Προς το περιεχόμενο

La Grange, Highway To Hell, Voodoo Chile (slight return)


playloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλός ο Τάκης, δε λέω, αλλά για τον καμεραμαν κανείς δεν έχει να σχολιάσει ρε???

Τέτοιο σταθερό χέρι μετά από τόσο ουϊσκι δεν υπάρχει λέμε.

Τάκ σύντομα θα χω και το άλλο κασετόνι, το καλό!!

Θα στο στείλω επίσης να το μοντάρεις (κάηκε το PC στο σπίτι, είμαι για αγορές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο χω πει. Μην του βαζεις ολη μερα να παιζει την αφεντομουτσουναρα μου. Τι να σου κανει? Μηχανημα ειναι κι αυτο, δεν αντεξε....

καλημερα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο αμα ερθω ροδο σιγουρα θα ερθω να σας δω!  ;D

ρε σ μαν μου φαινετε οτι εσυ τραγουδας καλυτερα απο τον μπασσιστα σας...

στο Voodoo παντως εχεις πιασει Marino feel! ( στην φωνη)

ιδικα εκει στο 2:38 παιζεις κ εκεινο το Lick του!  :P

αλλα ρε σ πειτε τον drummer να ακουσει λιγο το κοματι(απο woodstock) γιατι το παιζει πολυ βαρετα... Λιγο Mitch mitchel θελει μεσα....

κ αυτα τα ποτ πουρι Hendrix που εχεις στο τελος απο μενα ρε τα κλεψες? χαχαχα

 

το επομενο με πολυ αγαπη απο μενα για σενα! :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε blues κι αναρωτιομουν, "Ποτε θα απαντησει αυτο το παιδι?". Ο drummer ειναι λιγο... low profile και αυτο μας κανει την ζωη ΠΟΛΥ πιο ευκολη, αλλα για το συγκεκριμενο εχεις δικιο, θα μπορουσε να ...ανοιχτει περισσοτερο. Τα ποτ πουρι στα εκλεψα ενα βραδυ που σε ....ονειρευτηκα, αφου δεν σε εχω δει να παιζεις :). Marino and dry bread αν και η εκτελεση πιο πολυ σε Stevie μου φερνει. Αλλα οντως το λικ ΕΙΝΑΙ Marino, οπως και η επιλογη του ηχου με chorus. Αλλα τον Marino δεν θυμαμαι να τον εχω ακουσει να το παιζει αυτο το κομματι ρε γμτ.

Παντως τωρα που το ξαναβλεπω πιστευω οτι η μεγαλυτερη μαγκια που κανω στο voodoo ειναι οτι το παιζω ΧΩΡΙΣ ΤΡΕΜΟΛΟ, πραγμα που για το συγκεκριμενο κομματι ειναι τοσο απαραιτητο για μερικους οσο το wah.

Τριγγα τενκ γιο σο βερι ματς

 

Blues τα σπας κι εσυ στο voodoo

 

PS. Ρε θυμιστε μου, η μελωδιουλα που παιζω στο 4:20 2 φορες απο ΠΟΙΟ κομματι ειναι? ΕΙναι ΣΙΓΟΥΡΑ κατι και ΑΝ δεν απατωμαι ειναι η Mountain, η Grand Funk Railroad. Δε θυμαμαι ρε γαμωτο ακομα και σημερα. Ρε τι ξθαβει στο μυαλο του ανθρωπου με την βοηθεια του Ιακωβου Δανιηλ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o marino το επαιζε Live απλος δεν το εχω βρει(ακομα)

οσο για το Drummer καμια φορα βοηθαει να ειναι "Low profile" ξερεις που πατας αλλα voodoo Chile χωρις σαπιο βρωμικο ψιλο εκτος χρονου Break δεν λεει χαχαχαχα

το βραδυ που με βλεπεις στο υπνο σου τι αλλο κανω? χαχα

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε playloud ! Εισαι must αγορι μου για οποιον βρεθει στη Ροδο . Η malmsteenια πριν το ρεφραιν στο highway ... δεν αντεξες ε ?  ;) Ωραιος και παλι ! keep on rocking !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου