Προς το περιεχόμενο

ενισχυτης μπασου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα,θελω εναν ενισχυτη παιδια μπασου που θα μεινει κατα 98% στο studio για προβες,

θελω βοηθεια στην επιλογη (και στο συνδιασμο με ενα squier bullet του 89 που εχω).

το προβλημα μου ειναι τι ποσο να διαθεσω δεδομενου το οτι θα μεινει στο studio o ενισχυτης,

καθε συμβουλη και προταση ευπροσδεκτη

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.peavey.com/products/browse.cfm/action/detail/item/102065/TNT®%20115.cfm

 

Υπερ:αντέχει τις κακομεταχειρίσεις,δεν χρειάζεται να τον ανοίξεις πολύ άρα δεν το ζορίζεις,σε βγάζει άνετο σε κανα μικρό λάιβ...

Κατά:είναι βαρυς και ασήκωτος!,έχει μια τάση να μπουμπουνίζει αλλά έχει eq και είσαι άρχοντας...

 

Γενικά αν όλα εξαρτώνται απο είδος της μουσικής και τον ντράμερ!!...αν είναι μέσα σε "ντραμ μπουθ" το ξαναλέμε...αν όχι τότε χρειάζεσαι μεγάλο ενισχυτή(αποψή μου πάντα-πάνω απο 100watt) ώστε να μη "μασάει" στα γκάζια...δηλαδή μιλάμε περίπου πάνω απο 400€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ένα αρχαίο κτηνάκι Peavey TKO-75 που έχω, αντέχει τα πάντα, παίζει τα πάντα και ακούγεται και με Οστρογότθους ντράμερ........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/ashdown_magc410t300.htm

 

Τον εχω και ειναι κτηνος 4χ10 βγαζει γαμω τους ηχους για τα λεφτα του και ειναι και σουπερ δεν χρειαζεται να τον μετακινησεις τον βαζεις καπου και τελος τον εχω αφησει στο στουντιο... χεεχχε

 

Απο οτι βλεπω ειναι μια λυση τα 4χ10 τα στουντιο που εχω παει ακουγεσαι καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνατε και τους καγκουροκιθαριστες

που απο το 10 στο gain παιζουν στο 11!!!! ;D

 

Ναι και μετα  τα αυτια σου απο τις υψηλες συχνοτητες βουιζουν για μια βδομαδα....ιουιιιι και ιουιοιιιιι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και μετα  τα αυτια σου απο τις υψηλες συχνοτητες βουιζουν για μια βδομαδα....ιουιιιι και ιουιοιιιιι

 

 

Εσύ είσαι τυχερός, εμένα κάνουν μόνο ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ είσαι τυχερός, εμένα κάνουν μόνο ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....!

 

χαχχαχχαχα και ιοιοιιοιοιοιοιοιοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ουιουιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιι εχει δυο παυσεις  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα ολα αυτα,στο μυαλο μου ειχα κανα 300ε να διαθεσω για κανα μεταχειρισμενο κι ολας

γυρο στα 150w το πολυ μιας και δεν εχουμε προβλημα καυλομενων drummer η κιθαριστων πχ

τι θα λεγατε για κανα τετοιον ASHDOWN T15-180S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου