Προς το περιεχόμενο

προτασεις για αγορα ηχειων δαπεδου + ενισχυτη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και γιατι να μην παρεις αυτα

 

http://www.thomann.de/gr/dynaudio_bm_12_a.htm

                            ή

http://www.thomann.de/gr/dynaudio_bm6a_monitor.htm

 

μαζι με μια κονσολιτσα ή ενα μικτακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις προτασεις παιδια!

antony τα μονιτορ δεν ειναι πιο πολυ για να ..μιξαρεις;εγω τα θελω μονο για να ακουω μουσικη και ας χρωματιζει ο ηχος λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι να μην παρεις αυτα

 

http://www.thomann.de/gr/dynaudio_bm_12_a.htm

                            ή

http://www.thomann.de/gr/dynaudio_bm6a_monitor.htm

 

μαζι με μια κονσολιτσα ή ενα μικτακι

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΗΧΕΙΑ ΔΑΠΕΔΟΥ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ.

ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΟΜΩΣ.

anyway

F_ck the rules..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω μια γνωμη.... παρε σε μια τσαντουλα τα 5 πιο αγαπημενα σου cd (οχι mp3) και προσπαθησε να καλυπτουν οτιδηποτε ακους στο σπιτι σου και κυριως κομματια που τα εχεις χιλιοακουσει και τα ξερεις καλα... βαλε το καλο σου χαμογελο και ξεκινα να μπαινεις σε οσα περισσοτερα μαγαζια μπορεις... απεφυγε μερες και ωρες πανικου ετσι ωστε να εχεις περισσοτερο χρονο να ακουσεις χωρις τον καθε ξενο διπλα σου... ακου τα cd σου και μονο αυτα... οχι ακου απο την πορτα οταν τα ηχεια ειναι στο παταρι του μαγαζιου... διαλεξε μια οσο το δυνατον πιο σωστη θεση ακροασης και λιωστα... ακουσε τα πολυ χαμηλα, σε νορμαλ εντασεις και πολυ δυνατα... κοινως ψαξε τα ορια τους. ειναι μουντα? παραμορφωνουν γρηγορα? ξυνουνε?ααα!!!! μπορω να τα ακουσω και με αυτον τον ενισχυτη? ναι λοιπον... αλλαξε ενισχυτες. ειναι καταπληκτικο πως ενας ενισχυτης μπορει να αναδειξει η να καταστρεψει ενα ζευγαρι ηχειων...καποια στιγμη θα ακουσεις αυτο που ηθελες. μην αρχισεις να φιλας τον πωλητη και να κερνας καφεδες απτη χαρα σου... ακουσε τα ξανα και ξανα... θα δεις ενα σκασμο λεφτα (που δεν τα βρηκες στο δρομο) και εχεις καθε δικαιωμα... μην αφησεις τον πωλητη να βαλει sub πανω. τα eq κλπ απαγορευονται δια ροπαλου. ακουσε τα οσο το δυνατοον πιο straight.... το sub-eq κλπ αν τα χρειαστεις θα στο πει ο χωρος σου....(αυτο ειναι και το επομενο βημα-αν χρειαζεται- ο χρονος θα δειξει) κυριως ομως ακουγε χωρις οικτο. να εισαι αμειληκτος κριτης και δεν προκειται να κανεις λαθος αγορα...θυμησου... αν ακους σε κανονικες (για σενα)  εντασεις ενα καθαρο διαυγες κρυσταλλινο αποτελεσμα και αν σε μηδενικες η ακραιες εντασεις δεν παραμορφωνει και ακους οτι ακουγες πριν (απλα πιο χαμηλα) κα σε ικανοποιηει... τοτε τι αλλο να ζητησεις???

 

...επιτρεψτε μου και κατι ακομα... σε αυτο το ζητημα οχι αγορες απο internet εκτος αν τα ακουσες πρωτα ελλαδα, αποφασισες και τα βρηκες πιο φθηνα... γιατι αν παρεις κατι που δεν εχεις ακουσει... μαλλον πεταξες τσαμπα λεφτα...

 

((( ειμαι φιλος των tannoy και των crystal audio... χωρις να σημαινει οτι δεν υπαρχουν δεκαδες καλυτερα και χειροτερα ηχεια απο αυτα... εμενα αυτα μου κατσανε στα αυτια, αυτα πηρα....)))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΗΧΕΙΑ ΔΑΠΕΔΟΥ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ.

ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΟΜΩΣ.

anyway

 

μα γιατι ποιος λεει οτι δεν μπορεις να ακους μουσικη ???

προσωπικα οπως ακουω σπιτι μου δεν εχω ακουσει ΠΟΥΘΕΝΑ !!!

οταν θα κανεις τη βολτα, περνα και απο το bon studio δεν εχεις να χασεις τπτ !!!

(και θα εχεις και το απολυτο ηχειο για να μιξαρεις :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ειπα εγω οτι δεν μπορω να ακουσω μουσικη και απο μονιτορ;;5 χρονια απο μονιτορ ακουω μουσικη...

τον αν εσυ ακους την ..καλυτερη μουσικη που μπορουσες απο τα μονιτορ δεν λεει για ολους τους αλλους κατι ετσι δεν ειναι; ;)

οπως ζητησα απο την αρχη ψαχνω για ηχεια δαπεδου!η προταση σου μου θυμιζει παλιοτερα thread στις κιθαρες που ρωτουσε καποιος ποια les paul να παρω και του ελεγαν παρε μια telecaster... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ειπα εγω οτι δεν μπορω να ακουσω μουσικη και απο μονιτορ;;5 χρονια απο μονιτορ ακουω μουσικη...

τον αν εσυ ακους την ..καλυτερη μουσικη που μπορουσες απο τα μονιτορ δεν λεει για ολους τους αλλους κατι ετσι δεν ειναι; ;)

οπως ζητησα απο την αρχη ψαχνω για ηχεια δαπεδου!η προταση σου μου θυμιζει παλιοτερα thread στις κιθαρες που ρωτουσε καποιος ποια les paul να παρω και του ελεγαν παρε μια telecaster... :)

 

;D ;D ;D

ναι ρε συ προσωπικα μιλαω, ακουω απ δω κι απο κει μουσικη, αμαξι σε φιλους κλπ... και οταν παω σπιτι μου λεω καλα τι εχω ? τι ηχαρα ειναι αυτη :) :P !! σιγουρα υπαρχει και κατι καλυτερο απλα πιστευω πως ειναι μια αντικειμενικα καλη λυση γι αυτα τα λεφτα. αυτο

Μη βαρας κιολας  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου