Προς το περιεχόμενο

Delivery ωρα 0 Βοηθεια.


newmind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα κιθαρα απ'το ebay (πληρωσα μεσω paypal).

Κιθαρα δεν ελαβα, στα χρονικα πλαισια του πωλητη, οποτε του ζητησα το parcel number και ιδου η εκπληξη.

Η εταιρια (ACS) διχως να με ειδοποιησει ουτε καν να μου τηλεφωνησει απο την πρωτη μερα με δηλωσε ΑΓΝΩΣΤΟ!!!

Το σπιτι μου απ'το καταστημα της ACS απεχει 30 μετρα ΑΚΡΙΒΩΣ και κατοικω εδω 11 χρονια κι ομως δεν με βρηκαν με δηλωσαν ΑΓΝΩΣΤΟ κι επεστρεψαν την κιθαρα στον πωλητη.

Τι να κανω;

 

ΥΓ. Εμαθα εκ των υστερων οτι το συγκεκριμενο καταστημα της εν λογω εταιριας στη Θεσσαλονικη ακολουθει περιεργη πολιτικη στο delivery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κατ αρχην λιγο πιο ακριβεις πληροφοριες θα βοηθουσαν. Η Δ/νση του παραληπτη που σημειωσαν πανω στο δεμα ηταν η σωστη?Ποτε εσταλη το δεμα και ποτε το αναζητησες?

Το καταστημα αγορας ειναι στην Ελλαδα (Θεσσαλονικη?) Επισης ετσι που τα γραφεις δεν μπορω να καταλαβω αν το δεμα εσταλη απο εξωτερικο η απο Ελλαδα, απο ιδιωτη η απο καταστημα.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διευθυνση ηταν ολοσωστη.

Αναζητησα το δεμα οταν περασε το χρονικο διαστημα που μου ειχε πει ο πωλητης (Γερμανικο ebay μαγαζι ή ιδιωτης δεν ξερω).

Ο πωλητης με διαβεβειωσε οτι το ειχε στειλει. Μετα απο μερικες μερες μου ζητησε (ο πωλητης) ξανα την διεθυνση και το τηλεφωνο μου για να το δωσει στη GLS Germany (βλεπεις η εδω ACS με κηρυξε αγνωστο Χ) ξαναδωσα λοιπον τα πληρη στοιχεια.

Πριν τελειωσουν ολα αυτα που προανεφερα η ACS ειχε ηδη βαλει την κιθαρα στο δρομο της επιστροφης.

Κατ' αρχην μου ειπαν (ACS) οτι η κιθαρα ηταν στις αποθηκες καπου στα περιχωρα της Θεσ/νικης κι οτι θα μου την παρεδιδαν. Την αλλη μερα μου ειπαν οτι ηδη παραδοθηκε πισω στην GLS αλλα παλι να μην ανισυχω γιατι θα κανονιζαν να επιστραφη.

Τελικα επιστραφηκε στον πωλητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος! Βασικά ρώτα τους τι μπορούν να κάνουν ΟΙ ΙΔΙΟΙ με τη γερμανική εταιρία, ώστε εσύ και ο πωλητής να μη μπλεχτείτε. Μη χάσετε χρόνο, ούτε και χρήμα.....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mενελαε, η ACS λεει να πιεσω τον Γερμανο να πιεσει την GLS για να ξαναστειλει χωρις εξοδα αποστολης το δεμα ,κι ολα αυτα για την δικη τους ............α!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, έτσι όπως τα λες, είναι αποκλειστικά ευθύνη της ACS. Να βγάλουν άκρη. Είχα κι εγώ παλιά προβλήματα με αυτούς. Μην τους αφήσεις σε χλωρό κλαρί.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη κιόλας, αλλά ψάχνουνε για μα..κες; Δηλαδή θα μπείτε σε τρέξιμο δυο άνθρωποι που δε φταίτε σε τίποτα, και θα πάει ο άλλος ο άνθρωπος να πει στη γερμανική εταιρία, "ΣΤΕΙΛ'ΤΟ ΠΙΣΩ ΤΣΑΜΠΑ" και αυτοί θα είναι άνετοι;;; Δεν τους είπες καμιά παναγία;; Κοίτα, προφανώς αν δε γίνεται αλλιώς.... αλλά προσωπικά ΧΑΛΑΡΑ θα τους τα έψελνα άσχημα απαιτώντας να κανονίσουν ΑΜΕΣΑ να διορθώσουν την ηλιθιότητα που κάνανε, και θα επέμενα κιόλας!!! Πες τους "εσείς κάνατε λάθος, κανονίστε να έχω την κιθάρα πίσω και γρήγορα". Εγώ αυτό θα έκανα, και ντάξει, άμα σε γράψουνε στεγνά, κάνε αυτό που θα σου πούνε. Πίεσέ τους και λίγο όμως. Δηλαδή όχι "λίγο". ΠΟΛΥ!!! Και πες μας τι έγινε τελικά! Καλό κουράγιο! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην οικοδομή σου το όνομα σου δεν υπάρχει κάτω? Δεν άφησαν κανένα ειδοποιητήριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου