Προς το περιεχόμενο

Jackson C20 Concert


Nognir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμένο μπάσο για hard rock/metal και ενίοτε λίγο blues λέει παίδες; Έχω βρει καινούργιο εδώ στα 450Ε και μεταχειρισμένo σε άριστη κατάσταση (εκτός από χορδές - έπαιξα και τσέκαρα) στα 350Ε. Λέει σαν μπάσο γι'αυτά που παίζω ή να περιμένω το Ibanez ICB300EX;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, δυστυχώς δεν ξέρω πολλά για το συγκεκριμένο μπάσο - το είχα πιάσει στα χέρια μου μόνο για 10 λεπτά. Πάντως θυμάμαι ότι δεν μου κανε κ φοβερή εντύπωση για αυτά τα λεφτά. Εγώ παίζω κιθάρα και ήθελα ενα απλο μπασο για ηχογραφησεις, εξασκηση κτλ. Τελος παντων κατεληξα να παρω στα λεφτα που λες (350) αυτο εδω http://www.bill-lewington.com/Dean/basses/edge_q4_bartolini.htm και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Bartolini pickups, active bass-treble eq, quilt maple, walnut και ολα αυτα στην τιμη του μεταχειρισμενου Jaclson. Βεβαια το βρηκα σε αυτα τα λ7 στο ebay οταν εκλεινε ενα μαγαζι και τα πουλαγε ολα χαμηλα. Αλλα επειδη το μπασο δεν ειναι τοσο διαδεδομενο οσο η κιθαρα, σιγουρα μπορεις να βρεις τετοιες ευκαιριες. Κατα τη γνωμη μου δλδ δν πολυαξιζει το συγκεκριμενο μπασο αυτα τα χρηματα - ποσο μαλλον μεταχειρισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου