Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη τα τελευταια χρονια εχω απογοητευθει πληρως απο τα αθηναϊκα ραδιοφωνα οσον αφορα το "rock"(με ολα τα παρακλαδια του) ρεπερτοριο τους,

θα ηθελα να μαθω αν συμμεριζεται καποιος απο εσας την αποψη μου και τί θα

θελατε να ακουτε στα FM και δεν το βρισκετε πουθενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποτε στο rock fm έκανε εκπομπή ο Κώστας Χρονόπουλος του Metal Hammer....Νομίζω τώρα έχει σταματήσει....

 

 

Πάντως εμείς αφού δεν μπορούσαμε να έχουμε rock radio το φτιάξαμε μόνοι μας! Δηλαδή πηγαμε σε ένα τοπικό σταθμό και τους ζητήσαμε να κάνουμε μουσική εκπομπή κάποιες ώρες τα Σαββατοκύριακα. Μας την έδωσαν και επειδή βάζαμε ό,τι καφρίλες γουστάραμε φάγαμε πόρτα! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε, πονεμένη ιστορία. Και να γινόταν πάντως εκπομπή κάπου προσανατολισμένη σε rock και metal πχ, δε νομίζω να έλεγε και τίποτα. Το ραδιόφωνο κατα τη γνώμη μου, έχει αποκτήσει κυρίως διαφημιστικό χαρακτήρα, ειδικά όσον αφορά τη μουσική, και παίζει ότι είναι εμπορικό την εκάστοτε περίοδο. Δεν πιστεύω λοιπόν ότι κάποιος που ασχολείται πιο βαθιά με τη μουσική, ακόμα και σαν ακροατής μόνο, μπορεί να δει με ενδιαφέρον ένα τέτοιο ραδιόφωνο.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε περιμένω απ'το ράδιο να ακούσω εξεζητημένα κομμάτια.Ότι θέλω και δε το παίζει το ράδιο το έχω στα cd ή τα Mp3 μου.Κατα τ'αλλα ακούω εν λευκώ και cosmos κυρίως,δευτερευόντως best,red,rockfm,sportfm και όλα αυτά μόνο στο αμάξι στο σπίτι ακούω μόνο web radio.

Χαλαρά προτείνω www.mojoradio.gr τον οποίο είχα μάθει καθοδόν για Πάτρα αλλα εφόσον μένω Αθήνα ακούω απο ιντερνετ και www.moodyradio.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ο vrass έχει δίκιο.

Αν γινότανε πάντως κάτι,το καλύτερο για μένα θα ήταν να παίζει πολλά κομμάτια από κλασσικό rock(τα παλιά τα καλά),προς το απόγευμα να παίζει metal, πχ iron maiden και τέτοια πράγματα,προς το χαλαρό δηλαδή, και το βράδυ να αρχίσουν οι χοντρές καφρίλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως,αυτό το πρόβλημα το έχω κι εγώ κάθε φορά που κατεβαίνω Αθήνα.Λίγη δουλειά ψιλοκάνει κι o red, όμως δεν έχω ακούσει πάρα πολλές φορές για να εκφέρω άποψη.Στην Θεσσαλονίκη πάντως μπορώ να πω ότι είμαι λίγο περήφανος για το ραδιόφωνό της.Υπάρχει ο 1055 Rock(ειδικά η εκπομπή του Γαλάνη το βράδυ) ,ενώ και ο Republic 100.3 ρίχνει αρκετές ενέσεις Rock(όχι καφρίλες,κυρίως alternative) μέσα στο πρόγραμμά του.Υπάρχουν και καναδυό άλλοι,αλλά με τις μέρες τους κι αυτοί.Πάντως σίγουρα η λύση είναι το internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν κατεβαίνατε πριν κανα χρόνο Κυπαρισσία θα ακούγατε στο Κυπαρισσία FM ό,τι καφρίλα γουστάρατε......(από εμάς εννοείται...)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο αμάξι ακούω Radio Gold γιατί βάζει καλά πράματα (που επί το πλείστον ζητάνε οι ακροατές - όταν βέβαια δεν μας τα πρήζει με τις 20λεπτες διαφημήσεις για συλλογές). Έχει τύχει να ακούσω κάποια πρωινά Trooper, Rime of the ancient mariner (ναι), highway to hell, enter sandman. Τώρα π.χ. έχει ξεσκιστεί να βάζει Scorpions λόγω της συναυλίας. Απλά μπορεί τη μια να παίζει Sinatra και αμέσως μετά Hendrix.

 

Επίσης ο Rock FM έχει αρχίσει να σοβαρεύει στο κλασικό ροκ.

 

Σε άσχετες στιγμές ο σταθμός του Ν. Ηρακλείου έχει κάποιο hard-rock/metal hour. Επίσης μια φοβερή ώρα με μπλουζοροκ (ξεχωρίζει απ'την πουκαμισοτζαζ και την παντελονοποπ :D ).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι είχαμε βάλει Ηypocrisy σε κάποια φάση (κάτι από Into the abyss)....O παραγωγός του σταθμού (ήταν ένας παπάρας που έκανε εκπομπή το πρωί με σκυλάδικα και παπαριές) τα είχε παίξει...

 

 

Σε κάποια φάση μπαίνει μεσα ο ιδιοκτήτης του σταθμού και λέει: Όξω από 'δω ρε!! Μη ξαναπατήσετε εδώ μέσα...

 

Κόβουμε την εκπομπή στα ίσα και την κάνουμε ΄με ελαφρά πηδηματάκια. Δεν ξαναπεράσαμε ούτε απ 'έξω...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου