Προς το περιεχόμενο

Τι νυχτοκάματα "παίζουν";


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια δεν ξερω αν ειμαι στην σωστη ενοτητα αλλα θελω να ρωτησω.στην αθηνα ποσο κυμαινονται τα νυχτοκαματα κυριως γι αρμονιστες.οποιος θελει ας πει σε τι ειδος μαγαζιου δουλευει και ποσο παιρνει καθως τι οργανο παιζει και ποσες ημερες δουλευει.σας ερωτω γιατι απο την μια λενε ειναι μεγαλα τα ποσα και βρισκεις ευκολα δουλεια και απο την αλλη λενε δυσκολα τα πραγματα μικρα νυχτοκαματα φτωχια στον κοσμο κλπ.οποιος θελει λοιπον ας πει την γνωμη του.

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εξαρτατε που θα δουλεψεις... εαν το μαγαζι τραβαει (φαση σκυλαδικο παντα) και το αφεντικο ειναι καλο... μπορει να βγαλεις καλα λεφτα αναλογως βεβαια και ποσες μερες δουλευεις... αν δουλευεις 5ημερα πχ μπορει να παιρνεις και κανα 70αρι στην καλυτερη... αν παιζεις 2ημερα μπορει και 100... αλλα γενικα... εξαρταται.. που, ποσο, ποτε, γιατι, και ποσο λακαμας ειναι ο αφεντικος-οι...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πληκτρα σε μαγαζί με λαικά (στυλ ψυρρή αρμόνιο, κιθάρα, μπουζούκι - φωνές) παίρνω προσωπικά για 4 ώρες 65 ευρώ παρασκευοσάββατο. Δηλαδή 130 το διήμερο.

 

Δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά είναι καλή δουλειά και δεν κακοπερνάω. Γενικώς να ξέρεις ότι το 70άρι θεωρείται minimum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογως το μαγαζι , την χωρητικοτητα , την πελατεια , το αφεντικο , τον αριθμο των μουσικων-τραγουδιστων , την "αναγκαιοτητα" υπαρξης τους στον συγκεκριμενο χωρο...

 

θα μιλησω για το νησι που ηρθα και ζω απο το '80.

 

ελληνικη βραδια (greek night) 35-50€

γαμος-βαπτιση 80-100€

μπουζουκομαγαζο οπου δουλευει σαν κιθαριστας ο "ομιλων" 120-150€ (διημερα-παρασκευη/σαββατο)

 

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λετε ρε παιδια!!!!

τοσο πολυ εχει χαλασει η δουλεια?

Πριν 10 χρονια παιρναμε 45000 δρχ (150€) για 5μερα σε ενα καλο (αλλα οχι τοπ μαγαζι)

Με ενσημα κομπλε, και με ωραρια ανθρωπινα.

Εμεις φταιμε για την καταντια μας.

Αφου θελουν κ@λο και τον δινουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτειτε να επενδύσετε σε βλάχικους,τσιγγάνικους γάμους γιατι λεφτο με τα σαπιομαγαζα που πατε δεν εχει.Με 5-6 γαμους βγάλατε το ετήσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δε γίνεται να υπάρχουν στην Αθήνα τέτοια μεροκάματα στα σκυλάδικα δεν το διαννοούμαι δηλαδή..Εγώ είμαι από πάτρα και σας λέω ότι στο πιο μικρό μπουζουκάδικο που δουλεύει πενθήμερατο μεροκάματο κυμαίνεται 60-80€ ανάλογα το πόσο παλιός η νέος είσαι και σε ένα καλό που χωράει και κόσμο 5θημερα 95 ευρώ..Και παίζουν 70€ στην Αθήνα??Μη μουρλαθούμε..Πάντως ο φίλος για τον τσιγγάνικο γάμο έχει δίκιο..Είναι πολλά τα λεφτά Άρη ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

τι λετε ρε παιδια!!!!

τοσο πολυ εχει χαλασει η δουλεια?

Πριν 10 χρονια παιρναμε 45000 δρχ (150€) για 5μερα σε ενα καλο (αλλα οχι τοπ μαγαζι)

Με ενσημα κομπλε, και με ωραρια ανθρωπινα.

Εμεις φταιμε για την καταντια μας.

Αφου θελουν κ@λο και τον δινουμε.

 

τι θυμήθηκες κι εσύ...

και καλά όσοι προλάβαμε την κάναμε με ελαφρά πηδηματάκια (ομοίως και καρδιά)...

και αν τα νέα παιδιά μπορεί να είναι και ικανοποιημένα ίσως με κάποια τέτοια νυχτοκάμματα,

όσοι από την δικιά μου γενιά συνεχίζουν γιατί δεν βρήκαν εναλλακτικές,

τα έχουν παίξει βλέποντας μέσα στα τελευταία χρόνια να ανεβαίνουν οι ώρες απασχόλησης

και να μειώνονται οι μέρες και τα λεφτά...άσε που ψηφίζουν πια όλοι τον "άγιο" Παπαθεμελή...:)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αγχώσατε ρε παιδιά... Μήπως να ζητήσω αύξηση? Και κρήτη σε πανηγυρο/ξενοδοχείο/ εστιατόριο 50-80 παίρναμε.

 

Κανείς πιο καινούριος? Πάντως ό,τι και να λέμε 70 ευρώ για 4 ώρες δουλειάς δεν παίρνουν και πολλοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου