Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με license μεταχειρισμένης TC Powercore DSP Card


MOTIFNICK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα παιδια, με λυπη σας αφηγουμαι τι μου συμβαινει.

ο καλος μου φιλος Χρηστος σκοτωθηκε σε τροχαιο...η μητερα του μου εκανε δωρο οτι ειχε στο στουντιακι του,

μεσα σε αυτα τα πολλα..μου εδωσε μια powercore που την εγκατεστησα σωστα....μα οταν πηγα να ξεκλειδωσω online τα plug-ins( που μεσα ειναι και το virus acces)..η εταιρια δεν μου εδωσε license για τα plugins γιατι το serial number και τα σχετικα ειναι δηλωμενα ηδη στο παρερθων απο τον φιλο μου που σκωτοθηκε...1 φορα δινουν την αδεια αυτη...δεν εχω και δεν υπαρχει περιπτωση να βρω το mail του φιλου μου να ανακτησω το license key...τι να κανω ρε παιδια,μιλησα με νακα που αγοραστηκε..μα θολο τοπιο.

μηπως μπορει να μου στειλει καπιος το δικο του κλειδι(license)που ειναι ενα αρχειακι που σου στελνουνε απο την tc electronics που το κανεις add license στα plugins..ισως πετυχει...

κατι να γινει...ειναι κριμα μια τοσο ακριβη και καλι καρτα να μην δουλευει......την χρειαζομαι πολυ

ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω συλυπητηρια ρε φιλε , πολυ κριμα

Αυτο με τα poco licence εννοεις ε? υπαρχει ενας λογαριασμος στο site της TC που οταν κανεις login σαν χρηστης καποιου προιοντος τους σου βγαζει διπλα και τα licences που εχει αγορασει .Και πολυ δυστυχως καθε poco ειναι

μοναδικο , εμφανιζεται διπλα στο account που εχεις στην TC ,, πχ αν σου δωσω το δικο μου θα σου βγαλει μυνημα

"this is used/logged by another account" η κατι τετοιο και ας εισαι offline!! :(

Πχ αν θελεις να πουλησεις/μεταβιβασεις το poco σε καποιον αλλο πρεπει να παρεις το δικο σου , να το κανεις upload στο site ,και μετα να το ξανακατεβασεις , οπου θα ειναι τελειως διαφορετικο και το προηγουμενο δεν θα ισχυει !!

Οποτε ο μονος τροπος θαταν να αποκτησεις καπως προσβαση στο account του παληκαριου και παλι θελει προσβαση στο mail ή αν μπεις απο τον PC του και , μήπως ,  μπαινοντας στο site της TC, εχει αποθηκευτει το user name & password απο τον browser του.

Οπως και ναχει αλλος τροπος δεν υπαρχει , τοχω δοκιμασει αυτο που λες γιαυτο και η απογοητεση, και γω πληρωσα 450 γιαυτο το poco (virus).  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα συλλυπητήρια μου φιλε μου και από πλευράς μου,εγώ αυτό που μπορώ να προτείνω είναι να τους στείλεις ένα e-mail το serial number της κάρτας,για να καταργήσουν παλιό λογαριασμό,συνεπώς να σου δώσουν καινούριο,δεν ξέρω άμα πετύχει.Καλή επιτυχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για το ενδιαφερον σας παιδια, μιλησα και με νακα που και αυτοι μου ειπανε οτι μονο με email www.tcsupport.tc εστειλα αλλα αδιαφορια ακομα απο την tc electronics.

βασικα ναι εχεις δικιο για το poco.αλλα αμα κανω add license απο το παραθυρο του status της powercore με κανει browser στον υπολογιστη για να προσθεσω το license αρχειο...αυτο το αρχειο διαμορφονεται συμφωνα με το authentication id αλλα ελεγα μηπως αμα βαλω το αρχειο απο εναν αλλο χρηστη powercore ΙΣΩΣ ,ΛΕΩ ΙΣΩΣ δουλευε...

οχι τιποτα αλλο ρε γαμ...το αλλα υοτε να αγορασω αλλα plugins δεν μπορω γιατι υοτε αυτα να δηλωθουν μπορουνε...αφου σου βαζει προτερεοτητα η tc electronics να δηλωσεις το  authentication id.... :'(

εχει ανοιχτα τουλαχιστον τα master x3,limiter,classic verb,mega reverb,kai kati tube vocal...tool τα οποια ειναι πολλυ καλα(και ακριβα αμα αγοραστουνε)και το p1 virtual synth της powercore..αλλα δεν μπορω να προσθεσω τιποτα αλλο πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να πεισθούν ότι δεν είναι κλεμμένη κάρτα.

 

 

+100

 

motifnick ,αυτό που λες δε γίνεται. κανείς δεν είναι βλάκας να σου δώσει το δικό του license που έχει πληρώσει. πέρα του οτι δε θα λειτουργήσει, μπορεί να μπει και ο άλλος σε περιπέτειες...

 

(αν) πέθανε ο φίλος σου, έλεος, δείξε λίγο σεβασμό στη μνήμη του και μη προσπαθείς να βγάλεις απ τη μύγα ξύγκι, το οτι σου έδωσαν οι δικοί του οτι είχε το studio του it's more than enough...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέθανε ο φίλος σου, έλεος, δείξε λίγο σεβασμό στη μνήμη του και μη προσπαθείς να βγάλεις απ τη μύγα ξύγκι, το οτι σου έδωσαν οι δικοί του οτι είχε το studio του it's more than enough...

 

+1

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

μην μπερδευεις τα πραγματα με την μνημη του φιλου μου και τετοια πραγματα φιλε μου..προς θεου!

ισα ισα η μανα του κι εγω θεωρισαμε τιμη να τα εχω εγω και να τα αξιοποιω ,δεν σημενει οτι δεν σεβομαι κατι και θελω να δουλεψει οτι "κληρονομησα" απο τον αγαπημενο μου φιλο..στην τελικη δεν ξερεις ποσο μου κοστησε ψυχολογικα να τα δεχτω..οποτε δεν σου επιτρεπω να σχολειαζεις κατι τετοιο εσυ να διχνεις σεβασμο σε παρακαλω.

οσο για την καρτα ...δουλεψε με ενα email στην tc.support και μου δωσαν οτι χρειαστηκα να ευχαριστω που με κατατοπησατε και με διωρθοσατε σε ανοητες λυσεις που νομιζα περι "να μου δωσει καποιος το δικο του poco license.

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου