Προς το περιεχόμενο

16 second digital delay+ λοιπα loopers


guigui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγαπητοι φιλοι ψαχνω να ψωνισω ενα looper

μου εχει κατσει ωραια στο ματι το electroharmonix 16 second digital delay (και εχω βρει και ενα μιας και δεν παραγονται πια).

η αληθεια ειναι ομως οτι δεν ξερω τι παιζει γενικα στην αγορα απο δαυτα τα μαραφετια.

 

ερωτηση: το electroharmonix ειναι επαρκες τη σημερον, ή υπαρχουν αλλα που το υπερκαλυπτουν;;;

ευχαριστωωωωωωωω

 

 

 

go home n practice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα θελεις Looper να παρεις καποιο που κανει μονο αυτην την δουλεια κ οχι αλλες!

 

εγω πηρα το boss RC-2 k ειμαι μια χαρα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τώρα το είδα οπότε να προτείνω δύο τρία, ή έκανες την αγορά; Δεν πειράζει θα προτείνω ούτως ή άλλως.

 

Akai E2 Headrush

 

Boss RC

 

Digitec Jamman

 

Line6 JM4

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη απορώ πως ο κόσμος αγοράζει το RC-2. Χειρότερο λούπερ δεν έχω παίξει, πέρα του ότι είναι εντελώς δύσχρηστο κάθε του λούπα προσθέτει και 2-3db θόρυβο. Άσε που σε κάθε διαφορετικό χώρο είχε και διαφορετικό hiss!

 

+1 για το JM4. Τι άλλο να ζητήσει κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη απορώ πως ο κόσμος αγοράζει το RC-2. Χειρότερο λούπερ δεν έχω παίξει, πέρα του ότι είναι εντελώς δύσχρηστο κάθε του λούπα προσθέτει και 2-3db θόρυβο. Άσε που σε κάθε διαφορετικό χώρο είχε και διαφορετικό hiss!

 

Αφού είναι Boss, και σκ@τ@ να ειναι πάλι σα ζεστό ψωμί θα πουλάει  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο looper (αν θες κατι κορυφαιο ΜΟΝΟ looper) ειναι της ΒΟΟΜΕRANG.  ;) απλα θεικο.

Τωρα αν θες backing κτλ, τo JM4 δεν το εχω ακουσει ακομη αλλα αν λαβω υποψιν τις κριτικες , τον Spider Jam και οτι εχω ακομη τον προγονο DL4 σιγουρα αποτελει εξαιρετικη επιλογη και για μενα.

 

pedals-1.jpg

 

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη απορώ πως ο κόσμος αγοράζει το RC-2. Χειρότερο λούπερ δεν έχω παίξει, πέρα του ότι είναι εντελώς δύσχρηστο κάθε του λούπα προσθέτει και 2-3db θόρυβο. Άσε που σε κάθε διαφορετικό χώρο είχε και διαφορετικό hiss!

 

μια χαρα ειναι ρε σ! εγω την εχω καταβρει μαζι του!

κ στο ενα Group Ππου παιζω το χρησιμοποιω συνεχεια!

 

+1 για το JM4. Τι άλλο να ζητήσει κανείς

να ειναι πιο απλο  :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το είδα οπότε να προτείνω δύο τρία, ή έκανες την αγορά; Δεν πειράζει θα προτείνω ούτως ή άλλως.

 

Akai E2 Headrush

 

 

+100000

 

god bless AKAI 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το headrush είναι πανευκολο στην χρήση + ένα πολύ καλό delay με tap tempo αλλα για το sampling  έχω 2 ενστάσεις 1. δεν μπορείς να αποθηκευσεις φράσεις, και είναι λίγο επίφοβο σε live καταστάσεις γιατί πρέπει να έχεις τρελή ακρίβεια στο πόδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου