Προς το περιεχόμενο

Ξέρεις απο Logic????


Aiolos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη αφηνω οριστικα το Cubase εχω αρχισει και ψαχνω το Logic. Αντιμετοπιζω λοιπον ενα ακατανόητο προβλημα : Οταν θέλω με την κόλα να κολησω καποια audio tracks τοτε αφου μου λεει οτι θα δημιουργισει ενα καινουργιο WAV και αφου του πω να το κανει μου βγαζει το μυνημα:

(Memory full Result Code = -108)

Εχω 2 GB RAM αν βγαλω το 1 gb και μεινει το PC με ενα τοτε δουλευει κανονικα. Κανονικα δουλευει επισεισ στο Laptop ( 1GB ram) και σε ενα παλιο PC (768 MB ram) :x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κορυφη το logic αλλα μας χαιρετισε εμας τους pc-users φιλε,αυτο δουλευω ακομη αλλα οχι για πολυ,εφοσον εισαι ακομη στην αρχη με αυτο,αστο,πηγαινε σε αλλο.σε λιγο διαστημα δεν θα μπορεις να κανεις πολλα πλεον με το logic.η emagic πουληθηκε στην mac και πλεον μονο σε mac θα βγαινει το εν λογο προγραμα.ναι μου τρεχουν τα σαλια για το logic 6 αλλα θα ζησω μακρια του......

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση , ποια version έχεις ? Προς το παρόν κάνε το εξής ( είναι ακριβώς το ίδιο) . Επίλεξε τα audio tracks / parts που θέλεις να ενώσεις .Πήγαινε στο pull down menu Audio , διάλεξε Digital audio mixdown . Θα σε ρωτήσει αν το νέο track θέλεις να είναι Mono ή Stereo. Διαλέγεις και αυτό ήταν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκδοση που εχω ειναι η 5.5.1.

Dither το εκανα αυτο που προτεινες και η συμπεριφορα ειναι ακριβως ηι ιδια: memory full Result Code = - 108

Το εντυπωσιακο ειναι οτι λειτουργει αψογα με 1 GB ram kai oxi με 2.

Η συγκεκριμενη λειτουργια ειναι απο τις πιο συνηθισμενες (ψαλιδισμα κολημα)

Υποψιν το PC δουλευει μονο 1 δισκο μια GeForce FX 5600 , Multiface και ειναι σε δυκτιο με το Laptop και ενα NAS server.

Εκανα φορματ με το Logic μονο του αλλα μια απο τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις πρόβλημα με τη μνήμη; Αν βγάλεις την πρώτη, αυτή που αφήνεις όταν τον κάνεις με 1GΒ ram, και βάλεις την 2η τότε παίζει; Μόνο το logic δεν δουλεύει καλά με 2 ή έχεις παρατηρήσει και άλλα μικροπροβληματάκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Aiolos

Η συμπεριφορά αυτή είναι πράγματι παράξενη και μια πρώτη άποψη είναι αυτή του Alsofocus,οτι δηλαδή μια απο τις δυο μνήμες που εχεις ενδέχεται να μην είναι συμβατή με την αλλη. Εγω σαν χρήστης του Logic εδώ και δυο χρόνια δεν εχω δει παρόμοιο προβλημα με 512 ram που εχω. Αν δοκιμάσεις να αλλάξεις τις μνήμες σου και το προβλημα δεν λυθεί, τοτε ο whiteNoise εχει δίκιο. Το Logic σταμάτησε πλεον να βγαίνει για PC. Οι νέες εκδόσεις που είναι κυριολεκτικά "άπαιχτες" βγαίνουν μόνο για Mac. Τελευταία εκδοση για PC που εγώ ξέρω,είναι η 5.5.3. Δυστυχώς,όλοι εμείς που μάθαμε το Logic,είμαστε αναγκασμένοι να "πάμε για άλλα". Δική μου πρόταση: το Nuendo της Steinberg (κλαψ,λυγμ).

Αντίο λοιπόν κορυφαίο Logic (μέχρι να μας κάτσει το...Λότο και να πάρουμε Mac!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(μέχρι να μας κάτσει το...Λότο και να πάρουμε Mac!)

 

Ποτέεεεεεε ! Σταθείτε στο ύψος σας παλικάρια μου. Θα πάμε ξανά στο logic ο όταν το Logic ξανάέρθει σε εμάς … Δηλαδή όταν το OSX βγει για PC ή όταν το Logic βγει για Linux. :twisted:

 

P.S.. don’t hold your breath ! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα τις δοκιμες με τις μνημες αλλα δεν αλαξε τιποτα. Προσπαθω να βρω καμια αλλη εκδοση του Logic μηπως και συμβαινει κατι με αυτο που εχω. Ποιος ξερει μπορει και να φταιει η OXYGEN. Εμαθα παντως οτι και η εκδοση 7 δεσμευει 2 GB απο τα 8 GB που μπορει να εχει enas MAC. Και επιδη δεν μπορω να περιμενω τα Unix λεω να κατηφορισω κατα την Apple χρεωμενος με 6000 ευρω επιπλεον :cry: Παντως Ευχαριστω για το ενδιαφερον Ναστε καλα και καλη μουσικοχρονια περισσοτερη ασχολια με την οποια audio εφαρμογη σας και λιγοτερο με την Microsoft:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου