Προς το περιεχόμενο

θελω τη γνωμη σας...


floyd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και πολυ καιρο με ενα φιλο εχουμε ξεκινησει ενα project το οποιο το προοριζουμε ως μουσικη για ταινιες...θα ηθελα και την δικη σας αποψη για το υλικο που εχουμε ανεβασει στο myspace. Eυχαριστω για τον χρονο σας. Το site ειναι : www.myspace.com/minimaleruptiondigitallys 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το wind ηταν αυτο που μου αρεσε περισσοτερο.

ωραιες ιδεες φιλε μου αλλα πιστευω πως πρεπει να φτιξαεις λιγο τον ηχο στα πληκτρα.

τι προγραμμα χηρισμοποιησες για την συνθεση και την παραγωγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σε ευχαριστω καταρχην για το χρονο σου, κατα δευτερον για τα πληκτρα του wind λες ή του sunrise started? στο λεω αυτο γιατι στο sunrise started οντως εχουμε ενα θεμα με το αλλο παιδι που κανει την παραγωγη, το συζηταμε δηλαδη πως κατι δε παει καλα...Δεν ξερω να σου πω δυστυχως πιο vst χρησιμοποιει, παντως απο πληκτρα εχει αυτα: http://www.thomann.de/gr/kurzweil_pc3_x.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χαρα...

 

Θα συμφωνήσω με τον opethiano και στα 2 που είπε...

 

1)Το wind μου άρεσε και εμένα περισσότερο

2)Φτιάξε λίγο τον ήχο στα πλήκτρα σου κυρίως στο 1ο τραγούδι sunrise started..Ακούγονται πολύ midiλα..Βρές κάτι όχι τόσο ξερό και απλό και λίγο πιο προσιτό ήχο σε πιάνο..

 

Όπως τα άκουγα μπορώ να πώ ότι ήταν ωραίες ιδέες..Πιστεύω όμως πως θα ήταν καλύτερα να έπαιζες και με Fx..π.χ.βάλε reverb , delay όπως και όπου νομίζεις..Καλό θα ήταν σε κάποια σημεία να παίξεις και με τα pan όσο αφορά τα θεματάκια της κιθάρας..Βάλε Left pan και βάλε reverb..Θα δείς που θα αλλάξει..Κάτι ακόμα ,βάλε και άλλους ήχους στα τύμπανα π.χ. πιό minimal και ηλεκτρονικους όχι τοσο real και Fx...

'' Experimentation Connecting Musicians... ''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου