Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη μπρατσου σε jackson dinky js1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρονια πολλά σε ολους!

Είναι η πρωτη φορα που γραφω και θα ηθελα λιγη βοηθεια. Εχω μια jackson του 1998 και σκέφτομαι να την αναβαθμίσω. Ο λογος που θελω να το κανω (εκτος από συναισθηματικος βεβαίως!) είναι γιατι είναι η πρωτη μου κιθάρα και θα ηθελα να την χρησημοποιω περισσοτερο. εχω αφαιρέσει το μπρατσο γιατι θελω να την βαψω, και σκέφτομαι εκτος από μαγνήτες να βαλω και floy rose.Τωρα θελω να ρωτησω αν μπορω να αλλαξω το μπρατσο με καποιο που θα εχει ηδη locking nut και διαφορετικό headstock γιατι η αληθεια είναι ότι δεν μου αρεσει κ τοσο αισθητικά.

ευχαριστώ για τον χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα φίλε! Απ' όσα γράφεις συμπεραίνω ότι το μπράτσο είναι μπολτ-ον, οπότε θεωρητικά γίνεται να αλλάξεις, αρκεί το καινούριο να ταιριάζει στο νεκ πόκετ. Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι το ότι θέλεις να βάλεις floyd rose, τι έχει αυτή τη στιγμή η κιθάρα; Αν δεν έχει ήδη σκάψιμο για φλόυντ είναι ταλαιπωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχει ήδη σκάψιμο για φλόυντ είναι ταλαιπωρία.

Αμα υπαρχουν λεφτα, δεν ειναι ταλαιπωρια.

 

Εχουμε και λεμε floyd κανα 250 συν εργασια κανα 100 (αμα χρειαζεται σκαψιματα). Μαγνητες (δυο διπλοι) 150 περιπου, βαλε και κανα 150 με 200 το μπρατσο (φανταζομαι δεν το εψαξα). Για το βαψιμο δεν το σηζηταω καν γιατι αμα το κανεις μονος σου και δεν ξερεις δεν θελω να σου πω για το αποτελεσμα.

 

Στο τελος οπως πας δεν θα μεινει τιποτα απο την παλια κιθαρα.

 

Για μενα κρατα αυτη οπως ειναι (για να μη χαθει και το συναισθημα) και παρε καμια αλλη που να εχει ολα αυτα που δεν σου αρεσουν στη κιθαρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και λεμε floyd κανα 250 συν εργασια κανα 100 (αμα χρειαζεται σκαψιματα). Μαγνητες (δυο διπλοι) 150 περιπου, βαλε και κανα 150 με 200 το μπρατσο (φανταζομαι δεν το εψαξα). Για το βαψιμο δεν το σηζηταω καν γιατι αμα το κανεις μονος σου και δεν ξερεις δεν θελω να σου πω για το αποτελεσμα.

 

Στο τελος οπως πας δεν θα μεινει τιποτα απο την παλια κιθαρα.

 

Για μενα κρατα αυτη οπως ειναι (για να μη χαθει και το συναισθημα) και παρε καμια αλλη που να εχει ολα αυτα που δεν σου αρεσουν στη κιθαρα σου.

 

+1

 

Συμφωνώ σε όλα τα λεγόμενα  ;)

 

Κράτα την όπως είναι και τσεκάρισε τις αγγελίες και θα δεις πως σε αυτά τα χρήματα θα βρεις καλές κιθαρες με τα χαρακτηριστικά που θέλεις

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε krknow εκεί που κατέληξες ήθελα να καταλήξω κι εγώ, όχι ότι είναι ταλαιπωρία από άποψη κόπου και χρόνου αλλά οτι τα έξοδα για να κάνεις κάτι τέτοιο είναι αρκετά και για μένα δεν υπάρχει λόγος να συμβεί κάτι τέτοιο καθώς μόνο με τα έξοδα για σκάψιμο και φλόυντ παίρνεις καινούρια κιθάρα ;) Τώρα στην περίπτωση που ο φίλος θέλει να προχωρήσει με το πρότζεκτ του με το καλό από μένα, απλά θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους ότι καλύτερα να την αφήσει όπως είναι και να κάνει μια κίνηση για άλλη κιθάρα με φλόυντ! Καλές γιορτές σε όλους! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου