Προς το περιεχόμενο

Περι γειωσης... στην κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω παρει μια μαλμστιν σε κομματια και μολις την εφτιαξα μια χαρουλα πηγα να συνδεσω με το ετοιμο loaded pickguard το jack και τα 2 καλωδια για μονωση και να το τζιτζικισμα...το τζακ το ειχα χρησιμοποιησει και σε αλλη κιθαρα καθως και τα καλωδια που εβαλα λετε αυτο να ειναι που μου κανει προβλημα με την γειωση και με το που πιανω το jackplate σταματαει αλλα οταν παλι πιασω και χορδες και κλειδια αρχιζει παλι??

 

δεν καταλαβαινω ρε γμτ ολα τα εχω κανει σωστα κομπλε η συνδεσμολογια ειναι η παρακατω...

 

http://www.fender.com/support/diagrams/pdf_temp1/stratocaster/0107100_02A/SD0107100_02APg2.pdf

 

να προσθεσω οτι οι παρακατω μαγνητες δεν επιτρεπεται να κανουν θορυβο γιατι ειναι σαν διπλοι σε μονοι στην ουσια...

 

αν θελει καποιος ας βοηθησει μου φαινεται και περιεργη η συνδεσμολογια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα παιδια ηταν το jack...λαθος δικο μου δεν ηξερα οτι επαιζε ρολο νομιζα οτι οπως και να το κολλησεις το ιδιο ειναι...ευχαριστω πολυ παιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου