Προς το περιεχόμενο

distortion? ποιο?


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να μου προτεινεται ενα καλο distortion (boss h digitech) τωρα εχω το metalzone αλλα απο οτι ειδα εδω μεσα πολλοι το κραζουν..............!!!!!!! εχω ολα τα πεταλακια που χρειαζομαι

1,bad monkey

2,digidelay

3,boss ch-1

4,metalzone

και για ενυσχητη εχω τον μικρο blackheart 5w

κυριως προσπαθω να παιζω μεταλ και λιγο κλασικο ροκ.

 

2ερωτηση..... υπαρχει καποια σωστη σειρα να συνδεσω τα πεταλακια ή οπως και να τα βαλω ειναι το ιδιο.

3ερωτηση......πως μπορω να δωσω περισσοτερο boost sto distortion me to bad monkey.

λετε να παρω ενα eq να μπορω να πειραζω τον ηχο μου?

Για αλλη μια φορα σας ευχαριστω για την υπομονη σας,θελουμε βοηθεια εμεις οι νεοι (κιθαριστικα).

παντως σε ξενα site λενε καλα λογια για το metalzone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) δεν υπάρχει σωστό ή λάθος στη σειρα που βάζεις τα πετάλια σου κάνεις ότι σου κατέβει για να φτιάξεις τον προσωπικό σου ήχο

 

2) μην αλλάξεις το metalzone αν εσένα σε καλύπτει μόνο και μόνο επειδή δεν αρέσει στους άλλους

 

3) δεν boostάρεις το πετάλι αλλά τον ενισχυτή και αν έχεις το metalzone δεν χρειάζεσαι περισσότερο gain

 

4) αν θες να αλλάξεις distortion πάρε το metal muff ή micro metal muff που είναι σε normal τιμή και έχει καλή ποιότητα

 

5) το eq είναι κατά την άποψη μου το καλύτερο booster γιατί υπεροδηγείς μέσω output τη λάμπα, ένα αξιοπρεπές eq είναι της boss

που πέρα από τις συχνότητες έχει και ένταση οπότε μπορείς να boostάρεις χωρίς να αλλάξει ο ήχος σου

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να μου προτεινεται ενα καλο distortion (boss h digitech) τωρα εχω το metalzone αλλα απο οτι ειδα εδω μεσα πολλοι το κραζουν..............!!!!!!! εχω ολα τα πεταλακια που χρειαζομαι

1,bad monkey

2,digidelay

3,boss ch-1

4,metalzone

και για ενυσχητη εχω τον μικρο blackheart 5w

κυριως προσπαθω να παιζω μεταλ και λιγο κλασικο ροκ.

 

2ερωτηση..... υπαρχει καποια σωστη σειρα να συνδεσω τα πεταλακια ή οπως και να τα βαλω ειναι το ιδιο.

3ερωτηση......πως μπορω να δωσω περισσοτερο boost sto distortion me to bad monkey.

λετε να παρω ενα eq να μπορω να πειραζω τον ηχο μου?

Για αλλη μια φορα σας ευχαριστω για την υπομονη σας,θελουμε βοηθεια εμεις οι νεοι (κιθαριστικα).

παντως σε ξενα site λενε καλα λογια για το metalzone.

 

1. Τo DS-1 ίσως, το Hot Head επίσης ... δύσκολες οι αποφάσεις γιατί τα γούστα διαφέρουν. Λένε ότι η καινούργια σειρά της Digitech τα hardwire είναι πολύ καλά ... πρεπει να πας να ακούσεις νομίζω.

 

2. GUITAR > BadMonkey > Metal Zone > Chorus > Delay > AMP

 

3. Με την παραπάνω σειρά, βάλε το gain στο BM στις 9 η ώρα, ή και λιγότερο, και ανέβασε το level.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ακομη καλή περίπτωση(ως κάτοχος του) είναι το boss od-20 drive zone το οποίο είναι πολυεφφέ overdrive...έχει πάρα πολές και αξιόπιστες επιλογές...Σε πολλά παιξίματά μου έχει αντικαταστήσει το bad monkey που έχω...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια πολυ φτηνα καινουρια πεταλακια, υποτιθεται καλου value for money, ειναι τα danelectro

το προηγουμενο guitarist τα αξιολογει πολυ θετικά αλλα δεν ξερω αν αυτο σημαινει τιποτα.

Δυστυχως δεν τα εχω ακουσει

 

 

το πιο θεικο review για αυτα, ειναι με διαφορα αυτο

(μην το δειτε αν περιμενετε κατι σοβαρο ή αν εχετε προβληματα υγειας) :D  :D  :D --->

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος άντεξε ως το τέλος το θεικό αυτό κλιπ, αξίζει να παρατηρήσει τις "βαθμολογίες" που βάζει ο μπόμπιρας. ΝΑΙ, τώρα καταλάβατε πως λειτουργούν τα users reviews στο harmony central!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις οδηγιες σας.μαλλον δεν θα το αλλαξω τελικα το mz γιατι μου αρεσει.

λοιπον εχω  ακομα 2 θεσεις στο pedal board h mia einai to eq(to behringer poy einai ftino lete na einaι kalo?)

ποιο λετε να ειναι το τελευταιο πεταλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου