Προς το περιεχόμενο

Πρωινη funkoσυνθεσουλα


kguitar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα σε ολους,

το πρωι πανω στο τζαμαρισμα βγηκανε και κατι μελωδιες, τα ψιλοσουλουπωσα και προεκυψε το ακολουθο κομματι. Kαλη ακροαση και περιμενω feedback!!!

 

(Tο φιναλε δεν προλαβα να το κανω fade out, καθως επισης λειπει και λιγο mastering αν μπορω να το πω ετσι με τις γνωσεις μου)

 

www.box.net/shared/c3as989mt6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ροκομπαλαντοφάνκ κάνει λιγο αλλα ειναι μια χαρα.Λιγο στο σολο σου εχεις τζαζοστοιχεια που ειναι εκτος χρονου αλλα συνέχεια κ φαινεται καπως.

 

Παντως ειναι καλη φαση για τζαμαρισμοκόμματο.Θα γουσταρα να ειμαι και γω εκει κοντα στο τζαμ σιγουρα να ριξω μια πεννια.Περιμένω κιάλλα απο σενα σε πιο καθαρο τζαζ

 

Τι φεντεροειδες οργανάκι ακούμε?Επισης το πολυεφέ πιο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τύπμπανα, πολύ ωραίο μπάσο, και πολύ ωραία ρυθμική κιθάρα...

Στη σόλο κιθάρα, ενώ μου άρεσαν αυτά που έπαιξες, δεν με ξετρέλανε ο ήχος σου, αλλά that's your choice! ;)

 

Επίσης, έχει groove, αλλά ίσως θα προτιμούσα κάποια άλλη αλλαγή στις αρμονίες  (και αυτό υποκειμενικό είναι, όμως)...

 

Σε γενικές γραμμές, πολύ καλό! Well done! 8)

 

Πες μας και με τι κιθάρες και μπάσα το έγραψες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για τις απαντησεις παιδια.

 

Tο φεντερακι που ακουγεται ειναι ενα bacchus universe και το μπασο ενα φθηνο cort.

Hχογραφησα τον VHT super thirty με ενα πυκνωτικο πουρακι της lineaudio ενω τα πεταλια που χρησιμοποιηθηκαν

ειναι το varidrive και το dls echo tap. To μπασο καρφι στην προενισχυση (χρησιμοποιω σαν προενισχυση της audiophile 24/96

το TC 01 της SM Pro Audio). Thanks again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χριστο δεν ξερω απ αυτα αλλα για το ειδος της μουσικης αυτης ειναι σαν να το γραψες με το παπουkorg το θκόμ.(παπουkorg=korg ax10g)

 

Οχι οτι πρεπει να παρεις αναλογικά απλα μου φανηκε το ψηφιακο του ηχου.Μια χαρα ειναι το θεμα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσαν πολυ καποια melodic minor και καποια dorian περασματα(αφου και το backing tracκ ειναι dorian λογικο!) καθως και το βασικο θεμα και η μπασογραμμη.Στα αρνητικα,η ρυθμικη ειναι ολη εκτος χρονου.Μηπως τη μετεφερες καταλαθος μερικα ms,γιατι ακουγεται σε καποια σημεια μερικα ms νωριτερα απ οτι θα επρεπε να ειναι?Επισης πολλα bends στοναρουν,και θα πρεπει να βελτιωσεις το βιμπρατο σου κατ εμε.Αν θες να το κανεις πιο jazzy θα πρεπει να το κανεις πιο αργο και smooth,αν θες να το κανεις πιο ροκ θα πρεπει να το κανεις πιο ανοιχτο.Παντως το τελικο αποτελεσμα σε μια πιο "ελευθερη'' ακροαση,ειναι σχετικα καλο για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι δεν γκρουβάρει!!

Τα ρυθμικά παιξίματα που έχεις κάνει απο άποψη χρόνου είναι στο περίπου...

 

Η δεν άκουγες καλά λόγω latency ή σε δυσκόλεψε το γεγονός οτι το τέμπο που διάλεξες έχει swing feel.

 

Αν το εξαιρέσουμε αυτό (όσο μπορούμε να το εξαιρέσουμε βέβαια απο την στιγμή που ένα τέτοιο κομμάτι καταρχήν στο groove βασίζεται...) θα έλεγα οτι σολιστικά τουλάχιστον είχες κάποιες στιγμές που μου άρεσαν αρκετά!!.. ;)

 

....και όλη η ιδέα  σαν σύνολο ήταν καλή επίσης ,απλά η εκτέλεση την έκανε να χάσει λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου