Προς το περιεχόμενο

Απορία για korg m3


gender

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια απορία:

η korg βγάζει πλέον την αναβαθμισμένη έκδοση του m3...το m3 χpanded

κι εννοώ έτοιμο xpanded από το κουτί του όχι αναβάθμιση με usb από το ιντερνετ, πλέον.

Η απορία είναι....... πως η korg κάνει μια αναβάθμιση στο software του m3 και για να παίξεις τους νέους ήχους κλπ της αναβάθμιση υποχρεώνεσαι να βάλεις το χέρι στην τσέπη για την exb 256 παράλληλη αναβάθμιση στη μνήμη?

Μήπως έγινε super foul εδώ από μια εταιρία με παράδοση κατά τάλλα στα synth/workstations? 'η εγώ είμαι που κάτι δεν κατάλαβα?

φιλικά

gender

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες κάτι καλά φίλε μου. Η EXB-256 είναι επέκταση για sampling, όχι για ROM. Όλα τα M3 μπορούν να δεχτούν το update με τους νέους ήχους απ' όσο ξέρω και μάλιστα δωρεάν.

 

Κάνε μια βόλτα από το site της Korg, θυμάμαι ότι αναφέρει τα πάντα για το θέμα. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx...άρα όλοι οι νέοι ήχοι παίζουν τελικα ε?

ΤΕΛΕΙΑ....

χριστούγεννα.......έρχονται... ;D

 

Νομίζω ότι για να τους φορτώσεις όλους ταυτόχρονα και να μην περιμένεις να φορτωθούν τα samples χρειάζεται η EXB-256. Κανονικά μπορεί να φορτώσει ένα σετ ήχου. Το είδα στο Bon Studio και η αλήθεια είναι ότι ήθελε 2-3 λεπτά για να ξεκινήσει μέχρι να φορτώσει τα samples.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου