Προς το περιεχόμενο

Παμε για ενισχυτακο?


Mean

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Σπύρο, βγαίνει και σε combo αυτός:

 

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_5_combo.htm

 

με ελάχιστα παραπάνω.

 

(σε αναμονή για τον Epi  :))

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πράγματι, βγαίνει και σε κόμπο! :) Moυ διέφυγε... Αλλά (α) το λινκ το πήρα κατευθείαν από τα bookmarks του browser μου μιας και θέλω να τον συνδέσω αλλού σαν σκέτη κεφαλή ;D, (β) το κόμπο έχει 10ρι ηχείο κι όχι 12ρι όπως οι άλλοι δυο που πρότεινα...

 

 

(χρωστάω και μια μικρή ηχογράφηση του Hum Debugger)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια στις αγγελιες του νοιζ, με 500 ευρω πωλουνται ενας Marshall DSL401 και ενας Ashdown peacemaker.

Αν ψαξεις κι αλλο μπορει να βρεις και ενα καρο αλλους. Παντως αυτοι οι δυο είναι πολύ ανώτεροι απο οτιδηποτε καινουριο με 500 ευρω οποτε τσεκαρε τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον blackheart τον ειχα και τον εχω στα υποψη.Αμα κανouμε μου μια υποθεση(ονειρα :P)Οτι το budget ανεβει στα 5 κατοσταρικα τι στο περιπου θα προτεινατε ?Επισης εχω ερωτευτει των VOXac15, τοσο πολυ που ισως κανω υπομονη να μαζεψω το χρημα,το μονο μου ερωτημα ειναι οπως και σε ολους αυτους τους ενισχυτες.Θα βγαζει ανθρωπινο ηχο στο σπιτι ?

And so castles made of sand melts into the sea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

,το μονο μου ερωτημα ειναι οπως και σε ολους αυτους τους ενισχυτες.Θα βγαζει ανθρωπινο ηχο στο σπιτι ?

 

εξαρταται απο το σπιτι.

 

αν μιλας για τη μεση ελληνικη πολυκατοικια με τους γνωστους φιλομουσους ενοικους..ΚΑΝΕΝΑΣ λαμπατος ενισχυτης πανω απο το 1 βαττ δεν σου κανει,και τα 5 ειναι ΠΟΛΥ δυνατα.(ο 100αρης Mesa Boogie μου εχει πανω κατω την ιδια ενταση με τον 5αρι ΗΒ μου οταν και οι δυο παιζουν σε εντασεις που ΑΚΟΥΣ μονο τον "ηλεκτρικο" και οχι τον ακουστικο ηχο μιας κιθαρας) 

 

Τωρα αν απλα θες να παιζεις σιγα ολοι οι ενισχυτες εχουν volume control οποτε γυρνωντας το προς τα αριστερα χαμηλωνει ο ηχος. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται απο το σπιτι.

 

αν μιλας για τη μεση ελληνικη πολυκατοικια με τους γνωστους φιλομουσους ενοικους..ΚΑΝΕΝΑΣ λαμπατος ενισχυτης πανω απο το 1 βαττ δεν σου κανει,και τα 5 ειναι ΠΟΛΥ δυνατα.(ο 100αρης Mesa Boogie μου εχει πανω κατω την ιδια ενταση με τον 5αρι ΗΒ μου οταν και οι δυο παιζουν σε εντασεις που ΑΚΟΥΣ μονο τον "ηλεκτρικο" και οχι τον ακουστικο ηχο μιας κιθαρας) 

 

Τωρα αν απλα θες να παιζεις σιγα ολοι οι ενισχυτες εχουν volume control οποτε γυρνωντας το προς τα αριστερα χαμηλωνει ο ηχος.   

 

Hmm δεν ξερω αν βοηθαει αλλα με τον 10αρι τρανζιστορατο μου παιζω clean με το volume 12+ o'clock (σε ανθωπινες ωρες οχι στις 4 τα ξημερωματα :P)και δεν ειχα κανενα παραπανω βεβαια ειχα δοκιμασει παλαιοτερα να τον τσιτωσω λιγο ακομη αλλα μου την ειπαν :P.

 

Το ξερω οτι παντα μπορω να τον χαμηλωσω αλλα(απο τα λιγα που ξερω δεν ειχα ποτε λαμπατο so bare with me) η λαμπες δεν ζεσταινονται και στα πολυ χαμηλα volumes ο ηχος δεν ειναι καλος και γι' αυτο και χρειαζονται οι attenuators

And so castles made of sand melts into the sea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον 10αρι τρανζιστορατο μου παιζω clean με το volume 12+ o'clock (σε ανθωπινες ωρες οχι στις 4 τα ξημερωματα :P)και δεν ειχα κανενα παραπανω βεβαια ειχα δοκιμασει παλαιοτερα να τον τσιτωσω λιγο ακομη αλλα μου την ειπαν :P.

 

 

Αν ειναι να παρεις 40ρι λαμπάτο(ο epi 2χ12 είναι ε?)ξεκίνα δημόσιες σχέσεις με τους γείτονες!Ετσι κ εσυ θα ευχαριστιέσαι τον ενισχτυτή σου κ οι γείτονες δεν θα καλουν την αστυνομία  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι παντα μπορω να τον χαμηλωσω αλλα(απο τα λιγα που ξερω δεν ειχα ποτε λαμπατο so bare with me) η λαμπες δεν ζεσταινονται και στα πολυ χαμηλα volumes ο ηχος δεν ειναι καλος και γι' αυτο και χρειαζονται οι attenuators

 

θα στο πω οσο πιο ευγενικα μπορω... ;D

 

μην ακους & μην πιστευεις ΜΑΛΑΚΙΕΣ :) ;)  (με bold εχω τσεκαρει τις μαλακιες που λενε διαφοροι "ειδικοι" του λαμπατου ηχου ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου