Προς το περιεχόμενο

Το νεο Δολλαριο...


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παμε κανα θεατρο απο βδομαδα αμα θες ομως!  ;D

 

Οχι όμως τόσο μακριά.  ;D

 

No worries.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι ανθρωποι εκει ειναι ακριβως αυτο που αισθανονται!Τωρα αν δικες μας συμπεριφορες και λαθη τους εκαναν να αισθανονται περισσοτερο Τουρκοι ειναι αλλο θεμα...Ηθελεστα και παθεστα

 

για να ειμαστε ακριβεστεροι:το 60% της μουσουλμανικης μειονοτητας ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΚΟΙ (δηλ.εχουν ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΕΘΝΟΤΙΚΗ καταγωγη,ακριβως οπως λεμε "Ελληνες της Πολης"  για να καταλαβουμε τι εννοουμε ,με αλλα λογια και οι μεν και οι δε ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ στις θεσεις τους (αρα ηταν γεννημενοι εκει )  μετα την ανταλλαγη των πληθυσμων το 23.) αυτο αλλωστε το παραδεχεται επισημα και το ελληνικο κρατος (η μονη διαφορα με τους Ελληνες της Πολης ειναι οτι δεν τους εκδιωξαμε και βεβαια οτι ενω οι Ελληνες της Πολης μιλουσαν Ελληνικα,οι περισσοτεροι μιλανε μονο τουρκικα) ,οι υπολοιποι οντως δεν ειναι Τουρκοι (ειναι Πομακοι & rom τους οποιους οντως τους εχουμε υποχρεωσει να "γινουν" Τουρκοι)

 

http://www.mfa.gr/www.mfa.gr/el-GR/Policy/Multilateral+Diplomacy/International+Issues/HumanRights/THRACE+MINORITY.htm

 

Στη Συνθήκη της Λωζάννης αναφέρεται η ύπαρξη μουσουλμανικής μειονότητας στην Ελλάδα. Τα μέλη της είναι ελεύθερα να δηλώσουν την εθνοτική τους καταγωγή (τουρκική, πομακική ή αθιγγανική), να μιλούν τις γλώσσες τους, να ασκούν τα θρησκευτικά τους καθήκοντα και να τηρούν τα έθιμα και τις παραδόσεις τους. Αυτό που δεν είναι αποδεκτό από το ελληνικό κράτος είναι η προσπάθεια καθιέρωσης μιας μοναδικής εθνοτικής ταυτότητας για ολόκληρη την μουσουλμανική μειονότητα της Θράκης, με σκοπό να ενταχθούν Πομάκοι και Αθίγγανοι σε μια πλασματική τουρκική ταυτότητα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να ειμαστε ακριβεστεροι:το 60% της μουσουλμανικης μειονοτητας ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΚΟΙ (δηλ.εχουν ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΕΘΝΟΤΙΚΗ καταγωγη,ακριβως οπως λεμε "Ελληνες της Πολης"  για να καταλαβουμε τι εννοουμε ,με αλλα λογια και οι μεν και οι δε ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ στις θεσεις τους (αρα ηταν γεννημενοι εκει )  μετα την ανταλλαγη των πληθυσμων το 23.) αυτο αλλωστε το παραδεχεται επισημα και το ελληνικο κρατος (η μονη διαφορα με τους Ελληνες της Πολης ειναι οτι δεν τους εκδιωξαμε και βεβαια οτι ενω οι Ελληνες της Πολης μιλουσαν Ελληνικα,οι περισσοτεροι μιλανε μονο τουρκικα) ,οι υπολοιποι οντως δεν ειναι Τουρκοι (ειναι Πομακοι & rom τους οποιους οντως τους εχουμε υποχρεωσει να "γινουν" Τουρκοι)

 

http://www.mfa.gr/www.mfa.gr/el-GR/Policy/Multilateral+Diplomacy/International+Issues/HumanRights/THRACE+MINORITY.htm

 

 

Ναι ενταξει, το 60% ειναι αλλη υποθεση, στους Πομακους αναφερομουν κυριως αλλα δεν το διευκρινησα!

Ειναι και αυτοι ενα 40% ομως, δεν πρεπει να περνουν απαρατηρητοι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα 20% ειναι ,οι υπολοιποι ειναι ρομ ;) βεβαια πλεον...και με τον τροπο που τους φερομαστε  ::) θεωρουν σχεδον ολοι τους εαυτους τους Τουρκους...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα 20% ειναι ,οι υπολοιποι ειναι ρομ ;) βεβαια πλεον...και με τον τροπο που τους φερομαστε  ::) θεωρουν σχεδον ολοι τους εαυτους τους Τουρκους...

 

40% συνολικα ρομ και Πομακοι και οι μη-Τουρκοι εννοουσα  ;)

Τωρα για την συμπεριφορα μην το ψαχνεις, την εχασαν προ πολλου την μπαλα οι δικοι μας και αντε τωρα να την βρουμε  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτά τα δολλάρια μου άρεσαν, που θα τα βρούμε;

 

Επίσης, το Money Bass της Gibson θα πωλείται και πιο φτηνά;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εθελοτυφλείς.......

 

τα περι γεωγραφιας τα ξερουμε αγαπητε ωντιοκωστα...

 

Το αν βλεπετε αλλες Μακεδονιες πηγαινε στο αν θεωρειτε οτι υπαρχουν αλλα "κανονικα" κρατη που χρησιμοποιουν το ονομα. Και λεω "κανονικα" για να διαχωρισω τα κρατη απο τα "ασκερια"...

 

Αυτο το κρατιδιο - βιομηχανια εκμεταλευσης συμφεροντων εξαιτιας του πραγματικου λογου υπαρξης του συνεχιζει να υφισταται και θα συνεχισει, οσο οι Εθνοσωτηρες μας μας εχουν γραμμενους στα ΧΧΧΧΧ τους και φυσικα ΔΕΝ κανουν τιποτα αλλο εκτος απο συναντησεις και συζητησεις... Ουσιαστικα το θεμα δεν το παρατανε οι κυβερνησεις μας (το εχουν χασει προ πολλου) γιατι ειναι μιας πρωτης ταξεως ευκαιρια για προσθηκη παραγραφων στα βιογραφικα των εκαστοτε υπουργων εξωτερικων και λοιπων εμπλεκομενων...  >:(

 

Το γιατι δεν διεκδικησαν εξ αρχης (δηλαδη ποοοοοολυ παλια) τα δικαιωματα της Ελλαδας επι αυτου του ονοματος ειναι ενα πολυ βαθυ θεμα.

 

Αλλωστε για ενα πολυ μεγαλο μερος των "Νοτιων", οι "Βοριοι" ειναι δυστυχως ...Βουλγαροι.  >:(  >:(  >:( (παρολο που λιγοι το παραδεχονται ευθεως)

 

και αυτο δεν εχει καμια σχεση με τα του ποδοσφαιρου. Τουναντιον δε, το ποδοσφαιρο το "δανειστηκε" απο την ΑΝΟΗΤΗ - ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΗ κοινη αντιληψη.

 

Ειναι κατι αντιστοιχο με το οτι οι Πολιτες και οι Μικρασιατες ειναι "Τουρκοι"...  και παει λεγοντας....

 

Βεβαια, οι απανταχου "Υπερ-Ελληνες" ξεχνανε την τουρκοκρατια, η οποια με το ιδιο τους το σκεπτικο τους κατατασσει στον ...τουρκικο λαο!... 

Ολα τα φυλλα του Ελλαδικου χωρου υπεστησαν τουρκοκρατια. Απλα καποια απελευθερωθηκαν αργοτερα. Αλλα 400 χρονια δεν τουρκοποιηθηκε κανεις. Σε Χ (με Χ< 400) χρονια Βουλγαροκρατιας ομως προλαβαν και γιναν βουλγαροι οι Βοριοι....

 

get real ya bitches....  >:(  ;D

 

 

 

...ειμαστε κωλορατσα ολκης.  :-X

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περι γεωγραφιας τα ξερουμε αγαπητε ωντιοκωστα...

 

Και ήμουν σαφής ότι αποκλειστικά και μόνο περί αυτών αναφέρθηκα.

 

Ελπίζω ο οίστρος του υπολοίπου του post να μην απορέει από κάποια από τα συμφραζόμενά μου γιατί τότε ή εγώ έκανα κάποιο λάθος έκφρασης και ζητώ συγγνώμη ή εσύ με παρεξήγησες οικτρά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περι γεωγραφιας τα ξερουμε αγαπητε ωντιοκωστα...

 

Το αν βλεπετε αλλες Μακεδονιες πηγαινε στο αν θεωρειτε οτι υπαρχουν αλλα "κανονικα" κρατη που χρησιμοποιουν το ονομα. Και λεω "κανονικα" για να διαχωρισω τα κρατη απο τα "ασκερια"...

 

[...]

Ολα τα φυλλα του Ελλαδικου χωρου υπεστησαν τουρκοκρατια. Απλα καποια απελευθερωθηκαν αργοτερα. Αλλα 400 χρονια δεν τουρκοποιηθηκε κανεις. Σε Χ (με Χ< 400) χρονια Βουλγαροκρατιας ομως προλαβαν και γιναν βουλγαροι οι Βοριοι....

 

get real ya bitches....  >:(  ;D

 

 

 

...ειμαστε κωλορατσα ολκης.   :-X

 

+1821 ;D

 

Οσο για την κωλορατσα διευκρινησε ποια ρατσα γιατι εγω ο Βουλγαρος ντεν καταλαμπαινει  :P

Περα απ την πλακα αυτα τα λαθη μας τρωνε ολους και μετα αιντε να αναπτερωσεις το ηθικο του Ελληνα πολιτη βαζοντας ενα παραπανω αγαλμα στις πλατειες και στην παραλια  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ήμουν σαφής ότι αποκλειστικά και μόνο περί αυτών αναφέρθηκα.

 

Ελπίζω ο οίστρος του υπολοίπου του post να μην απορέει από κάποια από τα συμφραζόμενά μου γιατί τότε ή εγώ έκανα κάποιο λάθος έκφρασης και ζητώ συγγνώμη ή εσύ με παρεξήγησες οικτρά.

 

οχι Κωστα μ'...     :)

 

γενικα απαντησα, απλα επειδη ειχαν ακολουθησει απαντησεις σε αλλο μηκος κυματος, επιασα το δικο σου quote για να επανελθω.

 

Ο "οιστρος" οπως λες πηγαζει δυστυχως απο βιωματα και ειναι μια απο τις πικρες αληθειες.

Σημερα εγω ειμαι για σενα ενας βουλγαρος (λεμε τωρα). Οταν θα εχει εκλογες, θα ειμαστε και παλι φιλοι και συν-Ελληνες, υπο την σκεπη του εκαστοτε κομματος.

Οταν καταλαγιασει η εκολγικη βαβουρα, θα ξαναγινουμε εχθροι γιατι η "ομαδαρα σου" θα παιζει με τη δικια μου....  και παει λεγοντας....

 

 

..."διαίρει και βασίλευε", ελεγαν...      ;D   

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου