Προς το περιεχόμενο

Esp eclipse II vs Esp Eclipse Custom


sayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι διαφορές στον "ήχο" είναι κάτι υποκειμενικό. Ο μόνος τρόπος να βγάλει κανείς "ασφαλή" συμπεράσματα είναι με τα αυτιά του.

 

Όσον αφορά το playability, έχουν διαφορά. Είναι τόση ώστε να δικαιολογεί τη διαφορά τιμής; Πάλι εξαρτάται απ'την τσέπη και τα γούστα του καθενός.

 

Θα κάνω ένα τεστ αυτή τη βδομάδα μεταξύ LTD και ESP κ ελπίζω τα αυτιά μου να μην καταλάβουν διαφορές...  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγγνωμη, αλλα διαβαζοντας το thread αυτο παρατηρησα με μεγαλη εκπληξη πως κανεις δεν εχει αναφερει την ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ διαφορα των 2 κιθαρων (για μενα τουλαχιστον)

 

Και ναι, μιλαω για το cutaway... ;D Μα πως ειναι δυνατον να μην το εχει προσεξει κανεις... Προσωπικα, αν εψαχνα για ESP Les Paul τυπου κιθαρα, θα εσκαγα τα διπλασια λ7 μονο και μονο για το cutaway... Μα, οχι πειτε μου τωρα, συγκρινεται το οραιο μυτερο και κλασσικο σχημα της custom με το απαισιο των καινουργιων μοντελων, που θυμιζει κατι απο αυτοκινητο μεθυσμενου που εχει παρει λαθος τη στροφη???  ;D ;D ;D

 

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντος ξερω οτι το ξυλο παιζει διαφορα και ας προσπαθησει καποιος να μου αλλαξει γνωμη.Αλλο ξυλο το ενα, αλλο το αλλο.Αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα+το cutaway+η ποιοτητα κατασκευης+τα εργατικα.Ειπαμε οι διαφορες εταιριες πανε να βγαλουν λεφτα αλλα ξερουν κιολας οτι ο κοσμος εχει αυτια και ακουει.Οποτε στο οργανο δεν αλλαζουν μονο το λογοτυπο.Αν ηταν ετσι τοτε ολοι θα παιρναν LTD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να προσπαθήσει κάποιος (άδικα) να σε πείσει my friend; Μυαλό έχεις, αυτιά έχεις, είναι δική σου δουλειά να ψαχτείς (αν θες) να σχηματίσεις την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ σου άποψη. Λίγο πολύ υπάρχουν αρκετές γνώμες αποτυπωμένες στο φόρουμ (άλλες αρκετά εύγλωττα και εμπεριστατωμένα, άλλες περισσότερο προς το χαβαλέ και το ελαφρύ) πάνω στο θέμα οπότε ο καθένας κρίνει για τον εαυτό του. Τι έχω να κερδίσω με το να προσπαθήσω να σε πείσω εγώ π.χ. για το τι πιστεύω πάνω στο θέμα; Αν η άποψή μου είναι λανθασμένη και καταφέρω να σε πείσω και συμφωνήσεις μαζί μου δεν καθιστά την άποψή μου σωστή, οπότε μια τρύπα στο νερό  :P

 

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα,ωπα,slow down my friend.Φυσικα και το ξερω οτι μονο στα δικα μου αυτια μπορω να βασιστω,αφου ο καθεις εχει τη δικια του αποψη για το πως πρεπει να ειναι ο ηχος.

Τεσπα.Αρχησα με αυτη την κουβεντα για να μην καταληξει και αυτο το θεμα σε τσακωμο ;DΑλληθεια υπαρχει κανα τοπικ που να αναλειει το μεγαλο ποσοστο λογομαχιων στο φορουμ? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρέχω βρε καθιστός είμαι  :D

 

Είδες κανένα πλάκωμα; Έκανες μια δήλωση πάνω σε ένα θέμα που έχει απασχολήσει πολλές φορές το φόρουμ και σχολίασα αρκετά ουδέτερα (θέλω να πιστεύω). No bad feelings που λένε.  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ωρε συντεκνε. :PΟυδετερα απαντησες ,σαν πε-χα 5,5 που λενε ;DΟφτοπικιασαμε αρκετα μου φαινετε ;DΠαμε παλι. ESP FTW  8)Και οι Edwards σκοτωνουν για πιο ''δευτερες'' να το πω κομψα.(δεν με χαλαν καθολου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξαναπω ότι η LTD EC-1000 μου έχει κάνει εντύπωση για την ποιότητα συνολικά σε σχέση με την τιμή. Πολύ καλή επιλογή.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι Edwards σκοτωνουν για πιο ''δευτερες'' να το πω κομψα.(δεν με χαλαν καθολου)

 

Δευτερες? Ειπες δευτερη την κιθαρα μου ΡΕ?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου