Προς το περιεχόμενο

Ανέβασε ο Thomann τις τιμες για Ελλάδα?


Alex-is

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις τιποτε η εχει παρατηρησει κατι παρομοιο τον τελευταιο καιρο?

 

Ολα τα bookmarked μου προιοντα εχουν ακριβυνει (και οχι λιγο, μερικα 100 eura συν) στο site για Ελλαδα, ενω σε Γερμανικο και Αγγλικο που τσεκαρα, εχουν τις παλιες τιμες...

 

Γιατι να γινεται αυτο?

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξερει κανεις τιποτε η εχει παρατηρησει κατι παρομοιο τον τελευταιο καιρο?

 

Ολα τα bookmarked μου προιοντα εχουν ακριβυνει (και οχι λιγο, μερικα 100 eura συν) στο site για Ελλαδα, ενω σε Γερμανικο και Αγγλικο που τσεκαρα, εχουν τις παλιες τιμες...

 

Γιατι να γινεται αυτο?

 

Ισως εμαθαν για τα δις του Βατοπαιδιου...εχουνε αυτοι σου λεει! ;D

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα έχουν πάρει αρκετά πράγματα πάνω ... Και εγώ το παρατήρησα καθώς τις τελευταίες μέρες ψάχνω διάφορα για αγορά.

 

Συγκεκριμένα το rode nt2 που είχε δώρο το rode pop (€35 αν δεν κάνω λάθος) τώρα ανέβηκε €30 και έβγαλαν και το δώρο. Διάλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το συγκρίνεις με τιμές τις Αγγλίας τότε δεν έχει πάρει η Ελλάδα πάνω αλλά η Αγγλία κάτω διότι εκεί μειώθηκε το ΦΠΑ σε 14,5% λόγο της "κρίσης"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πλέον γεγονός η Αγγλική αντεπίθεση όσον αφορά τις τιμές. Θέλεις η μείωση του συντελεστή τους ΦΠΑ, θέλεις η μικρή αύξηση στις Γερμανικές τιμές. Τον τελευταίο καιρό κάνω συνέχεια έρευνα αγοράς για επικείμενες αγορές, και βλέπω σημαντικές διαφορές. Να ένα μικρό παράδειγμα πλην όμως αντιπροσωπευτικότατο

 

http://www.thomann.de/gr/line6_pod_x3_pro.htm

 

http://www.dv247.com/invt/50040/

 

Το τελευταίο, εάν θελήσω να κάνω την αγορά, έρχεται στα χέρια μου με 518 euro περίπου (συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι η μείωση του ΦΠΑ στην Αγγλία μας ωφελεί - έχω την εντύπωση πως ο αγοραστής πληρώνει τον ΦΠΑ της χώρας του. Ακόμα και έτσι όμως, το dv247 έχει καλύτερες τιμές σε αρκετά προϊόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα πει πριν από λίγες μέρες...

Επί τη ευκαιρία, να δώσω και ένα tip σε όσους σκέφτονται να κάνουν online αγορά οργάνων / εξοπλισμού εν όψει γιορτών. Παρατηρώ ότι οι τιμές σε Thomann και λοιπούς έχουν πλέον αρχίσει να ανεβαίνουν ΠΟΛΥ, προφανώς λόγω νέου στοκ που αγοράζεται με βάση τις νέες ισοτιμίες...

...και δε νομίζω ότι ισχύει μόνο για την Ελλάδα.

 

Για Αγγλία ισχύει αυτό που λέει ο fleamail. Επίσης, το ότι έπεσε ο ΦΠΑ στην Αγγλία δεν επηρεάζει τις τιμές π.χ. του dv247 για την Ελλάδα (+1 nickel).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα μια συζητηση πριν λιγη ωρα με εναν φιλο που εχει μαγαζι και μου ειπε οτι ο thomann ανεβασε τις τιμες ελλαδα γιατι ειχε πωλησεις στην ελλαδα υψους 1.000.000 και κερδος τριχες...γιατι εχανε απο τα μεταφωρικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου