδα φώς....Κατέβασα και το Asioforall αλλά δεν ξέρω τις ρυθμίσεις του καλά......Βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :'(;Έχω πολλά glitches στον ήχο ρε παιδιά και δεν τρέχει τιποτα σημαντικό απο πίσω.

Η κάρτα έιναι Usb 2.0 και το λειτουργικό μου Vista Home

www.tascam.com/products/us-1641.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου