Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SUPER REVERB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ . ΕΧΩ ΕΝΑ SUPER REVERB 70's master volume. ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ SERVICE ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΑ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΦΑΣΗΣ ΣΥΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΜΠΟΥΚΟΜΑΤΑ ΜΕ ΕΝΑ SNASAMP CLASSIC TO ENA HXEIO ΣΥΝΤΟΝΙΖΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΑ ΓΚΑΖΙΑ. ΠΑΙΔΕΣ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ LIVE. PLEASE ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!

 

ΓΙΩΡΓΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μας περιγράψεις τις συνδέσεις που έχεις κάνει, δύσκολα θα σε βοηθήσουμε  ;)

 

 

Επίσης, κάνε Τροποποίηση στο ποστ σου και διόρθωσε τα κεφαλαία, απαγορεύονται  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πανικοβληθεις, κοίτα πρώτα αν είναι σωστά τα + & - (τσεκάρισμα με την μπαταριούλα εάν δεν είναι διακριτή η πολικότητα) και μετά αν τα μεγαφωνα είναι σωστά σε σειρά ή παράλληλα.

 

Με όλες τις επιφυλάξεις, πιστεύω ότι είναι δύσκολο ο μ/σ να καεί με ανάποδα τα ηχεία. Πιο πιθανό θα ήταν αν δεν είχες συνδεδεμένα καθόλου τα μεγάφωνα και δεν υπήρχε φορτίο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλε φωτο τα μεγαφωνα απο πισω να δουμε τι εχεις κανει.

 

...κι εσυ ηταν αναγκη να συνεχισεις να παιζεις αφου ειδες οτι κατι δεν παει καλα?

μου 'θελες και μπουκωματα με sansamp...

 

 

Κανονικα πρεπει ολα τα μεγαφωνα να ειναι συνδεδεμενα παραλληλα. Δηλαδη, ολα τα (+) μαζι και ολα τα (-) μαζι.

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πιθανό θα ήταν αν δεν είχες συνδεδεμένα καθόλου τα μεγάφωνα και δεν υπήρχε φορτίο.

 

τοτε σιγουρα θα ειχε καει ο OT...

 

georgev, με τον ενισχυτη ΚΛΕΙΣΤΟ και τη μπριζα βγαλμενη αποσυνδεσε το βυσμα που παει στα μεγαφωνα.

Μετα βγαλε ολα τα καλωδια απο τα μεγαφωνα και ξανασυνδεσε τα με τη λογικη οτι ολα τα (+) θα ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους και με το καλωδιο που αντιστοιχει στην ακρη του βυσματος που εβγαλες, και αντιστοιχα για τα (-) να συνδεθουν στο καλωδιο που παει στο "μακρυ" μερος του βυσματος.

 

Αν εχεις πολυμετρο θα σε βοηθησει πολυ το beeper να καταλαβεις αν τα συνδεεις σωστα.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου