Προς το περιεχόμενο

Για το Κατάστημα thomann.de


Νickrnr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν περίμενα κατι καλύτερο απο Έλληνα μουσικοπωλητή.Πάντως υπάρχουν κ εξαιρέσεις,εγω οταν ψαχνόμουν για ενισχυτή είχα παρει προσφορές κ απο δικά μας μαγαζιά,ένας μου είπε στα ισα φίλε αγόρασε απο thomann γιατι σε αυτο τον ενισχυτή αν κ τον φέρνω κ εγώ δεν μπορώ να ανταγωνιστώ την τιμή του,οτι άλλο θες εδω είμαι....(όλοι οι αλλοι βεβαια περίμεναν να βγάλουν το μηνιάτικο απο εναν ενισχυτή με διαφορές που είχαν αγγίξει κ τα 500+ ευρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλύτερα να κλειδωθεί το παρόν θέμα, άλλωστε τα όποια συμπεράσματα έχουν ήδη βγει.

Αν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι επιθυμούν να το τραβήξουν και άλλο, υπάρχουν και τα δικαστήρια.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να κλειδωθεί το παρόν θέμα, άλλωστε τα όποια συμπεράσματα έχουν ήδη βγει.

Αν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι επιθυμούν να το τραβήξουν και άλλο, υπάρχουν και τα δικαστήρια.

 

+1

 

Ο,τιδήποτε και να γράψουμε στην παρούσα στιγμή θα είναι εικασίες ή -ουσιαστικά- off topic... Νομίζω ότι έχει παρουσιαστεί πλήρως το θέμα και έχει εξαντληθεί.

 

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω ακουση οτι κ καλα τα προιοντα που φερνει ο thomann ειναι 3ης διαλογης (oρισμενα βεβεα κ ποιο πολυ οι gibson) για αυτο ειναι κ τοσο φθηνα. Αυτο το σηζητησα με εναν πωλητη σε γνωστο κατ/μα στη θεσσαλονικη για μια κιθαρα που την εδινε 700 ενω στο thomann ειχε 570. Τι λετε?Παιζη τιποτα τετοιο? ???

 

μ@λ@κιες να βγαλει το ψωμι του ξεστομισε το παληκαρι,φιλε εχω παρει και gibson Και ενα σωρο μαρκες απο πεταλια και οτι μπορει να φανταστει ο νου σου και δεν παιζει κατι τετοιο..ενταξει χοντρο αυτο που ειπε και γενικα παραπλανηση αισχρη..

 

και κατι τελευταιο μιας και μου το θυμησατε,σε γνωστο μαγαζι της Αθηνας λοιπον ειχα ακουσει σχεδον την ιδια πατατα,

ακουγωντας ατακες : ''ναι ρε φιλε thomman Οκ αλλα δεν ξερεις τι θα σου βαλει μεσα'',''εγω δεν ρισκαρω τοσα πολλα λεφτα για οργανο να παρω απο e-shop'',''παρτο απο μενα να εισαι σιγουρος'','' παιζει να ναι μουφα ''κλπ. ,με ολη αυτη την διαδηκασια ηθελε λιγο πολυ να σκασω παραπανω 200+ ευρω στην τσεπη του απ'οτι στο thomann,φυσικα και δεν ψωνισα απο τον εν λογω γιατι ειπε και αλλες μουφες οπως ειπε οτι θα το σεταρει τσαμπα ενω μια gisbon πχ ειναι ηδη setaρισμενη απο ελεγχο οποτε δεν χρειαζοταν κατι τετοιο..anyway τα βλαχικα ελληνικα κολπα του Marketing....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι νομίζω ότι το copy paste email με έναν άνθρωπο που εργάζεται σε ένα μαγαζί και να βγαίνει φόρα παρτίδα σε forum που διαβάζεται ελεύθερα από guests δεν είναι και ότι καλύτερο, ασχέτως θέματος..

 

1) Έβαλα το email, χωρίς να κρύψω ούτε το όνομά μου, ούτε το customer ID μου. Αυτό σημαίνει ότι αν θεωρηθεί μεμπτή η κίνησή μου (το να δημοσιοποιήσω δηλ το email) από την εταιρεία, τότε μπορούν κάλιστα να επικοινωνήσουν ή να λάβουν δικαστικά μέτρα εναντίον μου.

 

2) Δεν θεωρώ ότι συκοφαντώ ή ότι εν πάσει περιπτώσει (όπως είπε και ο φίλτατος ταυρομάχος) αποκαλύπτω κάποια επτασφράγιστα μυστικά του Thomann. Ίσα ίσα, που θεωρώ ότι μια τέτοια ερώτηση-απάντηση απαιτείται να μπει και στο FAQ του site τους.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι ο elavd παραβίασε κάποιο απόρρητο, ούτε ότι εξέθεσε τον Αγγελόπουλο. Ίσα ίσα διευκρίνισε κάποιες ασάφειες που υπάρχουν γι' αυτά τα θέματα στα sites των εν λόγω καταστημάτων.

 

...ενω μια gisbon πχ ειναι ηδη setaρισμενη απο ελεγχο οποτε δεν χρειαζοταν κατι τετοιο...

I beg your pardon? ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I beg your pardon? ::)

 

τι δεν καταλαβες?μια gibson sg που αγορασα απο Intonation nut υψος χορδων buzzing ηταν σεταρισμενα ηδη το pre pack checklist εννοω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δεν καταλαβες?μια gibson sg που αγορασα απο Intonation nut υψος χορδων buzzing ηταν σεταρισμενα ηδη το pre pack checklist εννοω...

Το ότι εσύ έτυχε να παραλάβεις την κιθάρα σου σεταρισμένη δε σημαίνει ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις. Και για να εξηγούμαι: το pre-pack checklist πράγματι υπάρχει στις Gibson, αλλά είναι επίσης γεγονός ότι πολλές Gibson περνούν (δεν ξέρω ακριβώς για ποιό λόγο) αρκετό καιρό σε αποθήκες μέχρι να φτάσουν στο retailer ή στον πελάτη, οπότε και "ξεσετάρονται" είτε λόγω χαμηλής τάσης χορδών είτε λόγω θερμοκρασίας / υγρασίας. Για παράδειγμα, μία Gibson που αγόρασα εγώ είχε το checklist συμπληρωμένο, αλλά λόγω του εξαμήνου που πέρασε από την κατασκευή της μέχρι να φτάσει στα χέρια μου την παρέλαβα ΕΝΤΕΛΩΣ ασετάριστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δεν καταλαβες?μια gibson sg που αγορασα απο Intonation nut υψος χορδων buzzing ηταν σεταρισμενα ηδη το pre pack checklist εννοω...

 

Συμφωνώ με τον spy, έτσι ακριβώς είναι. Δύσκολα θα φτάσει μια κιθάρα στα χέρια σου άριστα σεταρισμένη αν έχει κάνει το γύρο του πλανήτη.

 

Το καλοκαίρι πήγα για ένα live σε νησί, και το τέλεια σεταρισμένο καμάρι μου είχε αρχίσει να χάνει τη μπάλα όταν δοκίμασα να παίξω στο ξενοδοχείο. Ευτυχώς είχα μαζί μου (όπως πάντα) το σετ πρώτων βοηθειών.

 

Γενικά δεν πρέπει να δίνουμε και τόσο βάρος στο τέλειο setup όταν παίρνουμε κιθάρες μέσω ταχυδρομείου. Μ'αυτό δεν εννοώ βέβαια ότι το nut δεν θα πρέπει να είναι σωστά κομμένο (για παράδειγμα), αλλά την κατάσταση της βέργας, το intonation κλπ που οφείλει κάποιος να ξέρει να κάνει μόνος του.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου