Προς το περιεχόμενο

Postage cost - ebay


cyclon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

      Μπορει καποις να μου εξηγησει πως υπολογιζω το postage cost στο ebay εφοσον δεν ξερω απο ποια χωρα θα βρεθει αγοραστης? Επισης αν αγορασω ενα προιον πληρωνω τπτ αλλο εκτος απο την αναγραφομενη τιμη και το postage? και μια τελευταια ερωτηση - αν ειναι σε δολαρια το προιον που θελω να αγορασω τι κανω???

      Αυτα για σημερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χρηματα που στελνεις μετατρεπονται ΑΥΤΟΜΑΤΑ στο νομισμα του πωλητη.

 

το ποσο κοστιζει να στειλες κατι εγω θα το μαθεις μονο πηγαινοντας στην αντιστοιχη υπηρεσια (κουριερ,ταχυδρομειο κτλ) και ΡΩΤΩΝΤΑΣ εγω για να μη ταλαιπωρουμαι βαζω ενα flat fee & καθαριζω (συνηθως 25 δολλαρια ΗΠΑ)

 

Επισης αν αγορασω ενα προιον πληρωνω τπτ αλλο εκτος απο την αναγραφομενη τιμη και το postage?

 

ΟΧΙ

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

       Μπορει καποις να μου εξηγησει πως υπολογιζω το postage cost στο ebay εφοσον δεν ξερω απο ποια χωρα θα βρεθει αγοραστης? Επισης αν αγορασω ενα προιον πληρωνω τπτ αλλο εκτος απο την αναγραφομενη τιμη και το postage? και μια τελευταια ερωτηση - αν ειναι σε δολαρια το προιον που θελω να αγορασω τι κανω???

      Αυτα για σημερα :)

Θα σου πώ τι γίνεται στην αντίθετη περίπτωση και πράξε τα δέοντα. Πρίν χτυπήσεις ένα προϊόν, στέλνεις ένα mail στον πωλητή και τον ρωτάς τα κόστη αποστολής. Εάν όχι και ενώ έχεις κερδίσει, όταν φτάσει η στιγμή να πατήσεις το κουμπί pay now, δεν το κάνεις αλλά ζητάς από τον πωλητή να σου στείλει (πάντα μέσω ebay-paypal) ένα συνολικό order form με shipping costs (το ίδιο κάνεις εάν από τον ίδιο πωλητή έχεις πάνω από ένα αντικείμενα για να πληρώσεις ένα κόστος αποστολής).

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε οσοι δηλωνουν καποιο ποσο υπαρχει περιπτωση να ειναι περισσοτερα ή λιγοτερα και να βγουν κερδισμενοι...Αρα εγω το στελνω μεσω ΕΛΤΑ για λιγοτερα χρηματα - εχω βρει εναν καταλογο στο site αλλα δεν ξερω τι ισχυει ακριβως...Τι παιζει με την ανταλλαγη προιοντος και χρηματων - σε περιπτωση που αγορασω εγω δλδ στελνω πρωτα τα χρηματα? -ποτε μου στελνει ο αλλος το προιον ή εγω αντιστοιχα αν πουλαω κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα να  ρωτάς γιατί ο κάθε πωλητής δεν στέλνει απαραίτητα ή δεν μπορεί λόγω τόπου διαμονής με τα ταχυδρομεία ή με ιδιωτικές εταιρείες κουριερ οπότε το κόστος μπορεί να ποικίλλει με μεγάλες διακυμάνσεις ειδικά για μεγάλα και βαριά αντικείμενα.Όταν κερδίσεις το αντικέιμενο κάνεις request total από τον πωλητή και περιμένεις να σου στείλει email  με το τελικό ποσό και το λινκ που σε στέλνει σε σελίδα του ebay και μετά του paypal όπου και πληρώνεις.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι σκριβως και στο περιπτερο της γειτονιας σου : no money -no honey ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση που ειμαι εγω ο πωλητης πως στελνω total ποσο στον αγοραστη εφοσον δεν ξερω την τιμη των εξοδων αποστολης...και σε περιπτωση που τα εξοδα αποστολης ειναι αρκετα ωστε να μην συμφερει τον αγοραστη τι γινετε στην συγκεκριμενη περιπτωση? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση που ειμαι εγω ο πωλητης πως στελνω total ποσο στον αγοραστη εφοσον δεν ξερω την τιμη των εξοδων αποστολης...και σε περιπτωση που τα εξοδα αποστολης ειναι αρκετα ωστε να μην συμφερει τον αγοραστη τι γινετε στην συγκεκριμενη περιπτωση? :)

Γι αυτό πρέπει πάντα να ρωτάμε ΠΡΙΝ bidάρουμε (και χαλάσουμε και την υπόληψή μας στο Ebay)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου