Προς το περιεχόμενο

wilkinson vs-100 tremolo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα wilkinson vs-100 2point tremolo στην  LTD μου και μετα απο 2 σεταρισματα και σκαλησμα μπολικο μετα απο ενα καλο τραβηγμα ή μολις λιγο κουνησω το τρεμολο σε οποια κατευθηνση κατευθειαν οι σολ,σι,μι χανουν και κοντευω να παθω νευρικο κλονησμο!!!!!! >:(

 

αλλαξα nut σε γραφιτη και τα κλιδεια ειναι spergell locking

 

αντιθετος ενα 6βιδο wilkinson που εβαλα στην partcaster μου δεν εχει απολητος κανενα προβλημα  ;D

 

να πω οτι το υψος και η ροπη του ειναι σε σωστη αναλογια με το σωμα και το μανικι

 

αν καποιος εχει το γιατρικο παρακαλω ας μου το πει  ??? 

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα δεν ειναι καλα κομενο το Nut!

εσυ ποσο καιρο παιζεις με τρεμολο?

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεν έχεις παρατηρήσει να σκαλώνει το τρέμολο σε κάποια θέση, τότε σίγουρα είναι από το nut όπως λέει ο φίλος bluezlick. Σου το κάνει και μετά από κάποιο ακραίο bend σ'αυτές τις χορδές?

 

Αλλιώς μπορεί να υπάρχει κάποιο θέμα είτε με τα posts του τρέμολο είτε με τα ελατήρια. Καλού κακού, κάνε έναν κόπο και λίπανε τα posts και τα σημεία που πιάνουν τα ελατήρια πάνω στο claw. Επίσης βεβαιώσου ότι τα βαγονάκια του τρέμολο δεν κουνιούνται.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δε σκαλωνει καπου

 

1  χρονο εχω το οργανο

 

ναι,μετα απο ακραιο bend παλυ χανει

 

αλλα ρε παιδια οταν την πηρα ειχαι πλαστικο nut και παλυ το εκανε!!!!

γιαυτο αλλαξα και εβαλα το γραφιτη

λετε να το εκοψε λαθος ο μαστορας και να εχω τετοιο προβλημα?

παρατηροντας τις χορδες οταν κουναω το τρεμολο περνανε απο το nut. δηλ εχουν επαναφορα χορις να σκαλονουν μεσα.

 

οφηλω να πω οτι ψιλο πηραξαξα απο κατω τις σουστες και λιγο σαν να ηρθε αλλα οχι σε φαση να το εμπιστευθεις για ακραιο bend κτλ

 

ηληκρινα εχω flashαρει  :o :o :o >:( >:( >:( >:(

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε ελαχιστο γρασο στα αυλακια του nut ;)

 

Σωστό.  ;)

 

Επίσης, φαντάζομαι περνάς σωστά τις χορδές στα locking tuners, ναι? Δηλαδή ΔΕΝ κάνουν ολόκληρη στροφή γύρω από τα posts οι χορδές?

 

Βάλε άλλα 1-2 ελατήρια πίσω, ρύθμισέ το τελείως πίσω το τρέμολο (να ακουμπάει στο σώμα) και δοκίμασε πάλι με bends. Αν συνεχίζει να στο κάνει είναι nut ή κλειδιά (απίθανο).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου