Προς το περιεχόμενο

Αικ και Τινα Ταρνερ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια κουφαθηκα. Ακουσα οτι οι Αικ & Τινα επαιξαν-τραγουδησαν στο Παλέ ντε Σπορ. Το'πε ο πιο μεγαλος (ηλικιακα) στην παρεα. Νομιζω οτι μας ειπε γερη μουφα.

Επικαλουμαι την εμπειρια σας.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια κουφαθηκα. Ακουσα οτι οι Αικ & Τινα επαιξαν-τραγουδησαν στο Παλέ ντε Σπορ. Το'πε ο πιο μεγαλος (ηλικιακα) στην παρεα. Νομιζω οτι μας ειπε γερη μουφα.

Επικαλουμαι την εμπειρια σας.   

 

Το Παλέ κατασκευάστηκε το 1966...

 

Το 1967 είχαμε την συναυλία των Rolling Stones στην Λεωφόρο η οποία και διακόπηκε απο την αστυνομία...

 

Απο τότε η επόμενη συναυλία ξένης ροκ μπάντας ή καλλιτέχνη στην Ελλάδα είναι η συναυλία των Police στον Σπόρτινγκ το 1980...

 

Η μπάντα Αικ και Τίνα το '80 ως γνωστόν δεν υπήρχε πλέον, επομένως η μόνη χρονιά που θα μπορούσαν να είχαν έρθει στο Παλέ θα ήταν μεταξύ του 1966 που χτίστηκε και 1967 όπου έχουμε την κατάργηση όλων των συναυλιών μετά τα γεγονότα με τους Stones...

 

Δεν γνωρίζω κάτι άλλο, αρκετά έως πολύ χλωμό μου φαίνεται πάντως!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry guys, μολις γυρισα απο την δουλεια και ειμαι λιγο... καπως...

Απλα νομιζω οτι οι Stones τοτε ειχαν παιξει στο Καλλιμαρμαρο (ηοχι?)

Ο Gillan οταν ειχε ερθει πρωτη φορα ηταν στην περιοδεια του Glory Road album, και βεβαια ημουν μεσα αν και πιτσιρικας αλλα ηταν οντως ΘΕΟΣ

Οι Police στο Σπορτινγκ ηταν η πρωτη μου συναυλια και δεν θυμαμαι και πολλα, πιο πολυ τα δακρυγονα και το ξυλο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου